Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi vétel? Vannak olcsó nem...

Mudi vétel? Vannak olcsó nem szaporító tenyésztők?

Figyelt kérdés

Mudi kiskutyát keresek, tudtok ajánlani tenyésztőket, akik megbízható, nem szaporítók?

Nem kell, hogy nagyon neves legyen, tapasztalataim szerint a híresebbeknél a kölykök ára az egekben van. Olyan 50-80 ezer forintig akadnak még tisztességes eladó kutyák?



2019. márc. 17. 07:28
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9794018-mudi..


Szerintem mudit simán lehet 100e Ft alatt venni. Nem tudom, hogy ezt a kérdést is te írtad-e ki.

2019. márc. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%
a nagyon alja is 80 körül van, de azt tudd, hogy az ár és a minőség egyenes arányosságban áll....
2019. márc. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

#1 voltam, nem zavar a lepontozás, csak érdekel, hogy aki lepontozott, az vett-e mostanában törzskönyves mudi kölyköt, vagy van-e közeli ismerőse, aki igen. A magyar juhászkutyák ára mostanság is töredéke a többi fajtának. Tehát míg egy törzskönyves labrador kölyök ára 300e Ft körül mozog, egy vizsláé 150-200e, addig a magyar juhászok ára ennél alacsonyabb. Az első válasznál linkelt kérdés alatt javasoltam két megbízható tenyésztőt. Az egyiktől vett egy barátom 2 éve egy cifra kölyköt. Pontosan nem tudnám megmondani az árát, mert nem emlékszem rá, de olyan 80 körüli összeget említett. Ösztönerős, gyönyörű, egészséges kutya, aki olyan helyről jön, ahol valóban lelkiismeretesen foglalkoztak vele az első 8 héten.

Viszont hallottam már aranykoszorús mestertenyésztőről, aki futószalagon gyártja a kiskutyákat, vagyis nem más, mint egy törzskönyves szaporító. A neve miatt viszont olyan presztízse van, hogy szó nélkül kifizetik neki a jóval magasabb összeget, csak mert ő milyen elismert tenyésztő.

Kérdező, azzal teszed a legjobbat, ha felveszed a kapcsolatot néhány szimpatikus tenyésztővel és úgy választasz kutyát, hogy láttad, milyen helyről hozod. A vételárban az a 10-20e Ft ne számítson.

A facebook-on van a Mudi for sale oldal. Ott nézz körül. A szaporítók hirdetéseit egyből tiltják. Csak bejegyzett tenyésztők hirdethetik a kutyáikat.

2019. márc. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!