Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves olvasók! Van két...

Kedves olvasók! Van két kutyám és az egyik nagyon ellenséges a másikkal, miért?

Figyelt kérdés

Mint említettem két kutyám az egyiket Tappancsnak a másikat Fahéjnak hívják. Lassan 2 évesek.

Körübelül 2 hónapja halt meg az anyjuk. Azóta Tappancs kialakított maga körül egy "személyi kultuszt": Nem hagyja a Fahéjat enni, mindíg morog rá. Máig nem tudjuk hogy de valahogyan mindíg kiszökik a helyéről. Nemrég történt eset volt, hogy: Tappancsot egyik tesóm elvitte sétálni és mikor visszahozta és berakta a helyére adott nekik kaját. Abban a pillanatban mikor Fahéj oda ment a kajához Tappancs egyből neki rontott és elkezdte harpdálni, de nem játékosan hanem úgy mintha bántotta volna. Végül szétlettek szedve.

Fahéj napról napra soványabb úgyis hogy elég gyakran külön van etetve. Ha valakinek lenne valami tanácsa kérem írja meg. Mi miatt lehet ilyen ellenséges vele?



2019. márc. 29. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívd házhoz egy közeli kutyaiskola kiképzőjét, mert ennyiből nem lehet megmondani. Ő látja, akkor hogy mit csinál és hogyan van lereagálva a részetekről, mennyire vannak nevelve a kutyák. Amúgy vannak antiszociális ebek. illetve lehet, hogy rosszul van szocializálva.
2019. márc. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Két kutyát alapból nem etetünk együtt, szóval elsősorban etessétek külön.
2019. márc. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég egyértelmű a szituáció. Az anyakutya halála után, Tappancs átvette a vezér kutya szerepét. Ez szerintem normális, mivel van egy falkasorrend a kutyák között. Tappancs a dominánsabb kutya a kettő közül. Az a fontos, hogy nektek kell irányítani, nektek kell meghúzni a határokat.

A szökdösésnek a következő okai lehetnek leginkább: vagy nincs lefárasztva a kutya, tehát többet kéne futtatni, sétálni vele, játszani, tanítgatni, vagy nincs ivartalanítva és hajtja az ösztöne, vagy a kettő együtt. Szóval ezt kellene megoldani.

Az etetést pedig úgy kell kezelni, hogy először is, nem össze vissza kell etetni a kutyákat, hanem fix időpontban. A két kutyát külön kell etetni és felügyelni az etetést. Ha összeakarod szoktatni őket, akkor szép lassan egyre közelebb kell tenni a táljukat. A morgásokat, erőszakos megnyilvánulásokat leállítani, rászólni a kutyára, hogy nem szabad. Alapvető, hogy a kajáért meg kell dolgozni. Tehát, le kell ültetni, váratni kell stb. mielőtt ehet a kutya, nem pedig simán odalökni eléjük az ételt és hagyni, hogy az egyik megegye a másikét. Az én kutyáim is marták egymást etetéskor, de most már szépen esznek egymás mellett a vizes tál két oldalán és a saját táljukkal foglalkoznak, nem próbálják ellopni egymás kajáját. Igazából Tappancs nem viselkedik furcsán, csak neveletlen és jobban oda kell figyelni rá. A domináns viselkedéseket le kell állítani. Nem szabad hagyni, hogy teljesen tönkretegye a másik kutyát. A gazda a főnök nem ő. Ha már nem játékból birkóznak, hanem kezdenek bedurvulni, azonnal le kell állítani őket és mondani, hogy nem szabad. Meg kell értetni a kutyával, hogy nem szabad bántania a másik kutyát, nem zavarhatja el.

2019. márc. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezentúl így cselekszem
2019. márc. 30. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!