Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nincs kullancs, bolha...

Miért nincs kullancs, bolha és szúnyog ellen is repellens hatású nyakörv?

Figyelt kérdés

Egyrészt a spot onok nagyon drágák, másrészt sokat járok fürödni a kutyáimmal és úgy tudom az valamennyire gyengíti a hatásukat, míg a nyakörvet bármikor le lehet venni. Plusz nem jut eszembe havonta új cseppet venni, ezért határozottan nyakörv párti vagyok.


Én 3 jó minőségű nyakörvről tudok.


Kiltix

- 7 hónapos

- ‎kullancs, bolha ellen

- ‎nem repellens hatású


Scalibor

- 5 hónapos

- ‎kullancs, szúnyog ellen

- ‎nem repellens hatású


Foresto

- 8 hónapod

- ‎kullancs, bolha ellen

- ‎repellens hatású


Próbáltuk már mindet, de a Forestonál maradtunk. Bevált, szeretjük, viszont nem jó szúnyog ellen, pedig egyre jobban mondják, hogy terjesztik a szívférgességet.


A Scaliborra bár nincs rá írva, azt mondják jó bolha ellen is, viszont nem repellens hatású, vagyis nem tartja távol az élősködőket, csak miután már belemászott a kutyába.

Vagy ettől még jól véd?


Esetleg van valami szúnyog ellen, ami olcsó és párhuzamosan használható a Forestoval?


2019. márc. 25. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány kg a kutyád?
2019. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
6 kg, 25 kg
2019. márc. 25. 18:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem a spot on-okat még meggondolhatod azért, semmi nem olyan hatásos mint ők. Persze a fürdés valamit valóban gyengít, de valójában felszívódik a szervezetükbe és úgy hat az állatorvos szerint. Ráadásul a nyakörvet pont fürdéskor távolítod el róluk mikor a legnagyobb az esélye a szúnyogcsípésnek szerintem. Ha a legnagyobb méretű kutyára való spot-ont veszed és fecskendővel kiméregeted kb. 20.000Forintból megvan az éves spot-onjuk van olyan ami mindenre véd pl. az Advantix. Mi csak fipronilt használunk ami szúnyogra nem véd ha jól tudom, de egy 10db XL-esből időtlen időkig kezelek 7 cicát meg egy kicsi kutyát. Ezt a tippet is állatorvos adta, csodálatosan működik.
2019. márc. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Scalovor mellett vittem már babéziával a kutyámat állatorvoshoz...


A bravecto a legjobb, kérdezd meg az orvost.

2019. márc. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én mindhármat használtam a kutyámnak, és mindegyik mellett találtam kullancsot benne. A Scalibor mellett babéziás lett, az ellenségemnek sem kívánom az "élményt".

Azóta orvosi tanácsra Nexcard Spectrat használok. Nem mondom, hogy olcsó, de ez mindhárom kártevő ellen véd.

2019. márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogy kicsit bevédjem a Scalibort: találtam ugyan a kutyában kullancsot, de mikor ki akartam húzni, darabokra hullott az élősködő, és száraz volt, mint az őszi falevél. Gondolom, kinyírta a szer. :)

Foresto mellett is mászott sajnos bele, bár azt nem tudom, mióta szívta magát, valószínűleg, nem régóta, mivel feltűnő helyen volt a dög.

Őszintén szólva én már kételkedek abban, hogy létezik valóban megbízható, repellens hatású riasztó. Advantix mellett is simán rászállt a szúnyog, és zavartalanul táplálkozott a kutyából.

Ha félsz a szívféregtől, tesztelj parazitára, és ha mentes az eb, alkalmazz Milbemax tablettát a nyakörv mellett, az esetleges fertőzés esetén megöli a szervezetbe kerülő lárvákat...

2019. márc. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a szúnyogokat is be akarod védeni marad a Scalibor.

Ebben az esetben, a sok fürdés miatt én elgondolkodnék egy tablettás megoldáson. Nex Gard Spektra. Felfedi a szív/bőr és egyes bélférgeket, a kullancsot és a bolhát.

A cseppek amúgy ha a cseppentés után 3-4 napig nem éri őket víz, és nem fürdeted, akkor elvileg véd a későbbi fürdetés után is. Persze nem akkor ha hetente 2X fürdeted, mert akkor tényleg marad a tabletta.

2019. márc. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!