Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Habzsolás ellen tippek?

Habzsolás ellen tippek?

Figyelt kérdés
A 4 hónapos kölyök kutyám annyira habzsol, hogy múltkor majdnem megfulladt. Ma is fulladozott egyszer evés közben, de nem áll le. A legutóbbinál is, két napig óvatosan evett a fulladás után, majd amikor már nem nyelt félre, megint habzsolni kezdett. A gátló tál semmit sem ért, mivel a nyelvével kiszed egy adagot és azt úgy rágás nélkül egészben nyeli le. Szemenként adva sem rágja meg, nagyobb szemes tápot is egészben akarja lenyelni, nem tudom már mit csináljak. Nagyon jó húsban van, ideális minden szempontból. Kivizsgáltattuk és szervi baja sincs. Pszichés lehet?
2019. márc. 18. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Esetleg ha beáztatjátok a tápot?
2019. márc. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

:D A beles! Persze, hogy pszichés, hát az agyával dönti el, hogy minél hamarabb akar enni, illetve alapvetően ösztönös dolog, rá kell jönnie, hogy lassan is ehet, akkor se marad éhen.


Nem gátló tál kell, mert az fizikai gátat képez, pszichés problémára nyilván semmit nem ér, csak még türelmetlenebbé teszi.


Ülj le mellé, és normál tálból etesd úgy, hogy tartod a tálat, kicsit magasabban. De azért tudjon enni belőle. Ha kivett egy falatot, billentsd magad felé a tálat, kicsit megemelve (ne elhúzd előle, hanem felfelé emelve és megbillentve akadályozd meg hogy többet egyen.)


Ha lenyelte, akkor várj, amíg kicsit megnyugszik. Várd ki azt az időt, amíg már nem türelmetlen. Akkor adhatsz neki megint. És így tovább.

A falatokat valószínűleg továbbra is egyben nyeli majd le eleinte, mert ehhez van hozzászokva. A probléma alapja viszont a természetes habzsolás okozta sietség.

A feladat pedig arra kondicionálni az agyát, hogy minél jobban lassít, és nyugiban van, annál hamarabb kap kaját, és minél inkább begyorsít, annál hamarabb veszik el tőle.

Így szép lassan megérti, hogy jobban jár ha lassít, és majd ha elkezd lassítani, akkor majd el fog kezdeni rágni is.


Tudom, hogy időigényes, meg macerás... egyszerűbb egy tál, ami ígér mindenfélét, időráfordítás nélkül.

De ha alapjaiban akarod megoldani ezt a problémát, akkor egy ösztönt kell felülírni, ahhoz pedig kommunikálni kell vele. Jutalmazással, fegyelmezéssel, testbeszéddel, kisugárzással.

A tál felhúzása se azért kell, hogy fizikailag megakadályozd az evést, mert ha ennyi történik, soha nem szokik le erről.

Azért kell, hogy emiatt megváltozzon az a lelkiállapota, ami habzsolásra készteti. Ezért fontos kivárni, és ha csillapodott, azt jutalmazni ismét étellel.

Az is fontos, hogy te se legyél emiatt aggodalmas, vagy türelmetlen. Hiszen pont arra akarod megtanítani, hogy nem létezik idő.


Inkább örülj neki, hogy nem olyan problémád van, hogy nem eszik! Az keményebb dió.

2019. márc. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Ez nem pszchiés gond, nem betegség, ez egy egyszerű ösztön.

Nem kell túlbonyolítani.

Nálunk is volt probléma, és kövezzetek meg, habzsolás gátló tálat vettünk. Egyáltalán nem késztette mégjobban habzsolásra. Szépen, lassan szedegette ki a falatokat a "járatokból" , egyesével és megrágta. Múltidőben írtam direkt, mert a kutya kinőtte a habzsolást, igen tál használata mellett, nem nem ücsörögtem mellette és rángattam ki előle a tápot soha.

2 éves, de ma már sima tálból eszik, nyugodtan, normális tempóban.

2019. márc. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

3-mas, nem kell ilyen stílusban osztani az észt, elhiszem hogy használt a tál, de azt meg pontosan tudom, hogy ha direkt módon van tanítva erre egy kutya, akkor töredéke idő alatt rájön , mit akarunk elérni.

Egyébként meg senki nem mondta, hogy pszichés gond, vagy betegség!!!

Azt mondtam, hogy pszichés. Eredetű! Ugyan mi más lenne, az ösztönös dolgok is pszichés alapúak. Azt meg úgy emlékszem elég egyértelműen említettem is, hogy a habzsolás az természetes, és alapvető ösztön.

Ellentétben azzal, hogy ráncigálni kéne a tálat, akár hányszor visszaolvasom a válaszom, elég szépen leírtam hogy kell kezelni , és ez távol áll bármiféle rángatástól!


Továbbá nem lehet 2 kutyát összehasonlítani. Nyilván, valamikor, valamilyen módon előbb utóbb a te "módszered" is célravezető, bár egy tál nyilván lassabban tud tanítani, mint egy ember, aki a konkrét viselkedésre tud reagálni adott pillanatban.

Én egy olyan módszert írtam le, amit a problémásabb kutyákkal szokás csinálni, tekintve, hogy a kérdező direkt kihangsúlyozta, hogy a gátló tálas történet "semmit sem ér"!


Úgyhogy legközelebb légy oly művelt, és szorítkozz a saját válaszodra, a másik degradálása helyett, mert egyelőre nem a seggedből rángattál elő, meg azt hiszem tanítottam már annyi kutyát életemben, mint amennyit te összesen láttál.

2019. márc. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Esetleg valami ilyen?

[link]


Én már kínai üzletben is láttam hasonlót.

2019. márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!