Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutya, aki gerincvelő...

Olyan kutya, aki gerincvelő sérülés miatt nem tudja tartani a vizeletét és a székletét élhet teljes életet?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallom /látom azt, hogy az ilyen kutya szenved és el kell altatni. Viszont az enyém tud mozogni "csak" ez a probléma maradt vissza. Jókedvű. Sokat eszik. Sokat játszik. A kakit szinte észre sem veszi, ha kipottyan belőle. Inkább a pisi, ami kellemetlen lehet, hogy sokszor pisis tőle és a tisztántartása elég körülményes a hideg időben. Sajnos bent tartani így nem lehet. Mert a pelenkát, ha nem vagyunk itthon és nem szól rá senki, leszedi. Próbáltuk már. Még a falat is lekakálta. Nem haragszom ra, hiszen nem tehet róla, de így ez megoldhatatlan, ráadásul ha nem vagyunk itthon, akkor bent nem is szeret lenni, de kint Nincs vele probléma. Ha a kedvét nézem, nem úgy tűnik, mint akit ez zavar. Ami zavarja, az a pelenka, ha belekakál/pisil és nem szedi le róla egyből valaki. Télre kapott fűtött kutyaólat bár annak is nehéz volt a tisztántartása de végül szalmát raktam be neki, amit tudtam folyamatosan cserélni. Most már jobb idő van, inkább kint alszik. A bőrét se marja ki neki a pisi, nem sebes.

Ami aggaszt még azok a fertőzések. A hugyholyag gyulladasos betegségei/felfázás. Kan kutya, úgy hallottam így kisebb rá az esély, de ezzel a problémával biztosan van esély rá. Nem elég,hogy pisis a záróizom se zár neki.

Eleg sokszor pisil, tehát ürül rendesen, nem pang benne, de a vesebetegsegtol is nagyon félek. Hisz kialakulhat az gyulladás miatt is.

És a másik, hogy ha gyulladás azt vajon eszre lehet venni? (Az kilőve, hogy sokoszor erőlködve pisil mivel ugye akaratlagosan nem pisil. Ha lenne egy súlyosabb,elhúzódó gyulladása annak lenne más tunete?

A doki erről nem beszélt, csak arról, hogy fontos, hogy ne maradjon benn semmi én meg most gondoltam át ezeket a fertőzéseket.

Mit gondoltok?

Lehurrogást nem kérek. Szeretem a kutyámat attól, hogy nem viszem fel magam mellé az ágyba így, Pesten voltunk dokinál és járunk is fel félévente kontrollra, a fűtött kutyaólat se azért kapta, mert nem szeretem és nem törődök vele. A pelenkával/benntartással 2 hónapig próbálkoztunk mivel nagytestű alig találtunk rá méretet, azt is jól meg kell húzni, hogy a fütyije ne lógjon ki belőle, de ezt tűrte is, viszont, amint volt benne valami leszedte és teljesen megőrült, vonyított az ajtóban, így tenyleg szenvedett. Kint nem zavarja, hogy mi, hol jön ki belőle és tenyleg azt látom, hogy boldog.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2019. márc. 27. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kinti, és nem zavar, hogy "aknamező" lesz az udvar, akkor nincs gond.
2019. márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk hasonló problémánk van és ezt használjuk:

[link]

Különböző méretekben van.

Ez kakinál nem segít, de a pisi ellen tökéletes!

Mivel a kutya egy nap csak egyszer székel, meg lehet oldani, hogy étkezés után sétálni vele, hogy elpotyogtassa a kaksit, ez elég is szokott lenni.

Nekünk a legnagyobb méret kell, ami havi szinten nem olcsó mulatság, ezért úgy oldjuk meg, hogy ember számára gyártott TENA Mini Comfort betétet teszünk bele és így egy Trixi inkontinencia pelenka 2-3 napra elegendő.

[link]

Mi nem akarjuk kint tartani, mert egész életében velünk élt a lakásban, nem is fiatal már, belepusztulna, ha száműznénk kintre.

