Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mi lesz így?

Most mi lesz így?

Figyelt kérdés

Az a nagy gondunk, hogy háború van a környéken a kutyások és a gyerekesek között. Felfogni nem tudom, miért zavarja ennyire az anyukákat egy kutya jelenléte, már már betegesen féltik a gyerekeiket a kutyáktól. Ezt még tetőzi az is, hogy nincsen normális kutyafuti itt, csak a szemünket szúrták ki egy ilyen nesze semmi fogd meg jóllal. Kénytelenek vagyunk a parkban sétálni, és teljesen mindegy hogy pórázon van vagy hogy nincsen egy kutya, már messziről kiszúrják az ebeket és orditoznak hogy ne arra menjünk mert ott van a gyerek és beteg lesz. Elképesztő, azt hiszik hogy megtilthatják azt, hogy sétáljunk a kutyámmal/más a kutyájával a parkban. Persze nem minden kutya veszélyes a gyerekre, pl a yorki, csivava, ők nem terjesztenek betegséget, ők aranyosak és nem tudják a gyerek torkát elharapni. :D de az én középtermetű sheltiem, aki mar mar agyonszocializált és mindenre egyből hallgat, az biztos hogy a sátán kutyája. Vagy amelyik kutya nagyobb egy 10 forintosnál. Petíciókat nyújtanak be az önkormányzatnál, hogy tiltsák ki a kutyákat, meg hogy csak szájkosárral és pórázzal sétálhassanak. Az én kutyám nagyon aktív, délután pórázzal sétálunk mert félek hogy az ideges mamik kárt tesznek benne, de este amikor nincs gyerek elengedem hogy kimozoghassa magát. De volt olyan, hogy másnap du beszólt egy anyuka hogy ő az ablakból látta, amint elengedem a kutyát és ha megint meglátja hogy (éjszaka éjfélkor senki nincs a környéken) kihívja a köztereseket és a rendőröket. :D bár ez egyébként egyáltalán nem zavar engem, este leviszem bandázni a kutyámat a többi kutyához, akik játszanak, akkor élik ki magukat. Tegnap az egyik kölyök kutyus játék közben ugatott, úgy este 9-10 között lehetett és 2 vakkantás után kiszólt a panelból egy ember hogy ha nem hallgattatjuk el a kutyát akkor lelövi. Eddig még este az volt a megállapodás, hogy nem zavarja a panel lakóit a kutya ha bent van abban az undorító kutyafutiban. Most már mindegy hol a kutya, a legjobb az lenne ha nem is létezne a környéken kutya. Pedig a panel háta mögött van egy szabad kutyapark, ami toketeles futtató lenne, ha le lenne kerítve. De sajnos nincsen, és pont a főút mellett helyezkedik el. Már évek óta harcolunk hogy kerítsék le, a gazdák még pénzt is összeakartak dobni odaadni az önkormányzatnak hogy létrejöhessen ez, de állandóan ellenzik a lakók mert hogy akkor a környék összes kutyája oda járna, máshonnan is jönnének kutyák és kitörne a világvége. :D az önkormányzat azt mondja hogy van 2 kutyafuti, örüljünk neki, de az egyik egy undorító pici homokos szar, amit kb 6 évente takarítanak, a másik egy veszélyes szabad tér, és ütöttek már el kutyát sajnos. Nem tudunk megegyezni a szülőkkel se, mert ők kifejezetten kitiltanák a kutyákat. Télen egyébként hangjukat se halljuk, nyáron viszont nagyon nagy a küzdőszellemük. A legjobb az lenne, ha a panel mögötti futit lekerítenék, akkor nem setálnánk a parkban, és a gyerekek is biztonságban lennének, és a kutyák is, nem is találkoznának. De valahogy ha költeni kellene a kutyákra, egyből kiakadnak hogy miért nem a gyerekekre költenek, a kutyákra felesleges, és amúgyis ne legyen kutya. Pedig rengeteg felújított játszótér van itt ezen a helyen. 3 nagy, és 4 kicsi. Amúgy oké, aláírom, biztos van/vannak problémás kutyák a környéken problémás gazdákkal, de a legtöbbünk normális. Nekünk nem lehet kutyánk? Nekem pl nagyon fontos a kutyám, foglalkozom vele, nevelem, szeretem. Szeretem a gyerekeket is, egyébként a gyerekek itt imádnák a kutyákat, itt csak a szülőkkel van a baj. És már igaz, velünk is, annyiból hogy már mi is veszekszünk velük, nem lehet ezt szó nélkül tovább tűrni már...


