Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az uszkár mennyire okos...

Az uszkár mennyire okos kutyafajta?

Figyelt kérdés
2019. márc. 21. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Pont ugyanannyira mint a többi: azon múlik, mit hoz ki belőle a gazdája
2019. márc. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Magától egy kutya se lesz jól nevelt.
2019. márc. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Mindegyik fajta kutyában vannak tanulékonyabbak,és kicsit kevésbé tanulékonyak,még a keverékeknél is így van.

Nekem több kutyám is van, egyforma törődést, figyelmet, foglalkozást kapnak, mégis van amelyik nagyon okos, van amelyik nehezebben tanul.De ugyanúgy imádom azt is.Szoktam neki mondani ha nem jól viselkedik, hogy :téged se az eszedért szeretlek.

2019. márc. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

A második legokosabb kutyafajtának tartják. Tény, hogy nagyon könnyen tanulnak, nem véletlenül uszkárok vannak a cirkuszokban is többnyire.

Persze, ahogy írták, nem csak a fajtától függ, de azért összességében okos kutyák.

2019. márc. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
De amúgy szerintem az okos szót a tanulékonyságra használjuk kutyák esetében, nem pedig a jólneveltségre. Lehet egy uszkár is neveletlen, meg egy beagle is tök jól nevelt, de azért az utóbbi nem annyira tanulékony (makacsságából adódóan), mint az uszi.
2019. márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Intelligencia és taníthatóság szempontjából mindig benne van a kutya TOP 5-ban, sőt a dobogós helyeken szokott végezni.

Vagyis általánosságban eléggé okos.

2019. márc. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szóval az uszkár az iszonyatosan tanulékony: hatalmas esze van és arra szelektálták, hogy az emberrel szorosan együttműködve dolgozzon.


Ebből logikusan követezik 2 dolog:

1. ha nem figyelsz, akkor a hülyeség ragad rá irgalmatlanul gyorsan

2. ha nem használod ki a fene nagy eszét, orbitálisan megszívod. Nem elég, hogy elszórakoztatja önmagát, de ki tudja találni, hogy mi fáj a legjobban az embernek.


Emellett a mozgásigényük is viszonylag nagy. Ja és érzékenyek is. Egy idióta kiképző nagyon el tudja rontani őket. De láttam már nagy adag családi stressztől megborult uszkárt is, nem volt szép látvány.

2019. márc. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!