Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt hogy oldjam meg? Öreg...

Ezt hogy oldjam meg? Öreg kutya mellé fiatal, panelban?

Figyelt kérdés
Van egy 10 év fölötti kutyám, menhelyről, pár éve fogadtuk örökbe. Imádom, egészséges és elég aktív, játékos, barátságos kutyus. Nem arról van szó, hogy meguntam volna, vele is ugyanúgy foglalkoznék. Viszont szeretnék egy pörgős kutyát. Akivel lehet hosszabban futni vagy görkorizni, labdázni, trükkökre tanítani, akadálypályázni stb. Menhelyről szeretnék egy 1 év körüli vagy minimum fél éves kutyát. De ha panelban lakunk hogy oldjam meg, hogy ne stresszeljen az öregem a fiatal, ugrálós kutya miatt? Nem szeretném, ha folyton külön lennének, mert az öregnek is jó lenne a fajtárs, de nem akarom, hogy csesztesse. Főleg, mikor egyedül vannak itthon. Vagy az érdekében mondjak le róla? 2 éve gondolkodom ezen, de még nem mertem, át szeretném gondolni, de nem jutok semmire. Vki tapasztalat?
2019. márc. 30. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy stresszelne az öreg kutya a fiatal miatt? Általában pont, hogy jót szokott nekik tenni, ha van egy társuk.
2019. márc. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi tavaly az akkor 9 éves kutyusunkhoz hoztunk ki egy kölyökkutyát(1.5-2 hónapos) menhelyről, miután meghalt a társa és depressziós lett. Tudni kell a nagyról, hogy nem jött ki más kutyákkal, meglátott egyet és már ment volna neki. Ezt tudván az Illatoson azt mondták, hogy csak kölyköt vigyünk ki. A pici folyton ment volna oda, bújt volna hozzá, ezt a nagy volt amikor eltűrte, de volt, hogy figyelmeztetésképp rámorgott, ezzel semmi baj nincs, jelezte, hogy ennyi elég volt. A pici megszeppent, de egy idő után megtanulta mikor van az elég, ha pedig nem hagyná abba a picire is rá lehet szólni nyugodtan. A nagynak nagyon jót tett a pici, szinte újjászületett, hatalmasakat játszottak (pedig előtte sose játszott a nagy). Morgáson kívül semmi nem történt(de az is csak figyelmeztetés), soha nem bántotta, soha nem ment neki, nagyon szerették egymást és nagyon vigyázott a picire. Amíg nagyon pici volt a kutyusunk, addig megpróbáltuk megoldani váltásban a szüleimmel, hogy mindig legyen itthon valaki aki figyeli őket, de pár hónap után simán itt lehetett őket hagyni. Nyilván, szerintem nektek is kéne 1-2 hónap, amíg figyeltek rájuk,. összeszoknak-e. Egyébként sok olyan menhely van, ahova viheted a kiszemelt kutyushoz a saját kutyádat, hogy lásd megvan-e a kölcsönös szimpátia, hogy jönnek ki egymással. Remélem valamennyit tudtam segíteni :)
2019. márc. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem nyomulós, értelmes, érzékeny fiatal kutyát keress, aki az első "szóból" ért. Menhelyen többszöri, hosszabb találkozással, hogy lásd, van-e szimpátia és tudják-e egymást kezelni. Az, hogy high energy még nem jelenti azt, hogy tapló is.


Nemrég lett volna olyan kutya, akit a 14 éves, mindenütt fájós morgimmal össze tudtam volna szoktatni, mert a kölcsönös szimpátia, bizalom és a picur részéről a nagyon finom, érzékeny kommunikáció meglett volna - csak én nem érek rá kölyköt nevelni :(

2019. márc. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, hogy találkozzanak, köszönöm a válaszokat. Azért félek, mert volt ideiglenesbe kiskölyök, bár láttam zavarja, de max 2-t rámordult, aztán feladta.
2019. márc. 31. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!