Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatorvos Carprodyl...

Az állatorvos Carprodyl Quadri tablettát írt fel a kutyámnak. Több mint 2 hete szedi, de semmi változás. Mikor fejti ki hatását?

Figyelt kérdés

10 éves, doki szerint megnyúlt az ínszalagja az egyik hátsó lábában, erre kapta a gyógyszert, azonban én nem látok semmi változást, ugyanúgy emelgeti azt a lábát. Napi fél tablettát kap (kistestű). Lehet, hogy nála nem használ? Vagy csak több idő kell hozzá?


Előre is köszönöm a segítseget



2019. márc. 25. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem az orvost kérdezed meg?
2019. márc. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha két hete szedi, és nem hat, akkor nem is fog. Biztos, hogy csak megnyúlt az a szalag nem és nem szakadt?


Carprodyl mellé viszont májvédőt kellene adni.

2019. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta megnyúlt, hogy ez mennyire igaz, azt így nem tudom. Ha elszakadt volna, akkor egyáltalán nem tudná használni, nem? Ő használja, csak időnként felkapja a hátsó lábát és nem teszi le. Aztán megy tovább, mintha semmi sem történt volna.
2019. márc. 25. 10:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem patellaficamos?
2019. márc. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Volt röntgen?

Kistestűeknél előfordul patella ficam. Ha nem volt jele idáig, lehet enyhe volt, csak éppen most, idős korára károsodott annyira a porc, hogy már jelét mutatja a kutyád a fájdalomnak a lábemelgetéssel.

2019. márc. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Ha a szalag elszakad attól még tudja használni a lábát. Van erre egy ugynevezett fiókteszt, amivel tudják ellenőrizni.


Ortopéd dokinál voltatok?

2019. márc. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elmondanám, hogy a megnyúlt ínszalagot nem lehet visszacsinálni, ez nem olyan, mint egy gumi, hogy megnyújtod, aztán magától visszahúzódik. Ebből az okból kifolyólag a megnyúlt ínszalagot műteni szokták (embereknél is). Mondjuk nem írtad, hogy melyik ínszalagról van szó, de kistestűeknél úgy tudom, hogy az ínszalagot pótolni szokták, szóval ilyen szempontból ez még a jobbik eset lenne, mert kevésbé invazív eljárásról van szó. A gyógyszernek utánaolvastam és a leírás szerint ez egy nem-szteroid gyulladáscsökkentő, magyarul ez csak tüneti kezelésre való. Gondolom abban bízik az orvos, hogy csak megrándult és nem történt nagyobb baj. Szerintem ha hétvégéig nem jön rendben, akkor vigyétek el röntgenre, ne csak találgassatok és várjátok a csodát.
2019. márc. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!