Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legyen kutyànk vagy inkàbb...

Legyen kutyànk vagy inkàbb ne? Véleményem?

Figyelt kérdés
Segítsetek dönteni légyszives. Van egy hàrom éves kislànyunk és jelenleg terhes vagyok. A kislànyunk nagyon szereti az àllatokat és biztos nagyon örülne egy kiskutyànak. Most lenne lehetőségünk egy kis agarat hozni. Viszont van pàr dolog amiert nem vagyunk biztosak: sokat megyünk erre arra, szeretünk nyaralni menni (repülni, szeretem a tisztasàgot.Lenne hol hagynunk de ők sokat dolgoznak.

2019. márc. 20. 14:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
76%
Nem, egyáltalán ne
2019. márc. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%

Ne! Ne! Ne!

A kutya nem egy kisgyerek játékszere, hanem élőlény!

Az agár hozzáértő, sok foglalkozást, mozgatást, sok szabadidővel rendelkező gazdának való.

Lesz erre kapacitásod egy pici és egy csecsemő mellett?

Ezt a részét meg nem értem:

"sokat megyünk erre arra, szeretünk nyaralni menni (repülni, szeretem a tisztasàgot"

Mi is, de nekünk természetes, hogy visszük a kutyát és tisztaságot tartunk kutya mellett is.

Egy szó mint száz:

- vegyél a gyereknek sok plüsst és nézzetek sok állatos videót!

2019. márc. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Nem kell bunkònak lenni! Nem ti fogjàtok ùgy sem eldönteni! Csak véleményt kértem! És amugy is ha olyan sokat vagytok ùton meg sokat mentek nyaralni repülővel akkor làtod, megoldható! köszönöm a tippet!
2019. márc. 20. 15:08
 4/32 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Nem plüssről van szó
2019. márc. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, ha senki véleménye nem számít,sőt írsz egy önfejű választ, amiben kioktatod azt, aki értelmes és normális választ adott a kérdésedre, akkor mi a fenének kellett kiírnod a kérdést???Ha már eldöntött dolog a kutya.

Amúgy ha te, ti felnőttek is szeretitek az állatokat, kutyákat, és nem fogjátok engedni hogy a gyerekek cibálják, játékszernek használják, akkor igen.De otthon hagyni, ráadásul olyanokra akik sokat dolgoznak?

Nem lesz egy boldog kutyátok.

2019. márc. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Az agár nagyon érzékeny kutya, nem fogja bírni a gyereknyúzást.
2019. márc. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
61%
Lehet, de ne agár, és inkább menhelyen nézzetek szét. Ott vannak olyanok, akik jobban bírják a strapát, lenyugodtak, és nagyon hálásak a mentettek. Esetleg egy idősebb kutyának is megszépíthetitek az utolsó éveit, őket kevesen keresik.
2019. márc. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
75%

Itt senki nem volt veled bunkó. Kivétel nélkül mindenki őszinte, segítőkész válaszokkal látott el. Nem tudom, minek kellett az oldalt plusz egy kérdéssel szemetelni, ha úgy sem érdekelnek a válaszok.


Ne legyen kutyád. Semmilyen, de agár meg aztán végképp ne. Ne legyél önző, ne növeld még eggyel a meggyötört, szenvedő, boldogtalan állatok számát.

2019. márc. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
20%
2019. márc. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
82%

Három éves kisgyereknek még nem való se kutya, se macska. ha háziállatot vesztek, akkor az a ti gondotok és felelősségetek lesz, pluszban két kisgyereket kell megtanítanotok arra, hogy helyesen bánjanak vele, ne nyúzzák.

Ahogy már írták fentebb is, az agár pedig egy érzékeny fajta. Ha egy kutyát nem tudtok megfelelően tartani, kisgyerekek mellett, akkor akár agresszívvé is válhat.

Mindent összevetve én azt mondom, hogy most ne legyen kutyátok. Várjatok vele pár évet, amíg a gyerekek kicsit nagyobbak lesznek. Akkor is talán jobb ötlet először egy cica, az is kedves, aranyos állat, és sokkal kevésbé igényes, mint egy kutyus. ha a cicával nincs gond, akkor később lehet kutya.

A " lenne lehetőségünk egy kis agarat hozni" ráadásul azt mondja nekem, hogy a kutya nem tenyésztőtől lenne, aminek önmagában megvannak a veszélyei. Mind egészségileg, mind szocializáció tekintetében, nem vehető biztosra, hogy problémamentes kutyát kapnátok.

2019. márc. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!