Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertek Budapesten vagy...

Ismertek Budapesten vagy környékén barfot toleráló állatorvost?

Figyelt kérdés

A kutyám 2 éve barfos, a mi esetünk szerintem tipikus példa a barfozásra, 12 különböző tápot próbáltunk, orvos és tenyésztő utasításait követve, mindegyiktől hasmenése volt vagy vakarózott vagy csomókban hullott a szőre, sokszor begyulladt a szeme, szóval valami annyira nem volt rendben az emésztésével, annyi mindenre allergiás volt, hogy még a tenyésztő is elismerte, hogy ez valami eddig észre nem vett genetikai probléma és a kutyám összes kezelési költségét (ami jóval a 160ezres vételár felett volt)átvállalta és az anyakutyát is kivonta a tenyésztésből.

Viszont mióta barfozunk teljesen egészséges, szép a szőre, rendben van a széklete, jó felépítésű kutya lett, a fent említett tünetek szerencsére teljesen eltűntek.

Az állatorvos azonban 2 éve komoly nehézséget jelent. Arra már régen rájöttem, hogy egy kicsit lazább széklettel nem tudok állatorvoshoz menni, inkább otthon az etetésben kikísérletezem, hogy mi lehet a probléma és mára már ezek is beálltak nagyjából, például tudom, hogy ha kicsit több májat kap, akkor abból lehet hasmenés. Persze az elején jártunk emésztési probléma miatt is dokihoz, akkor persze mindig a barf volt a végső indok és mikor elmondtam, hogy már 3 szuper hipoallergén és méregdrága tápot próbáltunk és mindegyikkel látványos gond volt az orvos csak ajánlott egy 4., 5. szuper hipoallergén tápot és többet nem kerestük azt az orvost. Szóval állatorvosból is elég sokat elfogyasztottunk már, mégsem találkoztam olyannal, aki nem valami veszedelmes, barbár dolognak, netes hóbortnak állította volna be a barfot.

Lassan ebbe is belenyugodtam, hiszen szerencsére az utóbbi időben csak oltás, féreghajtás miatt kellett felkeresni a dokit, azonban most kicsit be volt gyulladva a füle (lehet azért, mert először úszott a Dunában, lehet mástól, mivel nem vagyok állatorvos fogalmam sincs) és az orvos enroxil injekciót adott a kutyámnak, amitől remegett, öklendezett, sírva járkált, tehát teljesen kikészült, ilyen tünetet semmi mástól nem produkált még, aztán mikor tegnap visszavittem az orvoshoz közölte, hogy a nyers hús miatt is adta a kutyának ezt a fajta gyulladáscsökkentőt (úgy, hogy ismétlem, a füle van begyulladva!) és ő még nem tapasztalt ilyen mellékhatásokat, biztos romlott húst adtam a kutyának, az volt a baj. Hozzáteszem nagyrészt, ahogy tegnapelőtt is húspultból vásárolt húst kapott, mielőtt lefagyasztottam láttam, hogy nem romlott, szokott kapni egyébként barfshopos nyesedéket is, de azzal sem volt még soha gondja, szóval szinte kizártnak tartom, hogy a hústól lett rosszul.

Lehet én reagálom túl, de mélységesen felháborít, hogy így félrekezelték a kutyámat (a fülgyulladás tünetei ugyanis nem múltak el) és fölösleges szenvedésnek tették ki. Utóbbi persze nem az orvos hibája, de akkor is félre lett kezelve. Megint.

Szóval most teljesen kétségbeesve keresek egy olyan állatorvost Budapesten vagy annak környékén (már szinte mindegy mennyit kell utaznom), aki nem a barfozást próbálja gyógyítani, aki nem fogja az etetés miatt így félrekezelni a kutyám, sőt, jó lenne, ha lenne olyan orvos, akihez egy esetleges bélgyulladással is tudok fordulni, jó lenne, bár ebben már reménykedni se merek, aki esetleg a barfban is tudna szakmai tanácsot adni, nem kéne netes és saját tapasztalatokra hagyatkoznom.

Mint írtam a táp nekünk nem opció, bár ha valaki tud javasolni olyat, amit még nem próbáltunk és ilyen problémáknál is bevált lehet végső kilátástalanságomban inkább megpróbálom, de igazán az lenne a jó, ha találnánk egy barfot legalább toleráló állatorvost.



2019. ápr. 3. 00:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Rákosligeti Állatorvosi Rendelő (1172 Bp., XX. utca 2). Pártolni nem fogják a BARFot, de nem szólnak bele ha a kutya rendben van. És a fülgyulladást fogják kezelni, nem a vélt romlott húson hepciáskodni :P A fiatal állatorvosokat nagyon ajánlom, jól képzettek, lelkesek, kedvesek.
2019. ápr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
16. ker. Napfivér. A doki jó, és nyerses.
2019. ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, úgy látszik Zuglótól kifele kellett volna dokit keresnem, nem befelé :)

A 16. kerületbe megyünk, remélem hamar megkapja a kutyum a megfelelő kezelést :)

2019. ápr. 3. 12:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Csepel, Központi Állatorvosi Rendelő. 1212 Budapest, Táncsics Mihály u. 33. Normálisak, nekem mindig azt mondják, hogy a BARF-fal óvatosnak kell lennem, de ha alaposan utánanézek, szerintük nagyon jó döntés.
2019. máj. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!