Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti elengednétek pórázról a...

Ti elengednétek pórázról a kutyátokat zárt futtatón kívül olyan helyen, ahol bár van parkos rész, de sok a parkoló, a mellékutcák, az autó, szinte állandó a forgalom, és rendelet is szabályozza, hogy póráz nélkül nem lehet sétáltatni?

Figyelt kérdés
2019. márc. 28. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam. Mert nem szabad. OK, hogy kicsi a lebukás lehetősége, de embert sem ölünk mert azt sem szabad. Amúgy sem engedném el ahol autók jönnek-mennek bármilyen jó a behívhatósága egyszer kattanjon be és vége.
2019. márc. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Olyan helyen soha nem engedem el a kutyáimat, ahol autók jönnek-mennek a közelben.

Én csak olyan helyen tudom egyébként elengedni a kutyáimat, ahol nem szabad, mert felénk nincs kutyafuttató rész. Így a kutyások egy olyan helyre járnak, ahol általában kevesen járnak és hallgatólagosan az egy kutyás rész. Ez azt jelenti, hogy találkoztunk már rendőrrel pl. de nem szólt sem ő, sem a közterület felügyelő. Viszont itt nincs autó forgalom a közelben.

2019. márc. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Felénk van néhány futtató, oké, lehetne több, viszont a környék ilyen, amilyennek leírtam, és sokan sétáltatják póráz nélkül a kutyájukat. Én az enyémet nem engedem el, vagy bemegyünk futtatóba, és akkor ott, vagy van egy 5m hosszú fonott kiképzőpóráz, és azt csatolom rá a parkban. Mentett kutya, nem akarok kockáztatni, hogy baja legyen.
2019. márc. 28. 19:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedném, mert a kutyám elég szeleburdi és egy macska kedvéért is kivasaltatná magát. Viszont nem szólom meg azt, aki a saját kutyáját elengedi ilyen helyen, mert amíg nem bizonyítja az ellenkezőjét, addig feltételezem, hogy oka van annak, hogy ennyire bízik a kutyájában.
2019. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Forgalmas helyen soha. Itt falun vannak olyan helyek ami nem futató (ami amúgy nincs is) de nem forgalmas, nem járnak arra emberek, na az ilyen helyen elengedem és mások is. Persze ehez alap hogy a kutya behívható és nem agresszív. Meg attól hogy egy kutya póráz nélkül van nem kell a világból kifutnia. Én nem szeretem ha 10méternél messzebb megy, sőt ha nem a labdáért fut akkor mellettem sétálgason 2méteren belül.
2019. márc. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én körbekerített udvaron/ futtatón kívül sehol se engedném el. Túlféltő gazdi vagyok. Most is aggódok, hogy az udvaron van én meg a nappaliban :D
2019. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

tudtommal futtatón kívül csak pórázon lehet a kutya közterületen.

Faluban lakom, régen a focipálya melletti kb 40 m széles zöld területre jártunk frizbizni, labdázni és a másik oldalon meg percenként elment 2-3 autó. Szerintem teljesen okés mellékutcákban szabadon kutyát sétáltatni, ha a kutya meg van nevelve.

Ez a pórázos szabályozás szerintem csak a kutyák életminőségét rontja és a bunkók miatt lett bevezetve, akik nem képesek másokra tekintettel lenni, felmérni a helyzetet és aszerint nevelni, tartani a kutyájukat, hogy az másokat ne zavarjon.

Az életben egy csomó szabály van, amit simán megszegünk és a többiektől is elvárjuk, hogy az úgy tegyék... pl autópályán építkezésnél kint van a 40-es tábla, de nincs olyan ember aki 60-nál lassabban menne.

2019. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!