Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnam megnevelni?

Hogyan tudnam megnevelni?

Figyelt kérdés
Van egy majdnem masfel eves golden retriever kutyusom, akit sajnos nevelesileg elhanyagoltam tudom szomoru dolog 20 eves letemre. Edesanyam azt mondta hogy adjam el vagy o ingyen odaadja valakinek, de mar nagyon hozzank nott. Nagyon izgaga, mozgekony, jatekos, es aktiv. A problema az, hogy el akartam vinni setalni de rant, csak szaladok utanna, ki akar szabadulni a nyakorvbol ugral ossze vissza, neveletlen, nagyon szereti az embereket es mindent ami mozog ezaltal mindenkire ugral es a cseppnyi 45-50 kilojaval ez nem kellemes, a kertben minden szethord, bar azzal nem is lenne gond, a szolotokeket tovig leragta. Hogyan tudnam ot megnevelni legalabb arra hogy ne ugraljon illetve tudjam setaltatni normalisan? Egyetlen dolog amit megtanitottam neki, az hogy varjon a kajara, ami hibatlanul meg, illetve akarmire, amig azt nem mondom hogy oke. Nem azert teszem fel a kerdest hogy szapulast kapjak, segitseger jottem, elore is halas vagyok, nem szeretnek megvalni tole.

2019. márc. 17. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem menjetek el kutyasuliba. Az alapokat gyorsan megtanuljátok, a többit meg eldöntöd.
2019. márc. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt viszont kihagytam, hogy suli es munka mellett arra nem tudok kolteni, van egy ismeros aki rendor, es rendor kutyakat kepez ki, felajanlotta hogy segit, ha elviszem arra a helyre ahol gyakorolnank, de mivel nem tudom setaltatni, eselytelen hogy az utca vegeig is elmenjek vele. :(
2019. márc. 17. 22:16
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Kérd meg, hogy kísérjen el odáig, mert a sétáltatással is gondjaid vannak. Szerintem egyszer igazán nem lenne nagy fáradtság megtennie. Utána pedig az lesz a házi feladatod, hogy a kapott instrukciók alapján gyakorlod a pórázon sétáltatást (vagy inkább: pórázhoz szoktatást, ha jól értem a helyzetet) a következő alkalomig.


Egyébként másfél évesen ugrálni fog és szét fogja hordani a dolgokat, hiszen még kölyökkorban van, ez teljesen normális. A 45-50 kiló viszont remélem, hogy csak túlzás, mert egy felnőtt retriever 25-30-35 kg nemtől függően.

2019. márc. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Mivel sétáltok? Nyakörv, hám, fojtó?


Le kellene fárasztani. Fogod a bicajod, kimentek egy földútra, a kutyát elé kötöd (ha hallgat rád és nincsenek mások a közelben, akár póráz nélkül is viheted), te tekersz, ő fut. Ezzel elfárad, kimozogja magát.


Ha ennyire gond van a sétával, egy halti fajhámot javasolnék. Nem kerül sokba, neten angolul és magyarul is vannak oktató videók, hogy hogy kell használni.

Van mégegy módszer, de ha ennyire nem tudod kontrollálni, nehéz lesz használni. Mihelyst elkezd húzni, sarkon fordulsz, és az ellenkező irányba kezdesz menni. A kutyának alkalmazkodnia kell hozzád, nem neked hozzá. Nem húzhat, nem rángathat.

2019. márc. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Mintha csak magamat olvasnám 10 évvel korábbról ;). Igaz, nálunk az elajándékozás fel sem merült (én vállaltam a kutyát, az én dolgom, hogy foglalkozzak vele). Mi végül olyan kutyasuliba kezdtünk el járni, ahol nem tanfolyami keretek között ment a tanítás, hanem amikor volt hétvégén időm, akkor mentem. Mindkettőnkre ránkfért a tanulás. Nem ment volna át utána sem egy BH vizsgán, de amit egy családi kutyának kellett, azt tudta. Nálunk az volt a gond, hogy nem voltam elég határozott és következetes (18 éves lány), a kutyánk (33 kilós, domináns kan golden) viszont igen, rá is görcsöltem és a kutyámat sem mindig értettem (erre vannak jó könyvek magyarul is).

