Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky vagy malamut? Melyiket...

Husky vagy malamut? Melyiket vegyem meg a gyereknek?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam és bolondul a kutyákért én meg ezt a két fajtát szeretem! Melyik a szelídebb a gyerekekkel?

Sok ismerősömnek Golden retrivierje vagy labradorja van azok tudom hogy nagyon szelídek a gyerekekkel!



2019. márc. 23. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Husky. De magadnak veszed.
2019. márc. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
11%

Nekünk Huskynk van és a gyerekek bolondulnak érte!

Nyugodtan kint hagyhatom a kutyával a gyerekeket az udvaron nem bántja őket! 4 éves fiam és egy 5 éves lányom van!

#1 most ha magának veszi ha a gyereknek úgy is "beleszeretnek" egymásba!

2019. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Vagy nem. De nem a három éves fog foglalkozni vele.
2019. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
3 évesnek még egyiket se. A Husky-k nem ilyen kigyerekeknek való. A Malamutról nem tudok konkrét véleményt mondani, mert nem ismerem testközelből, csak a Husky-t. Ha csak ez a két fajta jöhet szóba, akkor inkább várjatok vele még.
2019. márc. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
4. vagyok. Még annyit, hogy mielőtt okoskodásnak vennéd, nem az. Tudod, miért? Mert nagyon nem mindegy, hogy egy kisgyerek úgy születik a családba, hogy ez a fajta kutya már eleve a családban nőtt fel, vagy most vennétek újonnan. Egy, a családotokhoz már hozzászokott Husky-t sokkal könnyebb megismertetni egy kisgyerekkel, aki megszületik, mint 3 évesnek kölyökkutyát venni. Főleg Husky-t. Remélem, érthetően írtam le.
2019. márc. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Egyiket se. A 3 évesnek most ez tetszik, holnap meg unikornist akar, aztán kaméleont a meséből, majd papagájt, aztán némót, meg szenillát...
2019. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

A gyereknek egyiket se.

Én 12 voltam, mikor kikönyörögtem egy malamutot. Nem kellett volna. 12 évesen nem tudtam normálisan pórázra szoktatni, ezért mikor felnőtt, simán elrántott sétánál még nyakörvvel is.

A szánhúzó kutyák iszonyat erősek, pörgősek, nem elég nekik, hogy a kisfiad simogatja és néha labdát dobál neki vagy ilyesmi. Sétaltatni max te tudnád, de ehhez már kölyökkorban nagyon sokat kell foglalkozni vele, tanitgatni, nevelni, kutyaiskolába is célszerű járni...Tehát tulajdonképpen magadnak vennél egy kutyát, amivel kicsit játszik a fiad. De te sétáltatnád a következő legalább 10 évben (utána már a fiad is elmehetne egyedül, ha elengeded). Mert egyébként a kutya lerombolná a kertet, folyton elszökne (ha menni akar, másfél méteres kerítés nem akadály, es alul is ki tudja ásni magát) és több nyűg lenne vele, mint boldogság.

Félreértés ne essék, nem magáról a kutyatartásról szeretnélek lebeszélni, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nem a kisfiad fogja ellátni a kutyát és levezetni az energiáit, hanem ez masszívan a te feladatod lesz.

2019. márc. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha napi szinten meg tudod futtatni, de úgy alaposan, 15-20km minimum naponta és keményen tudjtok fogni, megnevelni, akkor bármelyiket.

De ha vmelyik nem fog menni, akkor egyiket se.

2019. márc. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Utolsónál a pont!


Egyiket se. Kutyát se, semmilyet.

2019. márc. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Ezt a két fajtát szereted? Mi alapján? Külsőre ezek tetszenek?

A szánhúzókat napi 15-20km-t kell futtatni ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyen. Ha ezt meg tudod oldani, mindegy, hogy melyiket választod. Ők nem cuki habos-babos puha állatkák, akiket egy 3 éves a kedvére dögönyözhet, hanem kőkemény munkakutyák. Nem véletlenül panaszkodnak sokan, hogy szöknek, hiszen nekik nem elég a napi laza séta. A bundájuk pedig nem erre az éghajlatra van kitalálva. Nekik a -20 meg sem kottyan. A nyári melegben biztosan rettentő jól érzik magukat.

2019. márc. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!