Szerintetek?? Mi erre a megoldás?



2019. márc. 25. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Hol van ez?

Elég szomorú, hogy a szülők állatgyűlöletre nevelik a gyerekeiket már kis korban.

Itt nálunk semmi ilyen baj nincs.Mindenki jól elvan.Nagyon sok kisgyerekes családban kutya is van, együtt sétáltatják a gyereket meg a kutyát.

Állatvédők nem tudnának tanácsot adni vagy segíteni?A jogi oldalt talán jobban tudják.

Részletesen le kéne írnotok a problémát és minden kutyásnak aláírni, beadni Önkormányzatnak.

Szerintem már annyira elfajult a gyerekesek-kutyások közti harc,a gyerekesek egymást hergelik, hogy bármi történik, ez nem fog csillapodni.De nem értem, miért is nem lehet egyszerre szeretni gyereket meg kutyát?

Mikor és miért kezdődtek a problémák?

2019. márc. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Az én kutyám csak 10 hónapos, előtte is volt már gond, de én kb 3hónapja érzékelem igazán. Újpesten van ez a gond. Perszene úgy értsd, hogy minden egyes szülő utálja őket, van pár nagyon kedves család is, aki mellénk áll, de a legtöbben a másik táborral vannak.
2019. márc. 25. 11:39
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Ez a gond, hogy lett 2 tábor.

Ha az a gondjuk, hogy féltik hogy megharapják a kutyák a gyerekeket, akkor tényleg csak pórázzal sétáltassátok, és lehetőleg ott, ahol nincs gyerek.

Ha az a gondjuk, hogy fertőzést kapnak el tőlük, akkor oltatni, féregirtózni kell a kutyákat rendszeresen, és erről legyen papírotok is.Én beszélnék az állatorvossal, amelyik vállalná esetleg hogy kijön és beszél a másik táborral.Igazolná, hogy nem kell félni fertőzésektől.Itt nálunk a mi állatorvosunk gyerekei bejárkálnak pici koruktól a rendelőbe, nekik is van otthon sok állatuk, az állatorvosunk gyerekei együtt alszanak a kutyákkal, cicákkal a lakásban.De itt nálatok inkább valamiféle rosszindulat indult el, amit egyes gonosz egyének tovább szítanak.

Nem lehetne onnan messzebb elsétálni a kutyákkal?Nem mindig a környéken járkálni.

2019. márc. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Előre vetíteném, hogy nem kötekedésképpen, de...

Ezt írod:

"de az egyik egy undorító pici homokos szar, amit kb 6 évente takarítanak"

Ki takarítja és mit kell egy kutyafuttatón takarítani? csak nem a kutyaürüléket, amit jó gazdi gondosságával nektek kellene összeszedni?

Éltem lakótelepen, nem a kutyásokkal volt gondom, hanem a tapló kutyásokkal, akik cseszték összeszedni a szart a kutya után. Léptem bele nem egyszer ilyen szeretetcsomagba és szóltam is már egy két gazdinak, hogy kiesett valami a kutyájából. Amíg nem lesz kultúra a kutyatartásban, addig igazság sem lesz. Tanyára kell költözni.

