Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyes etetésnél hogy vigyem...

Vegyes etetésnél hogy vigyem az arányokat?

Figyelt kérdés

Sajnos nem sikerült hosszan elbeszélgetnem a pasassal. Gyönyörű izmos amstaffja, kauja, pointere volt, majd kicsattantak az egészségtől, energiát ól. Azt mondta sok edzés, sport és vegyes etetés a titka. Mindenfélét változatosan ad nekik és ha jó a kutya gyomra a gazda meg jól csinálja az egyik legjobb étrend


Van tapasztalata ezzel valakinek?


2019. ápr. 1. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Én ismertem egy ilyen tenyésztőt aki szintén hasonlóan csinálta. Ő nekem mesélte hogy a vegyes etetést is lehet többféle képen csinálni. Például úgy is hogy a több félét keveri össze 1:1 arányban és jól összekeveri, vagy úgy is hogy minden etetésnél egy fajtát ad csak aztán alkalmanként vagy naponta más fajtát ad neki. Érdemes megnézni a táp összetevőit és utánanézni hogy melyik napszakban célszerű azt elfogyasztania. Ha reggel eteted akkor érdemes dús tápanyaggal etetni, ha este akkor könnyebb etetés hogy éjszaka folyamán könnyebben emésszen. Na meg persze ezt is ki kell tapasztalni hogy a kutya mit eszik meg és mit nem. Amit felejts el a konzerv kajákat. Azokkal az a baj hogy oké hogy azokban is lehet jócskán tápanyag, viszont kegyetlen zsírosak tudnak lenni, illetve különböző tartósító, ízfokozók is lehetnek bennük amik nem a legjobbak.
2019. ápr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Nekem német dogom van, az alap az, hogy táp konzervvel/kutyaszalámival vagy hús zöldségekkel. Ehhez pedig túró, tojás, rizs, gyümölcs és egyéb házi kaják, amik jók neki. Ő is nagyon szép, izmos, de vékony, jó alakja van. A kondija is kitűnő, nagyon egészséges.
2019. ápr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Nálam a vegyes etetés azt jelenti, hogy nem a kajákat kavarom össze, az nekem moslékot jelent, hanem minden etetéskor mást adok.Az én kutyáim is gyönyörűek, tiszta izmosak,teljesen egészségesek és hosszú életűek.Sokat mozognak,de a változatos energiadús természetes eleség nagyon lényeges.

Én emiatt hússal etetek főleg.Kapnak zöldségeket is főve mellé, kevés főtt rizst, kevés jó fajta tápot is.Húsból többfélét, és nyersen, főve, sülve is.A heti 7 etetésből 5 húsból áll, 1 tápból, 1 főtt étel:hús+rizs+zöldségek.Kapnak tojást, laktózmentes tejet is, túrót, sajtot, néha húst főtt tésztával.

2019. ápr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi allergia miatt etetünk vegyesen. Olyan táp amit ehetne és nincs benne olyan amire allergiás, és szép az összetevője (tényleg hús dominál benne) az 2300ft/kg-nál kezdődik és egy 35 kilós kutyáról van szó. Ezt nem tudom finanszírozni.

Ezért most select goldot eszik de ennek nagy része rízs. És tudom, hogy a kutya inkább mindenevő mint húsevő, de azért ez szúrja a szemem:D ezért kap mellé húst. Most éppen főtt sertést, levesként elkészítve (minden fűszer nélkül)

2019. ápr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek


Igen arra gondoltam hogy különböző tápok, konzervek, zöldség, nyers hús, kutyának főzött étel stb dolgokat hogy rakjam össze.


Amúgy 2 éves 9 kgs mudi

2019. ápr. 1. 16:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Legyen egy(1!) alap táp, ami jó minőségű, ez adja kb az adag 60-70%-át. Így nem tud kialalulni hianybetegség. És hozzá mehet főtt/nyers hús ha bírja a gyomra. Nyersen disznót tilos, csirkét nem ajánlott adni.

Zöldségeket kaphat, de van ami túl sok savat csinál és nem bírja a gyomra.

Joghurt/kefír a benne lévő probiotikum miatt lenne érdemes, de ennek kb 95%-át elbontja a gyomorsav, plusz az én kutyán pl nem bírja. Tej teljesen indokolatlan, nem adnám egyáltalán.

Konzerveket és tápokat keverni teljesen felesleges és nem is ajánlott. A konzervnek nagy része egyébként is víz, akkor már inkább sima húst kapjon.

Semmi fűszereset ne kapjon, ha külön főzöl neki akkor sem kell semmi bele, maradékot egyáltalán ne kapjon.

2019. ápr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és csontot főzve tilos.
2019. ápr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!