Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik minden áron ragaszkodnak...

Akik minden áron ragaszkodnak hozzá, hogy csak tenyésztőtől vegyen valaki kutyát, azok hogyan oldanák meg a menhelyeken lévő kutyák sorsát?

Figyelt kérdés
2019. márc. 16. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
A szaporítókat akarjuk szabotalni, hogy minél kevesebb korcs kutyus legyen, akik a menhelyen kötnek majdan ki.
2019. márc. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem senki nem azt mondja, hogy menhelyről nem kéne kutyát kihozni. Azt mondjuk, hogy két út van, vagy menhely, vagy tenyésztő. Csak így lehet a szaporítókat megszüntetni, hiszen amíg van balek, aki tőlük vesz kutyát, addig csinálják.
2019. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Senki nem ragaszkodik ehhez. Azt szeretnénk elérni, hogy szaporítótól ne vásároljon senki kutyát, azaz ne támogassa ezt a tevékenységet.

Ha fajtatiszta kutyát szeretne, akkor vásároljon tenyésztőtől.

Ha nem fontos, hogy törzskönyvezett, fajtatiszta kutya legyen, akkor fogadjon örökbe menhelyről, vagy fajtamentőktől.

2019. márc. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Itt egész jól leírtátok ti hárman, de én nem mindenhol látok ilyen szabatos véleményeket, amikor valaki tanácsot kér leendő kutyásként. Az olyanokra gondolok, akik nem ezt a vagy-vagy dolgot javasolják, hanem csak a tenyésztőt. Olyat is láttam már, hogy valaki teljesen elveti a menhelyes kutyákat, mert mennyi gond lehet velük, de egy tenyésztőtől vásárolt kölyökkel is lehet, ha valaki nem gondolja át alaposan.
2019. márc. 16. 21:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ragaszkodik mindenki minden áron a tenyésztőtől vásárolt kutyához.

Nekem speciel az van, egészen konkrét okból. Munkakutyáim vannak, akik terelnek és soha nem bántják a haszonállatokat. Egy menhelyi kutyánál nem biztos, hogy ezt el tudtam volna érni. A mudiknál alapfelszereltség, hogy nem vadásszák le a csirkét és a kacsát pl.

Hobbi célra viszont nyugodtan merem ajánlani bárkinek a keverék menhelyi kutyákat.

Volt már, hogy megkaptam nagy állatvédőktől, hogy milyen dolog, hogy nem mentett kutyám van. Nekik csak azt tudtam mondani, hogy az ivartalan kutyáimmal nem hozok létre felesleges szaporulatot. Menhelyeken azok a szegény feleslegessé vált állatok vannak, akik az emberi felelőtlenségből születtek. Igen kevés köztük a fajtatiszta, törzskönyves kutya. De rengeteg a sufniban szaporított fajtajellegű keverék, akik busás haszon reményében jöttek a világra, csak aztán nem váltották e a hozzájuk fűzött reményeket. Vagy Morzsi véletlenül lefialt és nyilván nem volt minden apróságnak gazdijelölt. Stb.

2019. márc. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért nézegessétek itt ezt a kategóriát, mikor valaki tanácsot kér. Elnézést, hogy most konkrét kérdést nem tudok linkelni, egy másik kutyás kérdés kapcsán jutott eszembe ez a téma, ha találok olyan kérdést, belinkelem.

Nekem is vannak álomkutyáim tenyésztettek között, de amik az én szempontjaim, azokat egy mentett is teljesíti, és sokaknak szintén teljesítené, csak vannak, akiket beparáztatnak, mennyi gond van a mentettekkel, pedig ha valaki odafigyel választáskor, nagyon hálás kincseket lehet köztük találni. Na most akinek úgy konkrét célra kell, mint neked a mudi, az nyilván más kategória, ott érthető, hogy miért nem akarsz lutrit.

2019. márc. 16. 23:36
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Ezt csak az elvakult állatvédők mossák össze. Demagógia. 2. sok olyat ismerek aki vett tenyésztőtől kutyát és van menhelyről kihozott kutyája is. 3. tovább megyek, aki tenyésztőtől vesz kutyát az vigyázz rá és nem kerül menhelyre, meg ivartalanít vagy tenyészt szintén nem kerül menhelyre.

4. aki súlyos százezreket költ a kutyájára (tenyésztőnél ma fajtától függetlenül 200 eFt ritkán van kutya) az hadd érezze, hogy neki mire van szüksége. Ez úgyanaz mint az új és a használt autó. Teljesen más a cél. Nekem pl. tenyésztőtől származó ktyám van, de egy közeliu menhelyet támogatok akkor én köcsög vagyok?

2019. márc. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdezö olyanokra gondolt, mint pl. ennél a kérdésnél a 8-as válaszoló:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9636699-menh..


Amugy nem tudok válaszolni a kérdésedre sajnos, de talán ha a törvény büntetné a szaporítást, akkor elöbb utóbb már nem lenne szükség annyi menhelyre, akinek pedig munkakutya kell, továbbra is tudna hozni tenyésztötöl.

2019. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!