2019. márc. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Attól is félnek hogy harapnak, meg attól is, hogy fertőznek. Tulajdonképpen mindentől féltik a gyerekeket, nem csak a kutyáktól. Én mindig összeszedem a kutyám ürülékét, és szólok azoknak is, akik nem szedik fel. Igaz, vannak akik nem szedik fel otthagyják, én mások után is szoktam szedni, ha látok egyet vagy éppen arrafelé kakált az enyém, nem derogál plusz szart felszedni, bírja a zsák. Én se értem néhányan miert nem szedik fel, én még amikor a kutyám fosott azt ia összekapargattam, és amit nem tudtam felszedni a végén visszamentem és lemostam, a veszekedések elkerüléséért, plusz attól tartva hogy valami nyavajája van, nehogy elkapja más kutya. (szerencsére csak gyomorrontása volt attól, hogy ellopott egy kocka csokit....) De ez én vagyok, az én baráti köröm ugyanilyen, viszont vannak tapló emberek, nem tudok mit tenni ellene. Jó lenne ha ez változna, addig tényleg mindig lesznek kutyaellenesek, bár itt egyébként a gyerekeket is hogy ne kelljen hazavinni leültetik kakilni a fűbe, és ők se szedik fel, ami szerintem ugyanolyan undorító... Csak megjelölik egy zsebkendővel. Nagyon kedves... :) parszor ennek szemtanúja voltam, szóltam is érte, ők voltak felháborodva. Mondjuk télen és rosszidőben szerencsére nem történik ilyen. Tanyára meg nem fogok költözni, ha egyébként egy emberekkel teljesen normálisan együttélő kutyám van, aki egy ciccenésre azonnal visszaszalad hozzám. És gyerekimádó, legszivesebben egésznap a gyerekekkel játszana (unokaöcséimmel egésznap jatszik ha itt vannak) ez sajnos sztereotípia, ha nem szedi fel néhány ember a szart, akkor már biztos az összes nem szedi fel. Pedig ha az összes nem szedné fel, akkor csak kakiból állna a hely.
2019. márc. 25. 13:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és kiegészíteném azzal, hogy én is dolgozok, nekem is vannak halaszthatatlan dolgaim, nem tudok állandóan más kerületbe menni, vagy csak Káposztásmegyerre ahol akkora futtató van, tökéletes az a hely. De sajnos nem tudok mindig menni. Hétvégén túrázunk, kirándulunk, és egy héten 3x megyünk máshova nagysétára. De este muszáj vagyok ide lehozni, mert én is szeretnék emberi időben lefekudni.
2019. márc. 25. 13:19
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

3. kerületben nagyon hasonló probléma volt, ott a gátfelújítás miatt éleződött ki a helyzet, mikor a kutyások és a nem kutyások: futók, biciklisták, babakocsis anyukák, egy sétálóútra szorultak. Ott mindkét oldalon voltak problémás helyzetek, bicikli alá rohanó kölyökkutyák vagy rettegő anyukák és futók, akik ugyanúgy mint nálatok már 500 méterről ordítottak, hogy menjünk másfele a kutyákkal. Az alapvető probléma itt is az volt a kutyások részéről, hogy egyetlen kijelölt, elkerített kutyafuttató van a környéken, ami összesen 30nm, miközben a lakótelepen rengetegen tartanak kutyát, sőt sokan a kertvárosi részről is ide hozták kimozgatni, futtatni a kutyájukat, mert azért sok kerti kutya van, akinek nem elég, hogy a kerítés mögött labdázik vele a gazdi.

Itt szerencsére sikerült egy tökéletes megoldást találni, az önkormányzat beleegyezett, hogy a füves területen póráz nélkül is lehet kutyát futtatni, azonban ez a terület nem lett elkerítve, ha innen lelép a kutya póráz nélkül a sétálóútra 50-150 ezer forintra büntethetik a gazdát, ezt a közterületesek naponta többször is ellenőrzik és így sikerült szinte nullára csökkenteni a problémás helyzeteket: csak azok a kutyások engedik el a kutyájukat, akik biztosan vissza tudják hívni, illetve az akadékoskodó nem kutyásokat is megnyugtatja a tudat, hogy bárkire ráhívhatják a köztereseket, aki ezt a szabályozást megszegi, zavarja az ő nyugalmukat a sétálóúton.

Mindezt úgy sikerült elérni, hogy a kutyások egy netes petíciót indítottak, a nem kutyásokkal nem is álltak le tárgyalni (valószínűleg teljesen felesleges is lett volna), mikor összegyűlt 300+ aláírás kérvényt intéztek az önkormányzat felé, végül az önkormányzat összehívott egy lakossági fórumot, ahol a kutyások és nem kutyások is képviselve voltak és megállapodtak ezekről a feltételekről.

Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy a zöldterületen póráz nélkül rohangálnak a kutyák, kivétel azok, akik nem behívhatóak vagy veszélyesek, utóbbi esetben a szájkosarat is a kutyán hagyják, mintha egy sima futiban lennének, minden gazdi magánál tartja a kutya oltási könyvét, a közteresek meg általában a sétálóúton cirkálnak, max. naponta kétszer kb, de ritkán az is előfordul, hogy felmennek a zöldterületre, ellenőrzik a kutya oltásait, illetve, hogy a gazdinál amúgy van e póráz, kakizsák (aminek ellenőrzésére amúgy törvényileg nincs joguk, de a gazdik inkább együttműködnek és mindenki boldog).

Szóval szerintem ebben az esetben is a legeredményesebb megoldás az lenne, ha szervezetten, támogató aláírásokkal, a probléma részletes bemutatásával az önkormányzattól kérnétek segítséget, mert sajnos az a tapasztalatom, hogy aki ennyire megrögzötten elutasító a kutyásokkal szemben azzal felesleges vitatkozni. Szerintem érdemes lenne a kutyásoknak is felajánlani néhány plusz dolgot, amivel bizonyítani tudjátok, hogy ti kulturált, felelős állattartók vagytok, pl. magasabb pénzbírsági kötelezettséget vállalni, ha nem szeditek össze a kutyaürüléket vagy ha a nem kijelölt területen póráz nélkül sétál a kutya, vagy megállapodni, hogy este 10 és reggel 7 között a csendháborítás elkerülésének érdekében továbbra is csak pórázon sétálnak a kutyák, illetve a kerítés költségeit a kutyásoknak magukra vállalni, ha erre van lehetőségetek, sőt akár még polgárőrség felállítását is a problémás területeken, akik külön ügyelnek arra, hogy mindenki betartsa az állatvédelmi törvényekben foglaltakat. Szóval amiben csak lehet együttműködni velük, de azért érvelni, hogy ez igenis olyan probléma, amivel önkormányzati szinten kell foglalkozni, sokakat érint és titeket sokan támogatnának. Itt még azzal is érveltek, hogy az állatvédelmi törvény értelmében: Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni (41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet, 17. § (1), ha pontosan szeretnétek erre hivatkozni), de az addigi kijelölt kutyafuttató erre a célra alkalmatlan ennyi kutyásnak és az önkormányzat feladata további területek kijelölése.

Mint írtam, ez egy meglepően jól végződő sikersztori, tudom, hogy sajnos nem ez a jellemző, de egy próbát mindenképpen megér, szerintem ez a legjobb módja a probléma hosszútávú megoldásának és a 3. kerületi példa jó kiindulási alap lehet, mutatja, hogy nem teljesen lehetetlen elérni önkormányzati szinten sem, amit szeretnétek.

Másrészről azért is ezt tartom a legjobb megoldásnak, mert így jogilag kifogásolhatatlan, nem a 4. kerületi nem kutyások jóindulatán múlik, hogy póráz nélkül sétáltathatjátok a kutyákat (ami ugye amúgy törvényileg sajnos tilos is).

Szóval sok sikert, kitartást, remélem, hogy sikerül elintézni hivatalosan is a terület kutyafuttatásra való kijelölését.

2019. márc. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ez tényleg sikersztori, örülök hogy így alakult. Mi is megpróbálunk mindent megtenni az ügy érdekében. Tényleg nálunk elég lenne a kerítés vagy tömött bokrok akár, de egyébként azt mondták hogy nem fog sikerülni. Mármint van egy cég, vagy nem is tudom mi, aminek az a neve hogy nem nagy dolog- tőlük már kérdeztük ezt, és azt mondták örülhetetünk hogy ennyink van. Plusz nem hiszem hogy tudnánk 300 aláírást gyüjteni, hiszen nem vagyunk ennyien. Próbálok nem negatívan hozzáállni. A kutyafuti mellett pont van 2 csúszda, marmint a homokos szar mellett, ott tuti nem fogják engedni. De a házunk előtt van egy egésznagy zöld terület, az is jó lenne ha ott lehetne elengedni őket, és akkor nem kell semmire költeni. De azért a területért harcolnak leginkább a szülők, szóval ahh. Mindegy, írom a peticíot! :)
2019. márc. 25. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!