Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent egy Amstaffnál a...

Mit jelent egy Amstaffnál a következetesség? És hogyan érdemes nevelni egy ilyen fajta kutyát?

Figyelt kérdés
Első kutyám lenne, 4 könyvet olvastam ki eddig róluk, de azt, hogy mit értenek az emberek a következetesség alatt, azt még mindig nem tudom. A nevelés azt nem annyira fontos leírni, azt tudom, hogy kell. De neveléssel kapcsolatban jöhetnek tapasztalatok. Ja és a döntés megvan, ez a fajta kutya marad, nem kell beszólni. Egyébként nagyon sokat járok menhelyre kutyát sétáltatni, sok köztük az amerikai staffordshire terrier is. (Persze csak akkor megyek ha van időm, például hétvégén.)

2019. ápr. 2. 20:11
 1/8 anonim válasza:
81%
Sajnos nincs kutyám, sem házi állatom mert apu allergiás rájuk, így sajnos nem tudok válaszolni. Inkább csak azt akarom írni, igazán tiszteletre méltó a hozzáállásod és a kutyák iránti szereteted. Becsülendő dolog nem a pénzért foglalkozni velük :) Remélem mi hamarabb válaszolnak neked! Kutyusodnak meg jó egészséget kívánok!
2019. ápr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Következetes annyit tesz, hogy a felállított szabályok mindig érvényben lesznek. Nincs olyan, hogy nem engeded hogy felugráljon, de na jó, hopp ide hadd simizzelek meg. Amit tiltasz azt mindig tiltsd, amit jutalmazol azt mindig jutalmazd.
2019. ápr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A múltkori kérdésednél megígérted, hogy nem fogod ezt a fajtát választani első kutyának. :(
2019. ápr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérlek, olvasd el ezt a két "szösszenetet".


[link]


[link]

2019. ápr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, de megígérni nem ígértem semmit. Én azt gondoltam, van hozzà elég akaraterőm , hogy lemondjak róla, de nincs. Egyébként Agilityzni fog. Úgyhogy le lesz vezetve az energiája, minden nap 5 órát tudok vele tölteni.
2019. ápr. 2. 21:39
 6/8 anonim ***** válasza:

"Mit jelent egy Amstaffnál a következetesség?"

Minden kutyánál ugyan azt jelenti. A szót magát. "következetesség (főnév): Egy elv betartása, folytonos szem előtt tartása, hogy az ezt alkalmazó tettek egymással ne ellenkezzenek."

Bár ez a gyereknevelésről szól, de lényegében ugyan az. A gyereket gondoltban cseréld ki kutyára.

[link]

2019. ápr. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy példán keresztül: a kutya nem mehet fel az ágyra. Ez azt jelenti, hogy soha, semmikor nem mehet fel, kivételesen sem.

Tehát, ha valamit nem szabad, azt soha nem szabad, ezt be kell tartani.

Ugyanígy, a már megtanult parancsot végre kell hajtatni a kutyával, nem ráhagyni, ha nem csinálja.

Kb. ezt jelenti.

2019. ápr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

12 éves vagy. Életedben nem volt kutyád. Miért pont terrierrel, pláne amstaffal kell kezdeni? Persze, mert ez divat. És mi lesz, ha elköltözöl? Egy kutya 15-18 évre szól, nem 3 hétre!


Mellesleg a következetesség azt jelenti, hogy a kutyád pl macskázni akar, de te nem engeded neki. Nem a pórázt cibálod és erőből tartod vissza, hanem eléred, hogy szabadon se induljon el a macska után. Vagy másik példa: laza pórázos séta a cél, de ő veszettül húz. Nincs olyan, hogy elfáradsz, eleged van, ráhagyod, hanem minden egyes alkalommal amikor elviszed, el kell érned, hogy melletted sétáljon nyugton és egyszer se feszüljön be a póráz!

2019. ápr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!