Ezt azért írtam le, hogy lásd, nem reménytelen. De jó, ha van melletted valaki, aki ért a kutyákhoz és segít. Ha az ételre ilyen szépen vár, akkor nagy eséllyel jól motiválható jutalomfalattal is, tanításkor hasznos tudni. Sétánál megpróbálhatod azt, hogy ha elkezd húzni, elindulsz a másik irányba, esetleg keringsz vele, hirtelen irányt váltasz, a lényeg, hogy ne arra menjetek, amerre a kutya akar (hülyén néz ki, tudom). Ha veszélyes módon húz és vastag a nyakörve, akkor egy ennyi idős kutyánál talán már a lánc nyakörvet (nem kell fojtón) is megpróbálhatod vagy a retrieverpórázt (utóbbival nincs saját tapasztalatom), ezekben jobban megérzi a kutya, hogy mit is szeretnél (nem kell durvának lenni). A kiképző ismerősöd véleményét célszerű kikérni ezekről, mielőtt bevásárolsz.

2019. márc. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
A biciklit felejsd el egyenlőre. Elránthat ha meg nincs rajta póráz elrohanhat, elszölhet és nem éred utol bicajjal. Esetleg ha van kocsid azzal vidd az utca végéig. De ne is haragudj segítséget kérsz idegenektől virtuálisan mikor ott egy kézzel fogható segítség. Imádom mikor valaki segítséget kér a kutyához de mindenre kifogás a válasz. Ha neveletlenül megy az az utca végéig egye fene majd ott megtanuljátok. Először meg udvaron gyakorolj de van egy csomo videó neten hogyan kell szoktatni. Vagy ahogy írták kérd meg az ismerőst hogy kísérjen el bár attól még ugyan ugy fog sétálni.
2019. márc. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Tipp: séta előtt labdázzatok a kertben, futtasd meg rendesen!

Nézz a neten videókat, van egy csomó hasznos videó arról, hogyan sétáltasd a kutyát. Először gyakoroljatok a kertben és ha ott megy, akkor menjetek utcára!


A kertben is azért rongál (ennyi idősen nagyon nem lenne szabad), mert halálra unja magát. Az ugrálásról is le kell gyorsan szoktatni, mert az sem vicces.


Amíg nem tudod elvinni az ismerősödhöz, addig olvasgass a neten!

2019. márc. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj, en uy latom a helyzeted, higy bár azt mondod, anyagilag nem feltétlen fér bele, kénytelen leszel házhoz járós kiképzőt hívni. Ha nagyon lecsupaszítjuk az alapkérdést, akkor vagy ez, vagy a kutya el lesz paterolva fene tudja, hová.


A jo hir az, hogy te hjlando lennel vele foglalkozni, a goldik pedig elkepeszto okos, fürge kutyák. Nem kéne sok alkalom, csak egy pár, mig a kutya szakértő kezek által gtyába lesz eázva, te pedig megtanulhatod az alapokat. En ezt látom hárhato utnak, mindenkepp invesztalj bele, kesobb meg fog térülni, hidd el.


Most lehetne itt tippeket mondogatni, hogy fojtó, meg sarkon fordulas, de az a baj, higy ha minden tudas nelkul elkezded ezeket, akkor nagyobb kárt tudsz okozni, mint hasznot.

2019. márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

A kerben labdázz vagy futkározz vele hogy kicsit veszitsen az energiájából, és utána próbált meg elvinni sétálni úgy kicsit nyugisabb lesz. Eddig gondolom nem sétáltattad vagy nem sokat így minden új és izgamas neki nagyon örül, de ha minden nap elmész vele sétálni megszokottá válik és ettől is nyugodtabb lehet.

Jó hogy van kert egyébként ott kezd el tanítani láb mellett sétálni megszokott környezetben könnyebb jobban figyel rád mint az utcán ahol rengeteg új inger éri. És ha már ott szépen megy akkor gyakorolhatod vele máshol is. Kitartást!!

Lazán, türelmesen :)

2019. márc. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!