Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki szereti a kutyáját az ezt...

Aki szereti a kutyáját az ezt megteszi vele?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem kötözködni akarok, de nagyon sajnálom a húgom kutyáját.

Nagytestü állat. A húgom akart mindenáron kutyát magának. Apámmal együtt laknak. A húgom hétköznapokon sétáltatja, de épp csak 5-15 percekre viszi le. Hétvégére elmegy anyámhoz és a kutyát apámra hagyja, aki legalább napi 1-1,5 órát sétál vele. A húgom mielőtt elmegy az anyánkhoz csak filmet néz le nem menne a kutyájával egy hosszabb sétára.

Többször volt olyan, hogy apánk beteg lett, lázas, ágyban fekvő. Húgom olyankor is elhúzott napokra.

A kutyájával egyáltalán nem foglalkozik.

Én ritkán vagyok otthon, sokat dolgozom. A kutyát nem én akartam, az elején szóltam én nem fogok tudni segíteni az ellátásában.

Most csak sajnálom szerencsétlen állatot, mert nem hiszem, hogy a húgom szereti.

Akinek van kutyája aszerint ez normális kutyatartói viselkedés?


2019. márc. 30. 22:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
A húgoddal már beszélgettél erről?
2019. márc. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen. De mindig ideges lesz és azt mondja nem is igaz, hogy o nagyon szereti a kutyajat. Ha azt kerdem, akkor miert csak 5 perc a seta azt feleli, mert jaj elaludtam, jaj faradt vagyok, jaj osszul erzem magam vagy de nem igaz, hogy 5 perc volt! (Olyankor van kint vele 15 percet.) A hetvegekre meg azt mondja, hogy de hat anyankat is akarja latni es hat apa tudta a kutya engedesekor is, hogy o hetvegente nem lesz mindig itt. Ami lehet igaz, de most apukam beteg lett es penteken a hugom megis ugy elhuzott otthonrol, hogy eszebe nem jutott levinni a sajat kutyajat hiaba volt elotte o otthon egesz delutan.

Szoval en nem ertem ilyen a nagy kutyaszeretet masoknal is?

2019. márc. 30. 22:14
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának van helye a kertben, tud szaladgálni?

Mert amúgy rengetegen nem szokták sétáltatni, mert nem szoktatták hozzá a kutyát.

Én napi 3x kiviszem, a kutyusom nem bírja, ha nem viszem ki és nekem borzasztóan lelkifurkám van, ha bent ulok ahelyett,hogy vele setalgatnek.:/

2019. márc. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Még a szeretett kövemmel is többet foglalkoznék, nemhogy egy élőlénnyel.

2019. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%

Ha kertes házban laknak, akkor nem szükséges sétáltatni.

Viszont, ha panelban laknak, akkor minden nap kell sétáltatni, mert gyakorlatilag börtönben van négy fal között!

2019. márc. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem haz. Nincs kert. Ez egy lakas csak emeleten.
2019. márc. 30. 22:29
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a tesód? Kertes ház, vagy lakásban laknak? Van aki csak plüssként szereti a kutyákat, simogatni, ölelgetni, max menőzni pár trükkel, de abba már nem gondol bele, hogy a szeretet ott kezdődik, hogy kielégíti az igényeit hogy boldog kiegyensúlyozott kutyája legyen.

Egyébként én is nemrég voltam beteg, csak addig tudtam kint lenni a kutyámmal amíg pisilt, de pár ilyen napot kibírnak a kutyák. Ha van udvar akkor meg főleg. Szomorú, ha valaki nem foglalkozik eleget a kutyájával, de szerintem jobb helyzetben van tesód kutyája, mint sok másik akiről tudok (az utcánkban egy vizsla az erkélyen él és sosem sétáltatják)

2019. márc. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
18 eves
2019. márc. 30. 22:37
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szeretheti a kutyát de nem normális viselkedés. Kertes háznál még nem gáz ha az embert ágynak dönti a getha és pár napig nem viszi sétálni vagy akár egy hétig de panelba...

A húgod felelőtlen. Nálunk a gyerek szereti a kutyát van hogy megeteti vagy elkísér sétálni amit 20perc után megun de 6éves. Egy felnőt embertől többet lehetne várni. A kutya apádé egyértelműen amivel a húgod játszik ha olyan kedve van.

2019. márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is előfordul, hogy nagyon rövid a séta, de az csak olyankor van, amikor a kutya nincs jól, vagy olyan az idő, hogy neki nincs kedve tovább kint maradni, mint amennyit muszáj (az esőt például nem szereti, olyankor csak pisi, kaki, aztán spurizik vissza). Nyilván a tesód nem jól csinálja, és úgy gondolja, az apja úgyis ott van.
2019. márc. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!