Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Trükkök tanítása, hogyan tovább?

Trükkök tanítása, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit elakadtam a trükkök tanításában, nem jut eszembe semmi. Az érdekelne, hogy ti milyen trükköket tanítottatok már meg a kutyátoknak, és hogy tanítjátok meg ezeket?

Az én kutyám egy nagyon eleven 9-hónapos Sheltie fiú, nagyon okos, már nagyon szófogadó, csak azért írom azt hogy már, mert az elején mikor már kezdett nagyfiú lenni eléggé meggyűlt vele a gondom, de szerencsére túl vagyunk a serdülő korszakon és most már teljesen irányítható. Tudja az alap dolgokat, ül, fekszik, gyere vissza, és most már tud egy pár extra trükköt is: forog, ugorj az ölembe (ha állok) hempereg, ha lelövöm eldől, halottnak tetteti magát, pacsit jobb lábbal, ballal, dupla pacsi mindkét mancsal, nyolcas a lábamközt (bár ezt valamiért nem szívesen csinálja.. :D) szlalom botok közt, keresd, üveg borítgatás, és klikkert is használunk. Valamiért a másik irányba való forgás nem megy neki, csak jobbra tud forogni, most ezt csiszolgatom de valamiért nagyon nem akarja a másik irányba. 🤷

Valami gondolkodtató trükköt / trükköket szeretnék tanítani neki, mert elképesztően sok az energiája, pedig rengeteget mozgunk vele (napi 4-5x visszük le, 3x legalább 1,5 órára) és ezen felül még játszunk, tanulunk, és hétvégente pedig legalább az egyik napon elmegyünk túrázni. Holnap erdőbe megyünk. Ovodába jártunk az elején, de nem láttam szükségét, mert voltaképpen szófogadó, nincs szüksége rá. Őrző védő tanfolyamra megyünk jövőhéttől, megnézzük milyen. Tudtok nekünk ajánlani lefárasztó feladatokat, trükköket? Esetleg leírást adni ezekről?


Köszönöm! :)



2019. márc. 16. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

próbáljátok ki az agilityt az egy igazán sheltieknek való sport. :)


trükkök: https://www.youtube.com/watch?v=qG4W0NKFuW8

2019. márc. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Nekem labradorom van júniusában lesz 1 éves már járt kutya oviba, most a suli van tervbe utána meg különféle tanfolyamok, vizsgák. 😉

Én ezekkel a módszerekkel tanítottam egy-két trükköt külön:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLZwYO0R0Fp3C-3olrk2Xk..

A csatornáját is érdemes megnézni, mert az tanácsokat ad kutyás dolgokról😉

2019. márc. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat!


Agilityzni nem szeretnék. Nekem nem tetszik, inkább a dog dancing tetszene, meg az őrzővédőzés, kerestetés, frizbi, csak az a gond a kutyám nincs oda nagyon a játékokért. Najó, elmegyünk egy Agility próbára majd ha lesz, nem zárom ki teljesen, lehet a kutyámnak tetszene. Azthiszem legalább 1-évesnek kell lennie ahhoz hogy csinálhassa, plusz az a gond ha létezik ilyen, a kutyám tériszonyos. :D számtalanszor probáltam ilyen emelkedőkre szoktatni, meg libikókára, de utálja, gyűlöli, lehet az én sheltiem az egyetlen sheltie aki nem tehetséges az agilityben. Ilyen hosszú valamin (nem tudom mi a neve, a videóban van) sem mer átmenni igazán, egy ilyesmi van itt a futtatóban csak az tömör műanyag. Nagyon sokszor próbálkoztam ezekkel, szerintem megfelelően próbálkoztam. De mégegy próbát megér. :)


2.es válaszoló :


Igen, ismerem a csatornát. Várom már mikor töltenek fel újabb trükkös videót, mert mindezt már tudja a drágám. :)


Az első videó jó volt, csak sajna nem mutatja hogy tanította meg ezeket, nekem olyasmi kéne.


Jóéjt! :)

2019. márc. 17. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!