Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom egyik hátsó lába...

A kutyusom egyik hátsó lába egy évvel ezelőtt maga alá tört. Normális, hogy azóta néha sántít?

Figyelt kérdés

Egy baleset történt. Műteni is kellett, van benne neki implantátum. Mondta a doki, hogy az a lába már sose lesz a régi, ami azt jelenti, hogy kevésbé terheli, mint a többit,de ez nem okoz neki problémát. Sőt... Egyáltalán nem tanult az esetből. Ugyanolyan szeleburdi. Amikor játsszunk és be van pörögve, akkor elég egy rossz mozdulat és utána akár napokig is sántikál. Nem történt ilyen gyakran. Tavasszal megesett egy párszor, de akkor még mondta a doki, hogy ez teljesen "normális". Nyáron volt egy ilyen eset,akkor egy napig fájlalta. Ősszel 2 napig tartott. Az első nap csak feküdt, alig tett meg pár lépést, egyáltalán nem tette le azt a lábát. Hétvége volt, felhívtam az ügyeletet, ahol azt mondták, hogy nyugodtan várhatok hétfőig és vigyem, ha nem javul. Vasárnap se volt az igazi. Hétfő délután viszont már teljesen jól volt, így a doki csak megtapogatta neki, de mondta, hogy nem igényel így teendőt.

És most megint ez a helyzet. Tegnap este jatszottunk és ugrált az egyik ugrásnál felsírt, de aztán folytatta volna a játékot csak nem hagytam. Mozog, szaladgál, jó a kedve, de látom, hogy azért óvatos és alig teszi le azt a lábacskáját, ha áll akkor emelgeti.

Másik városban műtötte ortopéd szakorvos, ahova tavasszal megyünk kontrollra, mert most lesz esedékes. Tudom, hogy az fog biztosat mondani, de aggodok az eredmény miatt.

Szerintetek egy műtött lábánál normális, ha így reagál néha egy rossz mozdulatra vagy bajt jelezhet?

Minden nap pörög, mint a búgócsiga tehát ahhoz képest ritkán történik ilyen.


2019. márc. 25. 05:57
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

Csináltass egy kontroll rtg-t. Viszont a te feladatod az, hogy kontrolláld a kutyát. Az a láb sose lesz 100%, és ha ilyen őrült módon játszik, akkor lehet rosszabb is.


Játsszatok mást, másképp, fáraszd agyilag. Kap valami ízülettámogató cuccot?

2019. márc. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1 éve volt műtét azóta előfordul hogy a kutya sántít rossz mozdulag után és ,,speciális,, esetről van szó. Az orvos nem csinál semmit és te itt megkérdezed hogy normális e hogy sántit olyan emberektől akiknek nincs doktorija vagy még csak hasonló cipőben sem jártak.

Na az ilyet nem igazán értem.

A szakorvost nem lehet kontrol előtt felkeresni mivel probléma van a kutyával?

Mikor egy mezei dokihoz vitted miért nem kértél röngent? Kézrátétellel a sámánok se tudnak ilyet gyógyítani.

Talán normális mer inplantápumos a láb, talán nem normális mértékű.

Én a helyedbe tuti dokihoz vinném, sőt egy rándulással is elviszem, ha kell vidd másik orvoshoz.

2019. márc. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!