Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire terrier mennyire...

Staffordshire terrier mennyire tanítható, befolyásolható ennyi idős korban?

Figyelt kérdés

Először is. Tudom a sok állatvédő majd rohamozni fog, de kb 2 hónapja kaptam (nem vettem KAPTAM) egy staffordsire terrier fiút. Fogalmam sincs mennyi idős lehet, de a kölyök, és a felnőtt kor közé sorolnám.

Volt egy ismerősöm és ő felajánlotta hogy odaadja a kutyát, mert külföldre költözik. Szinte semmit sem tudtam róla, de rábólintottam mert szerettem volna egy házörzőt, ráadásul az ölembe hullott a lehetőség. Az első hónapban az oltásokat intéztem, mert az sem volt benne, illetve csip.

Szóval eléggé szelíd, még szokja azt hogy mi nálunk a szokás, tanítani próbálgattam, de nem tudom hogy a későbbiekben meg is marad-e a buksiában a lecke. Ülés és ladba visszahozás.

Szóval ez lenne a kérdés:

Tanítható, vagy nem?

Illetve ti milyen trükköket tanítottatok a kutyáitoknak, és hogyan?


2019. márc. 23. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Élete végéig tanítható. Ha megvannak az oltásai akkor az lenne a legjobb, ha suliba járnál vele, ott segítenek mindenben.
2019. márc. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
bármelyik kutya bármilyen korúan tanítható
2019. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
és lehetőleg sétáltasd sokat.és ivartalanítsd
2019. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

és ajánlom figyelmedbe a 101 kutyatrükk című könyvet.

[link]

2019. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget

Én ismerőseimtől hallottam hogy csak kölyök korban tanítható a kutyus, de ezek szerint nem! Köszönöm

2019. márc. 23. 19:37
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Nekem is ivaros fiu kolyok staffordom van (10 honspos) es jutalomfalattal es kedves docseretekkel szepen tanul. Sokkal gyorsabban tanul meg mindent,mint az foxterrierem ( elozo kutya regebben. Mar meghalt.)

Fontos a dicseret. Kedvesseg. Kovetkezetesseg.

Olvass nehany konyvet.


A stafford egygazdas kutya. Csak te parancsolhatsz neki. Ha iskolaba mesz es az oktato elveszi toled a porazt,elveszted a tekintelyed a kutya elott es sza.rni fog rad,nem engedelmeskedik. Velem mar kib.szott egy kutyaoktato. Minuszbol indultam a kutyanal. Most kezdem visszaszerezni a tekintelyem a kutya elott. Mas staffordos barataimtol is hallom,hogy egesz Magyarorszagon nem talaltak jo kutyaoktatot.


Egy stafford al nem mukodik a megfelemlites ,veres. Kirohog erte meg megbosszulja az elszenvedett fajdalmat ,amikor nem szamitasz ra.

Raadasul,ha egyszer is raversz,orokre elveszited a bizalmát meg a tekintelyed.

2019. márc. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Legyen egy parancsszavakat jol megcsinalolanykutya baratotok,akivel gyakran talalkoztok. A kutyad tanul gyorsan mas kutyatol. Ha a masik kutya odamegy a gazijahoz,a tied is gyorsabban odamegy hozzad. A masik kutya viselkedeset masolja. Ezt is hasznald ki.

Jatszasd sok kutyaval,hogy megszokja a kutyakkal valo viselkedest es akkor tudsz vele jarni kutyak koze kesobb is. (Szocializacio fontos!!!)

2019. márc. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatom, milyen kutyás tapasztalatod van, lehet ez evidens számodra, de azért leírom, mert ha nem, akkor sok későbbi bajtól megkímélheted magad.

Első a nevelés, utána jöhet a tanítás!


Fizikai, szellemi lefárasztás, szabályok, korlátok felállítása, és következetes betartatása... ha ez rendben van, és működik, utána jöhet a trükközgetés, meg a szórakozás!!!!!

Nem lehet se felcserélni, se kihagyni, mert úgy szart se ér!

2019. márc. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tanítás nem kor függő.


Figyelj nekem húgom átpasszolta a kutyáját, jó ismertem sokat voltam a kutyával,de igazán ő foglalkozott vele,vagy inkább nem..


Tavaly mikor a kutyám meghalt :((16,5 évesen ment el, 13 éves korában még trükökket tanult!!!! ) húgom teljesen lemondott az övéről, mondjuk tény sokat dolgozik,alig van otthon nem is lett volna jó ötlet ha nála marad a kutya.


8 éves lesz idén most már mondhatjuk úgy második kutyám.

Kutyasuliba járunk jövőhéten vizsga és szuperül haladunk. Nyilván alapot tudta tehát a behívás,ül,fekszik ezeket tudta. De sok mindent nem. Elkezdtem vele intenzíven foglalkozni és egyre jobb, antiszoc is volt. De a kutyasuliban pozitív,hogy a kutyák közt dolgozik.


Fontos a gyakori ismétlés,szabályok betartása, ha megkapta az oltások akkor viheted sétálni fáradhat ott is.


Mivel a te kutyád fiatal szomjazza a tanulást valószínűleg.

Kutyasulit neked is ajánlom,első körben kutyaovi ahol az alapokat tanuljátok,illetve más kutyák közt lehet, na meg téged is tanítanak te is kérdezhetsz!

Mivel kérdésedből úgy tűnik kezdő kutyás van,tényleg ajánlott,mert viszont egy rossz nevelést,később nehezebb és dupla annyi idő lesz kijavítani helyre tenni,mintha elsőre jól csinálnád.

2019. márc. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!