Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kistestű kutyák nem lépcsőzh...

A kistestű kutyák nem lépcsőzhetnek, akkor a 25-30 cm magas kanapéra való fel-leugrálás kb napi 4-szer, az is árt a gerincüknek?

Figyelt kérdés

Egy 6 éves mopszról van szó.

Van egy kanapé amire felengedjük, szeret odatelepedni mellénk, amikor ott vagyunk. Van amikor önmagától felugrik, valamikor csak a mellső két lábával támaszkodik fel, és mi pedig a fenekénél segítve fellendítjük magunk mellé.


Ez káros lehet a gerincére? Az előző gazdájánál a másodikon laktak, minden nap lépcsőznie is kellett.

Nálunk van lift, szóval ezt a részét kiiktattuk.


Köszönöm a válaszokat.


2019. márc. 31. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez már az én fejemben is megfordult.

Szerintem jót nem tesz, de nem is árt.

2019. márc. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kistestű kutyám mindenre felmászik, leugrik, felugrál ha kirándulunk és itthon is ugrál fel le a kanapéra. Van hogy szemenként a száraztápjával felugrál és fent eszi meg. Fájdalmai nincsenek miatta, akkor nem csinálná. Lépcsőzik is naponta. Én úgy tudom, hogy a rövid lábú, hosszú testű fajták (pl tacskó) nem lépcsőzhetnek.

Szerintem nem okozol kárt azzal, ha engeded felugrálni, főleg ha tényleg ilyen kevésszer csinálja mint írod.

Esetleg ha legközelebb mentek oltásra, kérdezd meg az állatorvost, hogy ő mit gondol erről

2019. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az ikeában lehet kapni ilyen kis műanyag fellépőt (alapvetően gyerekeknek hogy felérjék a mosdókagylót) mi odaraktuk a kanapéhoz és azt használja :)
2019. márc. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem napi pár fel-leugrálás össze sem hasonlítható azzal, amikor napi 4-6x kell le-fel lépcsőznie még akár csak az első emeletre is.
2019. márc. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kanapéra való felugrálás is valószínűleg árt a gerincnek, de lépcsőzni meg nem tud.
2019. márc. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as, az is lépcső. Inkább olyan kellen, mint a biciklifeljáró:P
2019. márc. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!