Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért teszi ezt evés után? :O

Miért teszi ezt evés után? :O

Figyelt kérdés
Kutyám etetés közben békén hagyom. Ma kint maradtam a kertben, és pont észrevettem, ahogy abbahagyja az evést, leszalad a kertbe, kapar egy kis földet, és túró mozdulatokat tesz az orrával. Lassan, akkurátusan összeföldezte az orrát, majd visszament enni és újra ment földet tenni az orrára. Miért?
2019. márc. 31. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Elásta a kajáját.
2019. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem. Rizzsel kevert konzervet kapott.
2019. márc. 31. 21:11
 3/10 anonim ***** válasza:

El akarta ásni. Csak éppen nem tudta megtenni, mert odáig még nem jutott, hogyan lehet a rizses konzervből egy adagot kivinni a szájában.

Adj neki kevesebbet.

2019. márc. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Kevésbé ide tartozó, de ugye ez nem komoly, hogy moslék a vacsorája? Ugye nem csak rizset és konzervet kap, hanem tápanyagot is?
2019. márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Prémium kutyatap. Rizzsel keverve, ezt ette ma. Tegnap csirke farhatat főztem neki. Általában főzök, minden másnap pedig száraztápot vagy konzerves nedves tápot eszik, néha rizses. El szoktam venni a maradékot. Tehát így jelezte, hogy többet már nem kér, hogy el ásta a semmit. Ez nagyon aranyos :=)
2019. márc. 31. 22:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha maradékot hagy, akkor túl sokat kap enni mennyiségre.

Minőségre pedig keveset (rizs+konzerv pl. nem kutyaeledel!).

2019. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a kutyaknak valo premium kutyaeledel az miert nem kutyaeledel?
2019. ápr. 1. 10:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Melyik konzerv ez?

Általában a konzervek nem valók kutya etetésére. Amelyik jobb fajta, az meg sokkal drágább, mint a színhús.

Alapesetben rizsre sincs szüksége, csak diétában.

2019. ápr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
mire valoak akkor? Komolyan nem ertem. Minden kutyatarto szinhust ad a kutyanak? Es minek gyartanak akkor konzervet?
2019. ápr. 1. 13:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért gyártanak például cigarettát...?


Azért gyártanak konzervet, mert jó drágán eladható, és fel tudják benne használni a vágóhídról megmaradt, egyébre nem használható hulladékokat is, mint pl. csőr, karom, pata, szőr, toll és hasonlók. Nagy része víz, egy kisebb része gabona (amire a kutyának nincs szüksége), a többi pedig hamu és "hús-és állati melléktermék", ami a fenti dolgokat takarja. Egy átlagos konzerv hústartalma 4%, ami gyakorlatilag semmi. Tehát a szemétből is jó pénzt csinálnak. Ezért gyártanak. Tápértéke szinte nulla.


Ha jól akarod etetni a kutyádat, akkor egy valóban jó minőségű száraztáp megfelelő számára. (Ami pl. arról ismerhető fel, hogy húst tartalmaz első helyen az összetevők között, és az is meg van jelölve, milyen állatét).

Vagy alternatívaként lehet barf vagy prey módszer szerint is etetni.

2019. ápr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!