Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt miért engedik hogy sokan...

Azt miért engedik hogy sokan poráz nélkül sétáltatják a kutyájukat?

Figyelt kérdés
Papíron persze nem bánt, játszik, kölyökkutya. De mi van ha véletlenül megtámad egy másik kutyát, vagy gyereket?

2019. ápr. 2. 23:12
 1/4 anonim válasza:
87%

Itt az a legnagyobb probléma ha véletlenűl megijed és az autó elé szalad.


Több ismerősöm is csinálja, de olyan kutyáik vannak amik semmit és senkit sem bántanának.


Nem csak a falu helyen elterjedt véregző házőrző létezik. Egy normálisan tartott kutya nem bánt senkit.

2019. ápr. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Én sem engedném és nem a megtámad miatt. Odamehet olyan kutyához ami pórázon van tartva, de nem barátságos. Kiszaladhat az útra elüthetik, balesetet okozhat.


Na meg nem mindenki örül egy barátságos kutyának. Félek a kutyáktól, csak azt szeretem amelyiket ismerem. Legszívesebben megrugdosnám azt a gazdát aki hagyja, hogy a kutyája molesztáljon és ahelyett, hogy behívná csak vigyorog és nevetgél, hogy "nyugi, nem bánt. csak játszik. nem kell félni tőle" Mondjuk amikor egy parkon áthaladva nem akart elengedni egy nagytestű, velem egy súlyban lévő kutya. A gazdája meg kínából kiabálta az idézett szavakat.

Arról nem is beszélve, hogy nem csípem ha egy idegen állat rámugrál és összekoszol.

2019. ápr. 3. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Kutyás vagyok.


Ez a kérdés helyesen úgy hangzik, hogy "sokan miért hagyják a szocializálatlan, neveletlen, behívhatatlan kutyájukat póráz nélkül sétálni?"


Iszonyatosan kevés a kijelölt futtató, ami van, az általában rémesen kicsi, nem tartják karban, sokszor veszélyes helyen van és körbekerítetlen. Még ha el is bumlizunk a város másik végébe a legközelebbi futtatóért, semmi nem garantálja azt, hogy nem tahókkal van tele és nem lesz baj.

A kutyát viszont muszáj mozgatni.


Normális gazdi, jól nevelt, megfelelően szocializált kutya esetében fel sem merülhet a "mi van ha megharap?" kérdés, mert odafigyelünk a másikra:

- behívjuk a kutyát láb mellé, ha jön valaki, hogy ne zavarjunk senkit (helyzettől függően pórázra tesszük)

- engedélyt kérünk, hogy odamessen kutyához is, emberhez is

- folyamatosan figyelünk a kutya jelzéseire, ha látjuk, hogy valami nem oké, kivesszük a szituációból még mielőtt eszkalálódik


A gond ott kezdődik, hogy kevés az ilyen gazdi.

2019. ápr. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%
Az előttem válaszoló nagyon szépen leírta. :)
2019. ápr. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!