Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van értelme ilyen lehetőségekk...

Van értelme ilyen lehetőségekkel kistestű kutyát tartanom?

Figyelt kérdés

Régi vágyam egy kutyus és szeretnék örökbe fogadni egy kistestű kutyust, amire most érzem elérkezettnek az időt a magam szempontjából.

A kérdés a kutya szempontjai. Itt most elsösorban nem az ellátására gondolok, hanem a vele töltött időről és a pisiétetés megoldásáról.

Tehát, ami fontos infó, 52 nm a lakásunk, hétfőtől péntekig munka, ami esetemben azt jelentené, hogy reggel 6 körül egy pisiltetésre tudnék leszaladni vele kb. 5-10 perc, aztán napközben kutyapelus leterít. Délután 2 körül érek haza, akkor lenne kb fél óra lemenni, majd haza, aztán kicsit később vissza le gyerekért az oviba és innen napnyugtáig szabadban vagyunk (ill. a kuty még feltételes), aztán haza. Lefekvés elött még egy rövid 5-10 perc pisilés megint, estére pelus kiterít.

Ez így elég lenne neki? Nem fog unatkozni, szomorkodni napközben? Vagy szétkapni a lakást?Megszokni gondolom megszokja, mert sokan mennek el 8-12 órára dolgozni, vagy ide-oda, de akkor is...Van valami amire még figyelnem kéne?


2019. ápr. 3. 00:20
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Sosem értettem ezt a "reggel csak egy pisiltetésnyi időre tudnèk leszaladni" dolgot. Ha kutyát vàllalsz vállald azt is hogy fél-1 órával hamarabb felkelsz miatta. Ezt teszi minden NORMÁLIS kutyatartó.


Pelust meg felejtsd el, azzal csak arra szoktatod rá hogy a lakàsban végezze a dolgàt. Ami az embernek sem higénikus, a kutyának meg pláne nem tesz jót. Amúgy szerinted mi a garancia arra hogy oda pisil a kutya? Hm? És nem az ágyba vagy a szőnyegre? Ő nem tudja hogy mi az a pelenka,ő simán annyit von le belőle hogy bàrmikor bepisilhet a lakàsba, oda ahova alszik. Ami a kutyáknàl egy nem normàlis dolog.

2019. ápr. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem rossz helyre tetted fel a kérdést, kedves Kérdező :)

Itt mindenki SZUPERkutyatartó, és teleszek a kocsog, hogy mit képzelsz.

Pont mint a SZUPERanyuk, a gyerekeik meg olyan neveletlenek, buták, hogy még...

Az emberek 80%a így csinálja, egy kistestű kutyának bőven elég.

A felnőtt kutya simán tartja 6-8 órán át a pisit,a pelus csak az elején kell, viszont figyeljetek a napi rutinra.

2019. ápr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kutyának is jobb, ha reggel tovább vagy lent vele mint 10 perc, és lefárasztod.



(Én most gyakorlom a 45-60 perccel korábban kelést, mert kutyát szeretnék én is)

2019. ápr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egy ismerősömnek van yorkie-ja és így csinálja és köszöni szépen, jól van már 6 éve. A kutyapelussal én sem vagyok teljesen kibékülve, de nem gondolom, hogy nem tudná megszokni. Vagy tálcába teriteném, ahogy a macskaalmot is, vagy vennék almot neki?

10 perc jut reggel, délután 1,5-2 óra, este mondjuk lehet fél óra is.

Napközben nem tudom mit csinálna, modjuk az örökbe fogadott kutyusnál nyilván jelezném, hogy nyugodtabb kutyát keresek. Vagy kettőt kellene? És akkor két kutyusnak is segítenék nekünk pedig dupla öröm ^^

Kedves 1-es válaszoló. Azt hiszem, ha egy kisgyereket képes vagyok gondozni és munkám szerint is gyerkekkel foglalkozok, akkor vagyok elég NORMÁLIS a kutyatartáshoz is, különben nem kérnék tanácsot, csak ész nélkül megvenném.

2019. ápr. 3. 19:50
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, neked itt nem az időbeosztással lesznek gondjaid, hanem a szaktudással.


1. Nem macska, nem szokik alomra.


2. Pelusra sem szoktatjuk, azzal azt tanítod a kutyának, hogy bent kell végezni a dolgát.


3. Egy nevelése is rengeteg idő, energia. Kettővel sokkal több a gond, mert egymástól függetlenül is kell foglalkozni velük, viszont a közhiedelemmel ellentétben NEM fárasztják le egymást, viszont a hülyeséget eltanulják egymástól.


4. " Azt hiszem, ha egy kisgyereket képes vagyok gondozni és munkám szerint is gyerkekkel foglalkozok, akkor vagyok elég NORMÁLIS a kutyatartáshoz is"

Hahaha... NEM.

Kutya. Teljesen más faj. Teljesen más szaktudást, kommunikációt igényel. Tanulni kell.


Rengeteg olyan embert ismerek, akinek nagyon jó érzéke van a gyerekekhez, de amint eléraksz egy kutyát, elvérzik. Neked inged és kérlek vedd is magadra, mert a kérdéseid alapján azon a szinten állsz, hogy éppen meg tudod különböztetni, hogy a kutyának melyik vége ugat és melyik tojik. Bocs.


Ráadásul, ha annyiszor lenne 5 forintunk, ahányszor az 1-3. pontokat leírtuk, sokan itt már multimilliomosok lennénk. Ezeket az infókat az nem találja meg, aki nem is keresi.



Na jó, ajánlott szakirodalom:

+ https://www.youtube.com/user/kikopup

+ [link]

+ ha megvan a kutya, akkor nektek alap lesz a kutyaovi és alap kutyasuli

2019. ápr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudod, kedves utolsó, neked meg a stílusoddal van baj. Aki segitséget ad, nem kéne ennyire lekezelőnek, kioktatónak lennie a másikkal. Nem debil vagyok, csak tapasztalatlan kutyával, azért kérdezek.

Ami infó volt, azt természetesen köszönöm.

2019. ápr. 3. 22:07
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Bőven elég neki, főleg, ha kisebb mozgásigényű fajta. A sok hülyével meg ne foglalkozz, akik ismeretlenül osztják az észt. Ha délutántól napnyugtáig lent lesztek, akkor jobb gazda leszel, mint az itteni szájhősök 99%-a.
2019. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!