Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti hogy vélekedtek...

Kutyások! Ti hogy vélekedtek erről, nektek milyen szokásaitok vannak?

Figyelt kérdés

Főként azokat kérdezem most akik bent tartják a kutyusukat. Van egy 10 hónapos keverék kutyusom és kertes házban élünk igaz, de mivel kistestű meg amúgy is, nem volt kérdés hogy ő velem fog aludni, élni a házban. Természetesen kimehet a kertbe is, a vele egy idős cicámmal nagyon sokat játszanak kint is bent is ds hát mivel állatok, akarva akaratlanul szőr van mindenfele meg úgy is hogy sokszor takarítok.

Múltkor itt volt egy rokonom aki nem túl állat párti a lakásba meg főleg nem viselné el őket és beszólt hogy rosszul nevelem a kutyámat mert alapból kint lenne a helye, minek tartom bent ha van egy nagy udvar? Meg hogy őt zavarja hogy minden szőrös, minden szobába, minden helyre odamehet a kutya, meg hogy miért nem kint etetem, mert egészségtelen hogy a konyhában van a talkája. (Nyilván nem abból eszik amiből mi, meg nem közvetlenül a mi kajank mellett eszik, de miért ne lehetne ott!?)

Ti kaptatok már megszólást azért mert bent van a kutyus, vagy cicus? Tényleg olyan rossz lenne hogy szeretem magamhoz közel tudni őket?


2019. márc. 19. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Drágám, ameddig te, a kutyus, és a cicus is így érzitek jól magatokat, addig nem mindegy neked, hogy ki mit gondol? :)
2019. márc. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is pont így van:) akinek nem tetszik, ne jöjjön
2019. márc. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért a szőrhulláson nem kizárt, hogy lehet módosítani megfelelő étrenddel, az nem csak fajtafüggő. Most mit eszik a kutya? Macskákat nem tudom.

Nekem mentett keverékem van, amikor hozzám került, egy hét után még egy kutyát össze tudtam volna rakni az elhullott szőrből, kísérleteztem kajával, aztán mostanra alig hullik a szőre, az én hajam jobban hullik úgy alapból.

2019. márc. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem extra mennyiségre kell gondolni, egészséges mennyiség ami alapból kihullik náluk.

A cicak whiskas szaraztapot kapnak a kutyusom pedig pedigree szaraztapot kap szinten.

2019. márc. 19. 17:02
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor hozzám került a kutyám, nekem is csak a Pedigree volt, az volt a boltban, ahonnan vettem akkor tápot, aztán elkezdtem utánajárni ezeknek, kipróbáltam a Panzi FitActive tápját, mellé tálcás nedves tápokkal és konzervekkel kezdtem kísérletezni, egy hónap alatt is észrevehető volt a szőrhullás csökkenés, aztán elkezdtem halolajat adagolni a száraz táphoz, illetve kezdett kapni rendes húst is időnként, most a Panziról váltunk Briantosra, ami még jobban bejött neki, a bundája meg teljesen megváltozott, sokkal dúsabb, puhább, és fényesebb, mint volt, és jóval kevésbé hullik, ami kihullik, annak meg amúgy is ki kell hullani. 3 hónap. Mindenki másfajta tápra és etetésre esküszik, én a saját szememmel látom a kutyámon a pozitív változást. Nem mondom, hogy ugyanez nálatok is beválna, de esetleg egy próbát tehetsz.
2019. márc. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rajtad kalap az a baj ha nincs akkor az a baj. Én azért vagyok állatkínzó mert kint tartom a kinti tartásra alkalmas nagytestű kutyám, azért vagyok bolond mer sétáltatom a nagy udvar ellenére és nem tudok mit kezdeni a pénzemmel mer ,,drága,, prémium táppal etettem.

Ha valaki bele akar valamibe kötni bele is fog, ha téged nem zavar hogy ,,többet,, kell takarítanod ez miatt és az állatoknak is ez így jó akkor ne foglalkozz a rokonnal. Szerintem nála is lehet olyat találni ami nem egyezik mindenki igényeivel. Amúgy meg aki igénytelen és nem ad a higéniára az állat nélkül is tud putriba élni, aki meg szereti a rendet, tisztaságot az az állat mellett is megtudja teremteni. A kutya szőrről meg annyit hogy hiába kinti kutya az enyém a szőrét így is behordom a ruhámmal és takarításkor találok is belőle a szőnyegen a hajammal együtt.

2019. márc. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

A pedigreet mindenképpen cseréld le (semmi a kutya számára hasznos nincs benne). :)

A többivel meg ne foglalkozz. Ha nem megy szívesen, nem kell jönnie. Nálunk is bent vannak, de nálunk szabállyal: kanapé egyik kutyás, másik nem, a fürdőbe nem jöhetnek be, illetve szobakennelbe esznek.:)

2019. márc. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A te életed, a te házad, a te kutyád. Amíg a kutyádnak jó sora van (nincs szó állatkínzásról), a rokonnak nincs hozzá sok köze. Nehogy már ő döntse el, hogy tartod a kutyád! Mondom ezt úgy, hogy az enyémek (nagy testű, bundás jószágok) csak kivételes esetben jöhetnek be a házba.
2019. márc. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Én állandóan megkapom, hogy miért van bent a kutya (dobermann), mikor hatalmas kert várja kint. Csak azt nem értem, ha valakit zavar a kutya a lakásban,minek jön hozzám?

Egyáltalán nem rossz, ha bent van veled, erősebb lesz a kötődés.

2019. márc. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hozzánk már nem jönnek az állatokat utáló rokonok.De nem is bánom.Nekem és a családomnak a kutyáink, cicáink nagyon fontosak, senki ne bírálja őket, ne akarja kirakni.

Én ha valakihez megyek, és ott valami nem tetszik, nem szólok, az ő lakása.Legfeljebb nem megyek többet.

Ne hagyd, hogy bárki beleszóljon a dolgaidba.

2019. márc. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!