Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Régebben már volt németjuhász émetjuhász,rottweiler kutyánk csak sajnos el távoztak , most végre le zártuk a múltat és tovább lépünk szeretnénk újra kutyusokat, 2 kutyust szeretnénk akik tetsvérek és fiúk leginkább, természetes csak akkor ha jól ki jönnek egymással ez a fajta, ha nem akkor egy fiú és egy lányt, azért szeretnénk két kutyust hogy ne legyenek magányosak amikor egyedül vannak.

Előző két kutyus nem nagyon voltak tanítva, rottweilerrel idősebb korában voltam kutya suliban, szóval azt tudom hogy nem a kutyát kell tanítani, ha nem az embert kell meg tanítani arra hogyan is kell bánni a kutyával?

Sok dolgot meg tanultam ott.

Milyen kutyusokra vágyunk?

Kezdőknek ajálott,könnyen taníthatóak legyenek,szeretném őket nagyon sok dologra megtanítani, család barát,gyerekekkel barátságos legyen,legyen ház őrző ne legyen idegenekkel barátságos mert olvastam pár olyan kutyusról is ami az idegeneket is jól fogadja,két macskánk már van 7 hónaposak hozzá lehet még szoktatni a kutyusokat?

Milyen kutyust ajánlott?

Végezetül pedig nagyon köszönöm hogy el olvastad az írásom, várom segítségedet, tanácsodat :-)



2019. márc. 24. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kutyát menhelyit ajánlok, viszont tanítani kell, ezt nem ússzátok meg, ha nem akarjátok, hogy a fejetekre nőjön, főleg, ha gyerek is van.


Házőrzőnek pedig riasztórendszert, mert ha valaki nagyon be akar törni, kiiktatja a kutyát, de ha mindenképp cél a házőrzés, akkor csak más védelmi rendszerrel kombinálva, és legalább egy kistestű és egy nagytestű kutyát javasolnak azok az oldalak, ahol foglalkoznak ezzel.

2019. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
74%

Szia, nekünk van egy tacskónk és egy fekete labradorunk.

A labrador nagyon gyerekbarát és ha kap szeretetet nagyon nagyon fogja viszonozni. Játékos és gyerekbarát. Nagyon kihangsúlyozom hogy NAGYON sok szeretetet ad, de NAGYON éhes is rá. Állandóan szeretve van viszont az sem elég neki mindig beül eléd és kapállózik a lábával hogy foglalkozz vele. Viszont mind emellett igen is házőrző. Ha idegen jön az nem csak megugatja, meg is támadhatja. (Tapasztalat) Könnyen ért a szóbol ez alapján szerintem könnyen tanítható is. Nagyon beles. Akármit elé teszel megeszi. Ezért ügyelni kell arra mennyit is adsz neki.

A tacskó megint más. Nagyon hiperaktív és játékos. Annyira sok szeretetet nem igényel. Szerintem nehezen tanítható, viszont étellel el lehet érni. Nagyon féltékeny tipus és önző. Házőrző ő is, és nem egy bújós fajta. Ő is borzasztóan sokat eszik és könnyen elhízík. Vadász ösztön megvan benne ezért ha udvaron lesz készülj fel arra hogy hozhat zsákmányt. (Nálunk fogott már 3 tyúkot és nyestet, egyik sem a miénk volt) Vándorolna ha tudna. Tehát erős kerítés kell hozzá. Bentre annyira nem alkalmas, pont ezek miatt. Gyerekbarátnak mondható. Nem harap, csak játékból. Idegeneket ugat meg a boka szárát tépkedi.

Mindkettő fiú, szeretik egymást jól kijönnek. A macskákat sem bántják, csak szagolgatják. A tacsi még volt mikor a cicával aludt.


Remélem segíthettem, ha bármi kérdésed van nyugodtan írhatsz.

2019. márc. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre két új kutyához rengeteg idő és türelem kell. Ha ráadásul még kölykök is, akkor mindezek a köbön. Ha csak a magány miatt tartanátok kettőt, akkor megfontolnám a helyetekben, hogy először csak egyet hoztok, tanítjátok, megnevelitek és csak azután hoztok még egyet. De arra figyeljetek, hogy két kutya kétszer annyi foglalkozást igényel, különben lesz két elkanászodott kutyátok, akik inkább kötődnek egymáshoz, mint hozzátok.

Milyen fajta? Ehhez többet kellene tudni: Kint vagy bent tartanátok? Mennyi időtök lenne rájuk egy nap? Milyen jellegű dolgokra szeretnéd megtanítani? Például tanulékony kutya a golden vagy a border collie, de őrző-védőre nem lesznek jók. Mekkora kutyát szeretnétek?

Elsőre egyébként az airedale terrier jutott az eszembe. Ők a terriereken belül könnyebb esetek, elég tanulékonyak, nem azok a vérengző fenevadak, de azért a betörőt nem várnák kávéval. A szomszédunk nagy rajongója a fajtának, volt már neki gyerekek és állatok mellett több is, nem tudok róla, hogy valaha is gond lett volna velük. Kivéve, amikor megmérgezték a betörők az egyiket, szóval tényleges házőrzésre azért szereltess be egy riasztót is.

2019. márc. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Berni pásztor


Család, gyerek szerető jámbor kutya aki finom falatokkal bármire megtanítható. Ezzel a fajtával nőttem fel, már a 3. van a családban, órákig tudnék áradozni de már késő van, szóval a végére csak annyit, hogy előny (a kutyusnak) ha van egy hűs garázs/pince mert nyáron nem túl előnyös szegénynek a szép nagy fekete bunda :D

2019. márc. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Mindenképpen méretre azonos legyen, ha lehet szuka - kan, akiket ivartalanítasz. Mert ha azonos nemű, több esély van a harcra.

Ha megvan egy fajra azonos habitusút válasz, vagy különböző fajtáknál hasonló vérmérsékletű fajtát.

Menhelyi jó, sok helyen van egy minimális alap képzettsége, de nem ott, ahol 300 kutya van..

Ha felnőtteket viszel, kérheted, hogy teszteljék cicákra. Felnőtteknél van már egy bizonyos jellem, amit formálhatsz, de változni nagy mértékben nem fog, csak alakul az igényeidhez.

Pl egy domináns kau nem fog emberközpontú, cuki maci lenni, de irányítható, kezelhető lehet. Vagy aki kutyákkal támadó, lehet kiegyensúlyozott, de mindig odafigyelést igényel, főleg ha bull típusú. Viheted kutyás közösségbe, de nem ajánlott felügyelet nélkül hagyni kutyával. Érted.

2019. márc. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!