Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi újság most a kutyatartás...

Mi újság most a kutyatartás társasházban témában?

Figyelt kérdés

Régebbi, vagy kétes eredetű cikkeket találtam a témában. Remélem van itt valaki, aki naprakész 😊

Örökbefogadással szeretnék egy kölyök kutyát magamhoz venni.

A két szomszéd bele egyezett, de a felettünk lakóval nem tudunk beszélni, mert valószínűleg nem is itt lakik életvitel szerűen.

Egy tacskó keverék kutyáról van szó egyébként.

Ha elhozom a menhelyrol, tehet ellene valamit?

A cikkben leírtak alapján nem szólhat bele, maximum ha sokat ugat, feljelenthet.

Aki otthon van a témában, megírná, mit mond a jelenlegi jogszabály?

Esetleg önkormányzatnal érdemes érdeklődni?

A házba nem szeretnék körbe kérdezni, hogy ne tudják esetleg megtiltani, ha nincs joguk hozzá. Állítólag elég bunkó az illető..

Köszönöm a hasznos válaszokat.


2019. márc. 31. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem tilthatják meg :)

A társasháznak már nincsenek ilyen lehetőségei.

2019. márc. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Tarthatsz társasházban kutyát, pont a napokban volt erről szó egy cikkben, de nem emlékszem, hogy hol olvastam. Nem kell megkérdezned az összes szomszédot róla. Csak ha hangos a kutya, akkor lehet belőle gond. Egy jól nevelt, problémamentes, ápolt kutyával nem lehet gondja senkinek.

Pár éve még társasázban laktam. Volt pár állatellenes ember, aki ki akarta járni, hogy ne lehessen kutyát tartani a házban. Mentek ügyvédhez, nyakára jártak a közös képviselőnek, de szerencsére nem lehetett elintézni a kitiltást. Azért beszélj a közös képviselővel, csak a rend kedvéért.

2019. márc. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kutya tartását nem tilthatják meg, azonban azok számát az állatvédelmi törvényt alapul véve (a legkisebb előírt kenelméret az irányadó) a lakás nagysága alapján lehet korlátozni. Ezek alapján garzonban 1 kis/közepes testű, nagyobb lakásban 2 kutyáig biztosan nem köthet bele a társasház, szomszéd a kutyába. Szóval 1 tacsi keverékbe sehogysem tudnak belekötni, próbálkozni ugyan lehet de magasabbredű jogszabályba ütközik, ezért minden a fentiekkel ellentétes szabályozás autómatikusan érvénytelen (még az önkormányzati rendelet is) akkoris ha azt nem vonja vissza az önkormányzat vagy a társasház.

Birtokvédelmet ugyan kérhet a szomszéd, de csak extrém esetben lesz hatása (pl egésznap ugató, vonyító kutya).

2019. márc. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vehetik el tőled, nyugodtan hazaviheted.

Akár bele is írhatják a házirendbe, hogy tilos a kutyatartás, de épp annyit ér, mintha én írnám egy cetlire itt az asztalon :)

Vigyázz arra, hogy ne ugasson indokolatlanul, illetve a lépcsőházban ne koszoljon, akkor nem szólhatnak meg. Az én kutyusom szereti a nagy és nehéz játékait dobálni, ezt csak akkor engedem neki, ha nincs itthon az alattunk lakó, érdemes ilyenre is odafigyelni.

Ha kölyök, ha nem, az első pár napban biztos sír és fokozatosan kell szoktatnod az egyedülléthez, ez hangos lehet. A jószomszédi viszony megtartása miatt érdemes lehet a két falszomszédhoz vinni egy-egy tál sütit és a türelmüket kérni a kezdeti időszakra. Ha előre tudnak róla és megnyugtatod őket, hogy nem lesz állandó az ugatás/sírás, akkor ők is könnyebben veszik a dolgot és nem fognak beszólni.

2019. márc. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a meg nyugtató válaszokat 😊 én is erre jutottam. Csak kellett egy kis megerősítés.

A párom a következő 6 hétben otthon dolgozik, azért is most szeretnénk örökbe fogadni, hogy max a szoktatás miatt kell egyedül hagyni, de nem 4-6 órákra. Később ha nem jól viseli az egyedül töltött időt, én elvihetem magammal a munkahelyemre. Reméljük nem lesz gond, köszönöm megegyszer 😊😊

2019. ápr. 1. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!