Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adtok tanácsot? Lehet hogy...

Adtok tanácsot? Lehet hogy elég komoly probléma is . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van nekem egy palotapincsi és tacskó keverék kutyám aki fiú . Az etetéssel már egy jó ideje gondok vannak, viszem neki a kaját akk nem marad nyugton, folyton ugrál .. S amikor le rakom neki a kaját akk el kezdi enni nem olyan gyorsan de viszonylag siet . S amikor a közelébe vagaok vagy szólok neki akkor folyton morog ... s vicsorog mai nap felém harapott mintha a levegőt akarná megharakni .Kezdem félni tőlle egy kicsit , s a melette elguruló labdájára is rá harapott . Alap esetbe nincs vele semmi gond csak ezzel az etetéssel van gond ..

#kutya #állat #etetés #Kutya etetései problémák #Kutya gondok #Morgo kutyák
2019. márc. 25. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Majd itt írják úgyis, le kell róla szokatni, vidd kutyaiskolába, stb.

Nekem 9 kutyámból 8-tól elvehetem simán az ételt, nem bánják.Pedig nem voltak kutyasuliba, nem kellett leszokatni sem.Egyszerűen bíznak bennem, okosak.Sok kaját kapnak, nem féltik.Mind mentett kutya pedig, rossz előélettel.

Viszont volt egy kicsi palotapincsi-tacskó keverékem nekem is, aki ezt csinálta mint a tied.Nem háborgattam mikor evett, így nem morgott.Sajnos nemrég elvesztettem, 17 évesen.A vége fele mikor már nagyon öreg volt, nem morgott ha hozzányúltam mikor evett.Ekkor már tudtam, nemsoká vége.

Nekik is van személyiségük, minden kutya más jellem.

Ezt csak az látja legjobban, akinek több kutyája is van vagy volt.Én nem akarom őket megváltoztatni soha, egyformává alakítani.Alapvető viselkedést várok csak el, azonkívül hadd legyenek szabadok,egyéniségek.

2019. márc. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Miért tartasz kutyát, ha fogalmad sincs a kutyák viselkedéséről?? Mit vártál? Majd megköszöni a kaját és meg is kínál, hogy falatozzatok együtt??

A kutya falka állat, a falkatörvények szerint él és akármilyen kis porbafingó, most bizony úgy érzi, hogy a töketlen gazdája mellett mégis ő a falkavezér. Olvass csak utána és játszd le vele a meccseket, hogy tudja, te vagy a gazda, a falkavezér, nem fog rád morogni! Ha ismered és tiszteled a kutyádat, gyönyörű barátságot tudhatsz magadénak! De ha fogalmad sincs róla, hogy kell nevelni, ha nem érted a jelzéseit, akkor megfogjátok egymás életét keseríteni.

2019. márc. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ez nem komoly probléma. Egyszerűen nem kell piszkálni, ha eszik, ne menj mellé, és főleg ne nyúlj az étele felé. Sok kutya nem szereti, ha evés közben piszkálják. Veszélyesnek sem gondolom. Mégis mit tudna veled tenni? Leteper és átharapja a torkodat? :D
2019. márc. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Pedig nagyon is komoly probléma és ha nem kezelik, akkor állandósulhat az agresszió benne. Igen, ez agresszió, hiszen egyértelmű, hogy védi az ételét. Nem azt mondom, hogy evés közben állandóan piszkálni kellene, de az alap, hogy szükség esetén el kell tudni venni előle az ételt. Gondolj bele, ha séta közben valami mérgezett húsdarabot talál, akkor is pontosan ugyanígy fog majd reagálni, ha megpróbálod elvenni előle. Mindenképpen vigyétek el kutyaiskolába vagy kiképzőhöz, aki elmondja, hogy miben hibáztok és hogyan lehet kijavítani.
2019. márc. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

Az étel elvételéhez fogozatosan kell hozzászoktatni.

És nem nem azért mert a falkavezér ezt megteheti és gazdaként kötelességed állandóan azon pörögni hogy nyomhatod le a kutyát, mert ez a nem normális kategória. Azért mert ha helyzet van, felvesz valamit a szájàba amit nagyon nem kéne, nem akkor kéne elkezdeni lebirkózni a kutyát. Mert persze figyelsz mint minden gazda de semmit nem lehet 100%osan kiküszöbölni


Habzsolás ellen kaphatók tálak.


Az elvés előtti ültetés főként arra szolgál hogy ne viselkedjen félőrültként a kutya. Az ülj parancsot rendesen tudja? Bàrmilyen helyen, szituációban? Lehet ezt kéne erősíteni benne, illetve mint mondtam az élelem elvételét.


A saját kutyádtól meg ne félj. Nyilván nem lesz elragadtatva, előfordulhat hogy odakap.

2019. márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!