Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhanyagolt nagytestű kutyával...

Elhanyagolt nagytestű kutyával hol kezdjem?

Figyelt kérdés

Van egy rokonunk akinek van egy kutyája.Nem foglalkozik ezzel a kutyával,mert nem ér rá és nem is érdekli.Én kicsi kora óta ismerem a kutyát én sétáltattam és neveltem fel.De aztán valami miatt nem jártam le.

A kutya ki van kötve és nagyon elvan hanyagolva.Szeretném felkarolni és ha jó kutya lesz(mármint nem bántja az én kutyáimat) akkor elhozni hozzám és ezt a rokon sem bánja.Inkább örül neki.Nekem van 4 kutyám és nem tudom,hogy szüleim meg engednék-e hogy elhozzam,de szerintem benne lesznek.

A lényeg,hogy egy nagy testű unatkozó kutyáról van szó.

Ahogy én ismerem a légynek sem ártana,de kitudja hogyan fog reagálni ha elviszem majd sétálni.Miután megnőtt nem vihettem sétálni,mert még kisebb voltam.

Hogyan kezdjem vele?

Milyen feladatokkal vegyem át a vezér szerepet?Nem domináns csak még nem én vagyok a gazdája így nem tudja,hogy én leszek majd a vezére.

Aztán hogyan kezdjem a sétához szoktatást?

Venni szeretnék neki egy fejhámot,amiben könnyebben irányítható lesz.

Nagyon sajnálom szegény kutyust,mert ő igazán megérdemli a boldog életet


Előző kérdésem ezzel kapcsolatban ezért nem tudok róla képet készíteni,mert ritkán járok oda,de ez meg fog változni :



https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9805308-mily..


2019. márc. 23. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Eddigi tapasztalataim szerint, ha egy kutyára már rá tudod rakni a pórázt a saját területén, akkor a séta közben sem fog rád támadni.

Nem tudom, hogy mik a területi adottságok, de én első körben valamilyen földútra vinném ki, majd ha ott már tudom kezelni, megpróbálnám az utcán is, hogy reagál a kerítés mögött acsarkodó kutyákra és mikor már azokat is letojja, valakit megkérnék, hogy a saját kutyáimmal(de inkább csak 1-2 db-bal) sétáljon velünk szembe, majd párhuzamosan, majd átvenném a pórázt. De simán elég lehet rögtön egy összeszagoltatás, ha nem nagyon gáz a kutya.


A leírtakból olyan 16 év körülinek lőlek be. Nagyon szép és kedves gondolat, hogy törődsz a környezetedben lévő állatokkal, de szerintem 5 kutya már nagyon sok lenne. Persze, ha a szüleid örömmel pénzelik a hobbidat és besegíenek, ha szükséges, akkor nem szóltam...

A rokonod komolyan gondolta, hogy odaadná neked? Nem hozna pár éven belül egy másikat?

2019. márc. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

17 vagyok.

Van egy tesóm is akivel közös a 4 kutyus és ő is segít mindenben.

A kutyus tulajdonképpen a nagybátyámé és a mamámé volt,de ő sajnos 4 éve meghalt így rá maradt.

Nem hozna új kutyát,mert ki akar költözni külföldre ezért is örül neki.

Pont egy föld út van mellette így ott tudunk gyakorolni.

2019. márc. 23. 17:50
 3/4 anonim ***** válasza:
16%

Az a vezer,aki az etelt adja a kutyanak es a lakhatast. Erteni fogja,h te vagy a falkavezer,amint te eteted. Eloszor mindig te egyel. Utana a kutyak. Az altalad kijelolt sorrendben adja nekik. Kajatne hagyd lenn. Adj 20 percet megenni a kajat kutyankent kb es utana vedd el a maradekot.

Ajtokon mindig te menj be eloszor,a kutya a behivasodra mehet be az ajton utanad.


Talalkozasnal eloszor ne foglalkozz vele: cipo kabat levesz,menj wc-re es utana hivd oda magadhoz a kutyakat.


Elbucsuzasnal is az uccso dolgaidnal mar ne foglalkozz veluk,hanem indulj el.


Ezekbol a viselkedesmintakbol erti meg a kutya szavak nelkul automatikusan,h te vagy a vezer,ok orommel veszik le a vezerseggel jaro felelosseget a vallukrol.

2019. márc. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Baj az,hogy akkor tudsz vele eredményt elérni ha minimum hetente 3-4 alkalommal foglalkozol vele.

Nem tudom milyen gyakran tudsz oda járni,de nagyobb eredményt csak akkor fogsz tudni elérni ha már nálatok fog lakni és tényleg minden nap foglalkozol vele.


Esetleg azt lehetne eleinte lejársz 1-2 alkalommal. Azt megtanítod neki,hogy rád figyeljen. Mjad az utcán találkozzon az egyik,lehetőleg a legnyugodtabb kutyáddal. Csak,hogy hogy reagál,ha jól viseli akkor szépen sorban be lehet mutatni a többi kutyának.Így legalább ismerik majd egymást.

Aztán nem tudom milyen a kertetek,de ideiglenesen lehetne neki egy kennel vagy elkerített rész,hogy azért felügyelet nélkül ne legyen a többivel. Csak ha ti is otthon vagytok. Idővel meg be fog illeszkedni.



Én minden esetben mivel nagytestű fojtó nyakörvet ajánlok vagy retriever pórázt ami Cesar Milan használ és a füle mögé tenni a nyakörvet ahogy a kiállításon van a kutyáknak. Így könnyen korrigálható.


Csak egy példa kutyakozmetikus vagyok, van egy hiper aktív 50 kg-os vendégünk. Többi kutyát nem szívleli. Múltkor mikor hoztak egy kistestűt én álltam vele félre míg behozták,kolléganőm meg felrakta a kutyust az asztalra.Fojtó fel egész a füle tövéig, egy rántás és leültettem. Amikor újra menni akart és két lábra akart állni akkor is egy rántás. Utána nem próbálkozott tudta,hogy irányítom. Én is 50 kg-os vagyok. Sima nyakörvben simán elrántott volna. Ez csak egy tipp.

Mivel a kutya csak annyira ismer,hogy hozzánk jár 6 hetente, tehát nagy kötödés nincs köztem és a kutya közt,hogy most rám hallgatott volna,de egy jól használod az eszközöket akkor minden adott,hogy engedelmes rád figyelő kutya lehessen belőle.

Fejhám is jó ötlet,de csak kezdetben és rövidesen nyakörvre kell váltani,mert sajnos ismerős is azzal rontotta el és a kutya annyira megszokta,hogy abban sétált,aztán ahogy lekerült róla fejhám újra húzott,hogy érezte máshogy van fogva.

2019. márc. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!