Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha most levágom rövidre egy...

Ha most levágom rövidre egy Skót juhász szőrét akkor az télre vissza nő vagy legalább ugyan úgy nő téli szőre attól mert rövid?

Figyelt kérdés
Van egy Trikolor Skót Juhászom és nyaranta még nézni is rossz hogy milyen melege van hiába van kifésülve, fürdetve. De ha levágom rövidre attól félek hogy télen fázni fog. De attól nő téli bundája vagy vissza nő addigra?

2019. márc. 17. 14:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Nehogy levágd! Tilos a dupla szőrű kutyát szőrét nyírni, mert az szigetel a hideg és a meleg ellen is! Ha levágod simán hőgutát kap mert védelem nélkül marad, arról nem is beszélve hogy soha többé nem nő vissza a szőre úgy, ahogy kellene, és még ronda is lesz.


Higgy nekem, borderem van és tudom hogy melegük van, de fésülésen kívül mást nem tehetsz a szőrével, engedd be max a lakásba a hideg kőre vagy állíts neki egy medencét.

2019. márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

Én is olvastam anno, hogy duplaszőrű kutyát tilos lenyíratni, de az állatorvos azt mondta, hogy ez már nem az a meleg amire anno kitenyésztették ezeket a kutyákat, hogy bírja a bundájuk.


Nekem border colliem van, minden évben lenyíratjuk 2x, májusban és júliusban. Kb 3-4 hónap alatt teljesen visszanő a szőre. Semmi baja nincs tőle, ugyanolyan szőr nő vissza, mint előtte és öröm nézni mennyire felszabadult nyírás után. Nem kapott hőgutát sosem, pont ellenkezőleg, sokkal jobban bírja a meleget bunda nélkül :)

2019. márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%

Nyírasd le. Aztán csinálj vele végig egy nyarat 1 centis szőrrel.

Majd vesd össze a melegtűrését becsületesen kifésült nyári szőrrel és a rövidre nyírt szőrrel.

2019. márc. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
Mondhat akárki akármit, a dupla bundájú kutyákat akkor is TILOS megnyírni. Nem hiába oktatják kutyakozmetikában, be kell magolni az összes fajtát, aminek ilyen szőre van és szigorúan tilos megnyírni őket. Persze utána pénzért van, aki bármit megcsinál, de akkor se lehet és nem ok nélkül. Ezen el kéne gondolkozni.
2019. márc. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

A "nem ok nélkül tilos" indokot csak az használja aki nem ismert nyírt duplaszőrű kutyát :)

Más az elmélet és más a gyakorlat.

2019. márc. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Német juhászom van. Én sose vágatom le. Viszont amikor mód van rá, visszük úszni a meleg nyári napokon.

2019. márc. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

NEM!!! Semmilyen dupla bundaréteggel rendelkező kutya szőrét nem szabad levágni hiába van melege!!!

Vedlési időszakban alapos fésülés, hogy kijöjjön a táli szigetelő szőrréteg, aztán nyáron árnyákos helyet biztosítani neki, és ha szereti a vizet pancsolási ehetőséget. (pár ezer Ft egy műanyag gyerek homokozó. Tele ereszted vízzel, abban hűti magát) Ha nagyon-nagyon nehezen viseli vagy idős engedd be a klímás vagy hűvös lakásba, a hűvös csempén szívesen fog heverészni. Vidd el a lehető legtöbbször úszni vagy pancsolni.

2019. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is Skót juhászom van soha nem volt lenyírva. A kutya minden évben jó esetben kétszer vedlik. Amit megtehetsz, hogy vedlésnél sűrűben keféled a bundáját és a felesleges szőrt kikeféled. Amúgy ha ezt a kérdést komolyan kérdezted, akkor nem való neked Skót juhász.
2019. márc. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13%

Én tényleg nem értem ezeket a válaszokat. Mindenki azt szajkózza amit könyvben olvasott, de a gyakorlat rohadtul nem érdekli. Engedjem be a kutyámat a nyári melegben a hideg kőre, hogy meg ne dögöljön a hőségben, miközben én lenyiratom a kutyámat és nem is igényli, hogy bejöjjön, mert jól érzi kint is magát és vidáman futkorászik (ha akarna bármikor bejöhetne). Zárjam be egész nyárra, mert valahol azt írták, hogy tilos megnyírni ezért döglődjön csak a hőségben, mert állítólag az a jobb neki? Nem az, hogy korlátok nélkül bárhova, bármikor mehetünk mert nem fő meg a bundája alatt?

Most őszintén, melyik a jobb a kutyának? Pláne egy nagy energiaigényű juhászkutyának. Annyira nem értem az ilyen korlátolt embereket...

2019. márc. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

ma 10:40

Van nyári és téli bunda a dupla szőrű kutyáknak. Érted? NYÁRI-TÉLI.

Viszont nagyon sokan nem tudják megfelelően kifésülni a téli aljszőrzetet a kutyánál, így nyáron is a téli gyapjú melegíti pluszban. A hosszú fedőszőr nem melegít. Csak az aljszőr az, ami télen védi a bőrt a kihűléstől. Nyáron pedig az aljszőr vékony.

2019. márc. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!