Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami baja lehet a kutyámnak...

Valami baja lehet a kutyámnak vagy csak bebeszélem?

Figyelt kérdés

Nemrég halt meg a nyuszim szóval lehet, hogy csak a félelem amiatt, hogy őt is elveszítem.

Az elmúlt napokban 2x is volt olyan, hogy evés közben otthagyta az ételt, szaladt egy kört utána visszament és mindent megevett, de ezelőtt soha nem volt olyan, hogy bármi is elterelte volna a figyelmét evés közben.

Egyébként úgy "kéri" a kaját időre pontosan, ahogy eddig. (Megy az etetőtálhoz). Régebben sokszor szedett össze diót az udvaron, amit megevett, most kibontja és otthagyja. Egyébként minden másért meg van őrülve, mindent megeszik, de furcsa, hogy a diót már nem. A kedve nagyon jó. Tegnap kirándulni voltunk, végig rohangált és még itthon is. A sétákat/játékot is élvezi. De pl. most nem pörög annyira.

Nektek volt már olyan, hogy valami miatt nagyon feltettétek a kisállatotokat és az aggodalom miatt mindenre azt hittétek, hogy baj van? Azt se tudom, miért aggódok amiatt, hogy most fekszik mivel kiskora óta így van, hogy éjjel alszik. Már a vacsoraidőtől is felek, hogy mi van, ha nem fog enni. Lehet, hogy inkább velem van a baj. Nem vele.

Lehet ez az aggodalom vagy megérzés, hogy baja lesz?


2019. ápr. 3. 05:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy csak bebeszéled. Én csináltam olyat hogy az egy éves kutyusom réges rég szobatiszta és egyszer csak bepisilt nem értettem és aznap vagy 3x bepisilt. Elkezdtem olvasgatni hogy ha sokat sokat iszik lehet h cukorbeteg ( mert am nagyon sokat ivott) meg ilyen olyan baja lehet a kutyának, na én még jobban ráparáztam. Barátom nyugtattot le hogy semmi baja.

Ez kb két hónapja volt, és tényleg nincs baja a kutyának, csak nagyon játékos az utolsó pillanatba megy inni amikor már kb szomjan hal és akkor addig iszik hogy rá fél órára le kell vinni. Nem apránként issza meg hane egyszerre hirtelen. Mint a gyerekek nem eszik nem iszik mert annyira játszik másra nem is figyel. Szóval én is nagyon rá tudok parázni dolgokra de mindig kiderül hogy nincs baj.

Lehet téged most a nyuszi is felkavart és amiatt még jobban kijön ez a dolog.

Én szoktam olyat ha valami nagyon idegesít elviszem az orvoshoz és nézze meg, ő megnyugtat. De nem járok hozzá 2 hetente azért, XD nem zaklatom a hülyeségeimmel.

2019. ápr. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs baja a kutyádnak, de ki tudja, azért figyelgesd.

Hogy bebeszéled-e magadnak? Az már biztos. Nekünk két macskánk van, az egyikük mindig kicsinálja magát, de minden alkalommal akkor, amikor a férjem külföldi kiküldetést kap, nehogy véletlenül legyen segítségem :D

Egyszer hányni kezdett oltás utáni hajnalban, de sugárban, vagy négy-ötször is egymás után, kóválygott hozzá, mint aki el akar ájulni, végem volt rögtön, féltem, hogy anafilaxiás sokkot kap ott nekem. Mire találtam egy ügyeletes dokit, aki hajlandó lett volna hajnali háromkor fogadni és összekaptam magam, ő, mintha mi sem történt volna, kényelmesen kinyúlt aludni. Látszott rajta, hogy most már rendben van, így végül nem mentünk orvoshoz, de el se mertem mozdulni mellőle reggelig... kétszer játszott addig pókkal, míg az szemen nem csípte, aztán napokig félvakon mászkált itt nekem, míg én azon paráztam, megmarad-e a szeme. Egyszer olyan hülyén ugrott, hogy majdnem eltörte a lábát.

Azóta ha a férjem nincs itthon, elég egy tüsszentés a macskától és már helyből rohannék vele az orvoshoz, folyton parázva figyelem őket, minden oké-e. Nagyon meg tudja viselni az embert az ilyesmi. Egyébként sajnálom a nyuszit :(

2019. ápr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyám 10 éve eszik ilyen "trógerül". Eszik, megy egy kört az udvaron, körülnéz, tovább eszik. Ezt minden étkezés közben eljátssza kb. 3-4 alkalommal.

De ha nálatok ez nem jellemző, akkor azért figyelgesd. Nem levert, vagy ilyesmi? Kullancsot keress benne.Esetleg még azt nézd meg, hogy mikor elszalad kaja közben, nem azért teszi-e, hogy elásson egy csontot, kajadarabot.

A dió pedig veszélyes lehet a kutyákra, erre mindenképp figyeljetek.

2019. ápr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baja, de a dióról tiltsd le, mert ha rohad lehetnek benne toxinok. Ő is élőlény, változhatnak a szokásai.
2019. ápr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ha visszagondolok akkor ősszel 2x is volt olyan, hogy a hatalmas étvágyú kutyusom,(aki tényleg mindig éhes) nem ette meg a vacsorájának csak a felét úgy, hogy előtte szinte soha nem volt ilyen. Szóval akkor is halálra aggódtam magam és nem volt baja.

Nem levert, nem láttam benne kullancsot. Remelem csak egy "kattant" időszak nála és semmi más. Végülis, ha étvágytalan lenne csak nem menne vissza egy kör utan és enne meg mindent az utolsó szemig. Olyan , mintha lassabban is enne, de ez tuti az én hulyesegem, mert ülök felette és kb azt nézem, hogy pillanatokra pontosan mennyi idő alatt fogyasztja el.

Azért "örülök", hogy nem csak én vagyok ilyen, bár amikor hány/rosszul van az állat akkor azért sokkal indokoltabb pánikba esni.

A dióval mi a gond? Nekünk csak mosolygott a doki azon, hogy szereti a kutyus...

2019. ápr. 3. 12:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerős...nagyon parázós vagyok és azonnal hívom a dokit. Többször vittem úgy orvoshoz hogy semmi baja nem volt csak bemeséltem. Szerencsére a doki jó fej és tudja hogy nyugtason meg, pénzzel se húz le. Mindig azt mondja nem baj ha a semmiért viszem el mint hogy akkor hagyjam mikor baj van. Amúgy szerintem csak bemeséled de ha nagyon félsz beszélj a dokiddal.
2019. ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem még nincs jogosítványom, a párom tud vinni dokihoz autóval és ilyen esetben nem visz el. Imádja a kutyust, és ha baj van egyből pattan, de így nem. Teljesen megértem, totál hipochonder vagyok.

Egyébként jól volt ma is, voltunk sétálni, játszott sokat, mindent megevett viszont ma is "nézelődött" evés közben. Mintha valami elterelné a figyelmét, pedig semmi nem változott itthon.

2019. ápr. 4. 04:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!