Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyád beteg, de kivinni...

Ha a kutyád beteg, de kivinni akkor is kell, mit kezdesz sétáltatásnál azokkal, akik szabadon engedik a saját kutyáikat, azok meg odarohannak a tiédhez?

Figyelt kérdés
2019. márc. 27. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Az enyémhez nem mernek odarohanni a kutyák :D
2019. márc. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Elvileg ilyesmire is lenne jó az a sárga szalagos dolog (jelzés, hogy valamiért tér kell a kutyának), de aki nem hívja vissza egy pórázon sétáló kutyától a sajátját (instant konfliktusforrás), az nem biztos, hogy hallott már erről.

Én egyébként valószínűleg ordítanék, hogy hívja vissza a kutyáját.

2019. márc. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Mivel nekem kicsi a kutyusom, így általában ilyenkor kézben cipelem biztonságos helyre, ahol tudom, hogy nincsenek más kutyák. Ilyenkor amúgy sem akarok egy keresztfertőződést összeszedetni vele.
2019. márc. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

A megszokott pórázmentességgel vagy csúszópórázzal szemben rövid pórázon sétálunk. Akikkel gyakrabban találkozunk séta közben, màr ebből tudják, hogy nyilván oka van, amiért nem engedem oda. A többinek meg szólok messziről, hogy ne engedje oda, most nem szabad. Amelyik beleszarós behívhatatlan kutya/gazda, ott meg àtmegyünk inkább az út túloldalára, ha meglátom időben.

Futtatóba, parkba ilyenkor természetesen nem megyünk.

2019. márc. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6%
Beteg kutyát miért kellene csakazértis kivinni? Nem értelek. Ha beteg, akkor biztosítani kell neki a pihenést és a bőséges folyadékot, nem pedig magaddal hurcolni megerőltető sétákra.
2019. márc. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
5, az megvan, hogy a szobatiszta kutyát sétálni viszik, hogy el tudja végezni a dolgát? Ha te beteg vagy, akkor sosem jársz pisilni meg kakilni?
2019. márc. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Azért egy panelkutyát ki kell vinni bizinyos dolgok miatt. Értem én hogy van kutya pelus de csori állat tartogatni fogja a véksőkig mert szobatiszta.

Ha tudsz félre eső helyet akkor ott legyél inkább meg nyugodtan hangosan kiabálj oda hogy hogy fertőző beteg. (Akár az akár nem erre reagalnak a gazdik)

Nekem is olyan kutyám van hogy mérete és fajtája miatt menekülnek előle hiába kedves mikor beteg volt és nem akartam más kutyákkal összeengedni tuti hogy mindeki arra hozta a kutyáját ahova a madár se jár és abba az egy hétbe senki se reteget hogy széttépi a kisebb kutyulikat. Nekem bevállt a ,,bocsi ne engedd ide fertőző beteg,,

2019. márc. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1%
#6: A séta és a leviszem kakilni/pisilni között elég nagy különbség van. A kérdező határozottan sétára gondolt, hacsak nem egy kiképzőpálya előtt laknak, ahol mindig vannak kutyák.
2019. márc. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én lakótelepen élek, szobatiszta kutyával, nincs udvar, tehát ki kell vinni olyankor is egy rövid sétára, amikor nincs jól, akar is kimenni, csak az esőt meg az erős szembe fújó szelet nem szereti. A sárga szalagot errefelé nem nagyon használják, még beteg kutyával sem, találkoztunk már olyannal, a gazdi messziről kiabált mindenkinek, ha időben meglátott más kutyást, de sárga szalag nem volt, de ha történetesen éppen összeszedem a kutyám után az ürüléket, akkor arra figyelek oda, és olyankor előfordulhat, hogy nem tudok időben rászólni másra, ha éppen nem szeretném, hogy más kutya odajöjjön. Sajnos sok az önsétáltató póráz nélküli kutyus, pedig rendelet szerint zárt futtatón kívül csak pórázzal lehetne sétáltatni a kutyákat. Természetesen ha nincs jól a kutyám, akkor rövidítek a sétán, csak általában azért eltelik egy negyed óra, mire produkál, tehát ennyit akkor is kint vagyunk, ha éppen beteg.
2019. márc. 27. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!