Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyik napról a másikra bágyadt...

Egyik napról a másikra bágyadt és kedvetlen lett a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Keverék kutyus, két hete lett 1 éves. Eddig semmi baja nem volt, játékos volt, futkározott össze-vissza és nagy kedvvel látott neki az ételnek is mindig. Most viszont, szó szerint egyik napról a másikra megváltozott, kedvetlen lett, csak fekszik és ül egy helyben, az ételt megette, de nem igazán lelkesedett érte, nem úgy, mint eddig. Labdázni sincs kedve, ha meglát, csóválja a farkát, de nem ugrál körbe, mint ezelőtt. Felhívtuk az állatorvost, de ő nem gondolja, hogy komoly baja lenne, ezért nem jön ki. Szerinte csak tüzel vagy ilyesmi, de én nagyon féltem a kutyust. Az összes kötelező oltást megkapta, kullancs nincs benne. Valaki járt már hasonlóképpen? Minden tippet szívesek fogadok!

2019. márc. 26. 09:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem megy ki az állatorvos, akkor vigyétek be hozzá a kutyát.

Te ismered a kutyádat, ha úgy érzed baj van, akkor igazad lehet.

2019. márc. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Én elsőre kullancsra tippelnék még akkor is, ha nem találtatok benne. Lehet volt benne, de kiesett. Nagyon sok kullancs van mostanában.

A doki meg is nézte?

Figyeld a kutyát. Ha sötétet pisil, halvány az ínye, sárgás a szeme fehérje, akkor gáz van.

Én elvinném egy (másik) állatorvoshoz.

2019. márc. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

A kutya beteg, el kell vinni orvoshoz. A házhoz kijáró dokik oltás beadásra jók, más esetben felszerelt rendelőbe vidd a kutyádat.

Ha tüzel, annak nyilvánvaló jelei vannak. Ivartalanítást is tervezd be, tüzelés utánra.

2019. márc. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%
Mi is hozzád hasonló problémával találkoztunk.Nem tudom mennyire változatos az étrendje. Ha nincs szervi baja akkor lehet kapni étvágygerjesztőt a kutyának. 2-3 adag után rendbe fog jönni.Több kutyánk is volt akik rajongtak a zöldségért.Valamelyik sírt az uborka héjáért,a másik még a fáról is legalábbis a körtét,volt aki csak a málnásban érezte jól magát.Mindenesetre jó adni nekik sárgarépát megmosva,akár reszelheted az ételébe kiváló immunerősítő.
2019. márc. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is a kullancs jutott eszembe.

Az én kutyám 2x volt sajnos babéziás (szerencsére mindkettőt túlélte, a 2.-nál már hamarabb került orvoshoz). Azonnal vidd orvoshoz, mert ha babézia, akkor holnap már nem él a kutyád!

2019. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"szuper" dokid van. Telefonon megállapítja , hogy vagy tüzel, vagy akármi, de nem komoly?

Tüzel a kutyád egyáltalán?

Az ilyen állatorvoshoz még a rendelőjébe sem szabad betenni a lábad.

Tőled függ, hogy döntesz. vagy vársz még 1-2 napot és , ha visszaáll a megszokott viselkedésre, örülsz. Vagy keresel másik rendelőt, és elviszed a kutyát minél gyorsabban.

2019. márc. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy falun lakunk, és csak ez az egy orvos van a településen, a legközelebbi város is 20km-re van, nekem meg sajnos nincs autóm. Különben már reggel mentem volna vele a dokihoz.


Kiskorában volt benne kullancs, de ahogy észrevettük, ki is szedettük belőle. Akkor semmi baja nem volt. Lehet, hogy lappangott benne?


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2019. márc. 26. 11:56
 8/19 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb, ha el tudnád vinni egy rendes, felszerelt klinikára. Ettől nem kell megijedni, nem feltétlenül kerül sokba és általában nagyon kedvesek a dokik. Én is faluban lakom, ha valami gond van az állataimmal, akkor 35 km-t utazom Győrbe az állatkórházba. Nekem sincs autóm, rokonokat, ismerősöket kérj meg, vagy ha nincs más, akkor buszon/vonaton is nyugodtan viheted a kutyust. Annyi, hogy szájkosarat kell rá adnod, meg venni egy jegyet, ami kb. 200 forint.
2019. márc. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%

A babézia nem lappang.

Csak nem minden kullancs fertőzött.

Ha fertőzött kullancs megy bele, akkor tök mindegy, mikor szeded ki. Ahogy belement, már a kutyát is megfertőzte.

Ha nem fertőzött a kullancs, akkor kiszeded, vagy kiesik, és nem történik semmi.

2019. márc. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Mindenképp vidd el a városba rendelőbe.Valami rokon, ismerős, szomszéd csak van, aki elvinne.Akár úgy is, hogy megfizeted neki a benzint.Vagy busszal, ahogy leírták előttem.

Nekem egy ismerősöm, aki súlyosan mozgássérült,és 40 kg nő, a német juhászát busszal vitte el a 45 km-re levő állatkórházba, mikor beteg volt.Sőt utána kétnaponta behordta kezelésre 3 hétig.

Sokszor csak azt nem tudjuk megcsinálni, amit nem is akarunk.Azt írod, félted.Hát akkor nézesd meg, mert így akár el is veszítheted, ráadásul lehet hogy szenved is.

2019. márc. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!