Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám hasán lipoma ha nagyobb...

Kutyám hasán lipoma ha nagyobbra nőtt picivel?

Figyelt kérdés
1 éve van neki a hasán egy borsónagyságú lipoma, és határozottan úgy vettem észre az utóbbi pár hónapban, hogy nagyobbra nőtt térfogatra egy picivel. Ilyenkor már érdemes lenne elvinni és kioperáltatni belőle? Továbbra sem fáj neki, én magamtól pedig úgy gondolnám, hogy egy növekvő valami benne biztos nem jó jel, hiába jóindulatú szövet. Ha esetleg még nagyobbra nőne neki idővel. Vagy ti ezért még nem vinnétek el, ha egyébként az életvitelében egyébként kb semmiben nem zavarja?
2019. márc. 18. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:
A hasán hol van pontosan? Nem lehet, hogy sérve van? Ha még ivartalan akkor én az ivartalanítással együtt leszedetném ha az orvos szerint indokolt, akkor úgyis be lesz altatva, a kettőt lezavarják egyszerre. Csak emiatt (ha tényleg lipoma) én tuti nem műtettném amíg nem akadályozza semmiben.
2019. márc. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A hasa alján van, tapintás alapján több állatorvos is azt mondta, hogy mivel mozgatható és puha, ez lipoma. A sérv gondolom másmilyen, meg az fájna is neki? Ultrahangozva is volt, ott mondjuk az van a papírjára írva, hogy van egy 1 mm-es sérvkapu, vagy afféleség, de ott is lipomára gyanakodtak. Vért is vettek tőle az állatkórházban, azon a papírján az van, hogy azalapján szinte biztos, hogy lipoma. Ivartalanítva van már régóta egyébként, 5 éves.

Igen amúgy én is erre gondolok, hogy egyébként nem kéne, de nagyobbra nőtt neki picivel. Ha továbbra is nő, és egyszer eljön a pillanat amikor már tényleg nagyobb lesz, akkor előbbutóbb viszont meg kell műteni úgyis, és akkor nagyobb vágást kell ejteni rajta. Szóval nem tudom... Ígyis egyébként mikor már 1 éve észrevettük, akkor is ez volt az álláspont, hogy nem kell bántani, majd ha nagyobbra nő, akkor kell vele foglalkozni.

2019. márc. 18. 23:45
 3/10 anonim ***** válasza:

"Ha még ivartalan akkor én az ivartalanítással együtt leszedetném "


Miért kell az ivartalanítást belekeverni? Főleg ha "még ivartalan" akkor minek ivartalanítnai?


Kérdező, én elvinném megnézetni mindneképp, ha nem vagyok valamiben biztos, még ha bagatell dolognak is tűnik. Nem bocsátanám meg magamnak, ha túl későn vinném el.

2019. márc. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt elírtam, még ivaros akart lenni.

És azért "kevertem" ide, mert minden olyan beavatkozást el elehet vegezni ivartalanítás során, amiért különk nem lenne érdemes bealtatni.

2019. márc. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előző: nem mindent, pl. szuka ivartalanításánál fogászati beavatkozást lelkiismeretes orvos nem végez el, a fertőzésveszély növekedése miatt. (Hagyományos hasi műtétre gondolok.)
2019. márc. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja hát nyilván nem egyszerre, az durva is lenne:D
2019. márc. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Elvinni elvittem már a kutyámat, többször is, sőt két különböző dokihoz is, mindkettőtől igazából azt kaptam meg, hogy akkor kell foglalkozni vele max, ha zavarja a kutyát, vagy túl nagyra nő. Na, én mondjuk azt nem engedném meg, hogy nagyra nőjön. Most nem nagy, de mégis ott van neki. És mint írtam ugye, egy kicsit meg is nőtt. Pont ez zavar engem, hogy egyszer mondjuk ne várjak túl sokat, és még nagyobbra nőjön. De azt mondják, hogy jóindulatú, embereken is jellemző, nem is egynél, hogy lipómát találunk ugye, és nem szoktak vele foglalkozni, hacsak nem akadályoz valamiben. Szóval hát nem tudom.
2019. márc. 19. 18:31
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja igen arról nem beszélve, hogy mondjuk ne nőjön több neki. Ez az egy van. De ha ez mondjuk nem kerül eltávolításra, az nem jelenti azt, hogy emiatt az egy miatt még több nőhet neki, tehát terjedne, mert jóindulatú, ugye jól tudom?
2019. márc. 19. 18:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem attól fog több nőni neki, mert ezt az egyet rajta hagyjátok, ez inkább hajlam kérdése. Rólam például szedtek le hasonlót, de azóta is több új kialakult, nekem sajnos van egy ilyen hajlamom.
2019. márc. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2019. márc. 20. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!