Nekünk ez így bevált, semmi pisicsöpögés sehol a lakásban és semmilyen szag nincs. Amikor kimegy a kertbe, akkor levesszük róla, ha bejön visszatesszük.

2019. márc. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)

A mi kutyusunk mindig kinti kutyus volt, szóval nem az történt, hogy egyik napról a másikra az udvarra került, mert lett egy ilyen probléma. Inkább emiatt akartam behozni legalább télen, hogy meg ne fázzon. Meg akkor tudnám fürdetni.

Tényleg a pisi, ami rosszabb, mert az szinte folyamatosan csöpög. Kakilni meg egy nap 2x szokott.

Meg, ami baj az a nagy bunda, szerintem azért is vágyik ki, mert melege van, az ólat is csak minimalisan futottem neki, 0 fok felett be se fekszik. Az meg nem jó, hogy szabadon jarkaljon ki be, mert kint Nincs rajta semmi, osszepisili magát aztán úgy jön be. Vagy bent van és akkor minden nap ugyanazokban az időkben mehet az udvarra/ megyünk sétálni utána pedig rendbeteszem és úgy jön be, vagy nem tudom csak úgy beengedni, amikor úgy van kedve, hogy aztán 10 perc múlva úgy dontson, hogy megis ki akar menni.

Amikor egészséges volt akkor bejohetett, amikor akart, de nem töltött Sok időt bent, azt is inkább azért, hogy velünk lehessen, de sok időt töltöttünk együtt kint is.

2019. márc. 27. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok és most veszem észre, hogy a feltett kérdésedre a gyulladással kapcsolatban nem is válaszoltam.

De nem is tudok, mert nálunk ez nem fordult elő, pedig több mint 2 éve fennáll a probléma.

2019. márc. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem a téli kérdésedre, örülök, hogy sikerült megoldani. :)


Én azt mondom, hogy amíg a kutya életvidám, jól érzi magát, addig felesleges altatáson gondolkodni. Ők nem értik, nem érzik, mit jelent "nyomoréknak", fogyatékosnak lenni, nem hasonlítgatják máshoz magukat. Ha nem szenved, nincs rosszul, nincsenek fájdalmai, akkor miért ne élhetne így? :) Az emberi büszkeséget vetítjük ki, mikor sajnálkozunk rajta, mert nekünk nem menne.


A fertőzésveszélyről, amit írtál, érdemes végigkérdezni a dokit, ha mentek legközelebb, de szerintem ha ennyire kockázatos lenne, szolt volna magátol, hogy figyelj oda.

2019. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, a szalma az bevált szerencsére, illetve párszor behoztam és a hátsó felét lemostam (3 alkalommal január óta), mert hiába szárítom meg akkor se mertem napi szinten furdetni és utána úgy kiengedi az udvarra. Így egy fokkal jobb a helyzet, és most már jön a jó idő, de pont a téli kérdésem alatt hívták fel a figyelmem a fertőzésveszélyre, akkor utána is olvastam és azóta eléggé félek tőle. Nem tudom, hogy a doki miért nem említette, pedig az egyik legjobb orvosnál voltunk azért is mentünk Pestre, hogy egy ilyen súlyos helyzetben a legjobb ellátást kapja. Most ha megyünk kontrollra mindenképpen rákerdezek, szeretnék csináltatni vizeletvizsgálatot is. (Tavaly egyebként csinált a doki, szóval lehet, hogy mégis gondolt erre, akkor minden rendben volt, de nem mondott erről semmi a jövőre nézve ). Szóval mindenképpen kérni fogok most is egy ilyen vizsgálatot.
2019. márc. 27. 19:17
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem altatnám el egyébként, tudom igazából, hogy Boldog a kutyám, hiszen én ismerem,én vagyok vele. Csak mindig jönnek az emberek, hogy "jajjj milyen cukii" aztán ha valaki megtudja, hogy mi baja van,akkor szornyulkodve néz rám meg a kutyára is... És azt akarják elerni, hogy fogják már fel, hogy "allatkinzo vagyok".
2019. márc. 27. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!