Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kutyám még beszoktatás...

Új kutyám még beszoktatás alatt áll a többi közé, de folyamatosan sír, üvölt, ha a helyére zárom. Nem szeretném, hogy rossz élményeket szerezzen, de ennyit ki kell bírnia, ugye?

Figyelt kérdés

Éjjel-nappal sír, amikor nincs a többiekkel. Holnaptól már együtt lehetnek egész nap (eddig csak felügyelettel, ez jól sikerült), de éjszakára még egy hétig nem merem egyazon alvóhelyre csukni őket, mert az enyémek idősebb, higgadt kutyák, az új pedig egy most leválasztott, pörgős, kajla kölyök. Fárasztó a nagyoknak. Ráadásul úgy tűnik, még nem méri fel jól a határait, a veszettül vicsorgó, kerítést tépázó pásztorkutyákhoz is egyfolytában nyafogva szeretett volna csatlakozni, minden veszélyérzet nélkül.


Ez az időszak mély nyomokat hagy benne, vagy én aggódom túl? Normális, hogy nem fogadja el a helyzetet, és ennyire beleéli magát a sírásba?


2019. márc. 18. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Vagyis az alomból nemrég elhozott kölyök egy ideig együtt van a régi kutyákkal, aztán meg elzárod?

És még csodálkozol, hogy a kölyök ordít a többiek után?

Amikor kiveszik a kicsit a többiek közül és elkezdi megtanulni, hogy egyedül kell élnie, csak a gazdáival, akkor is sír a legtöbb kicsi. A tiednek ráadásul még nehezebb, mert hol van kutyatársasága, hol meg maradhat egyedül.

2019. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen normálisak a kutyád reakció.

Egy frissen leválasztott kölyökkutya sír ha egyedül van hagyva. Nem is normális egyébként egyedül hagyni, de ez már más kérdés.

Az is normális ha nyüszítve megy oda a vicsorgó kutyához, de ez megint más kérdés.

Miért tartasz ennyi kutyát ha nem értesz hozzájuk?

2019. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Az enyém is sírt, mikor hozzánk került, de nekünk nem volt más kutyánk. Én megértem az aggodalmad, hogy nem mered még összezárni a többi kutyával.
2019. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még nem volt ilyen sírós kutyám. :) Talán szerencsém volt, de mind jól viselte eddig az elválasztást: kis búskomorság, kis nyüszítős epizód - de hogy ennyire ne bírja, olyan még nem.
2019. márc. 18. 21:16
 5/7 A kérdező kommentje:
Hm, azt egyáltalán nem tartom normálisnak, hogy simán odamenne az őrjöngő óriásokhoz, ha engedném. Minden kutyámban megvolt kölyökként ennyi érzék a túléléshez, hogy figyeltek a felnőtt és idegen kutyák jelzéseire, még a finomakra is, nemhogy az ennyire egyértelműre...
2019. márc. 18. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, mennyi kutyád volt már, de talán hallottál már róla, hogy minden kutya egyéni.

Ez a mostani éppen nem olyan, mint idáig minden kutyád.

A te dolgod megtanítani neki, nem minden kutya kedves hozzá.

2019. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Eddig 6 kutyám volt + mindig fogadtam be kidobottakat átmenetileg. Még a kötődéskialakítás zajlik, nem túl fogékony erre a kölyök, de nem csoda, hiszen eddig minden, ami történt vele, gyökeresen új. Az is, hogy ember játsza a központi szerepet az életében, és nem másik kutya, mint mondjuk az anyja. Ridegtartásban volt, szóval nagyot változott a világ, az sem nyűgözte le, hogy a közelemben aludjon, akkor is kutyára vágyott.

Tudom, hogy mind egyéni. Volt egy kan kaum is, de ő (is) gyorsan kötődött, és jól tűrte a változó helyzeteket, nem lett hisztis, és barátságos volt az új kutyákkal. Remélem az idő itt is helyrebillenti a dolgokat.


Egyik "válaszoló" kissé messzire ment a minősítéssel, előbb megkérdezhetnéd, mjlyen kapcsolatom van a kutyáimmal, és miket értem el velük. Nem véletlenül higgadt társak, és távolról sem kertidíszek. Szerintem a kérdésemből sem a nemtörődömség sugárzik, ellenkezőleg, a lehető legjobbat szeretném lépni. Nem is értem, miből tudtál egybőm ilyen bélyegekkel leírni. Valóban, jobb lenne nekik még mindig a bűzös, zsúfolt menhelyen, sintértelepen, utcán vagy egy olyan gazdánál, aki a kajával letudja a kutyázást, mint velem, nálam, ahol jól szocializált társak várják, nagy térben, meleg hellyel, közeli határral...

2019. márc. 18. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!