Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hallottatok már olyanról,...

Ti hallottatok már olyanról, hogy kutyakaki miatt vakult meg gyerek?

Figyelt kérdés

Egy FB poszt alatti hozzászólásban írta ezt valaki szó szerint idézve:

" Azt se hagyjuk figyelmen kívül, évente jó néhány gyerek vakul meg, mert olyan játszótér homokjában játszott, ahol "kutyabarát" gazdák hordják kedvenceiket a biológiai szükségleteik elvégzésére, kikérik maguknak, hogy összeszedjék a "végtermékeket", bele sem gondolnak, hogy milyen veszélyes."


Van kutyám, 10 éves, gyerekem is, 6 éves, és még soha életemben nem hallottam ilyenről.

Szertintetek van bármi alapja?


(nem azért mert tartok tőle, hanem mert hatalmas sületlenségnek tartom. És vajon van-e bármi alapja, kíváncsi vagyok)



#kutyakaki #gyerek vakság
2019. ápr. 3. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Csak kitalált valami óriási, ijesztő sületlenséget, hogy Petike ne egye fel a sportcsokit a homokozóból.
2019. ápr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Persze ha egy roham ásóval masszírozza a szemébe.

Ezt a sok tudatlan panel tirpák találta ki

2019. ápr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

1. Én összeszedem a kutyám után.

2. Eleve nem megyek be vele játszótérre, homokozóba.

3. A kijárós és kóbor macskák nagyobb eséllyel ürítenek a gyerekek homokozójába, mint a gazdis kutyák, a kutya amúgy is a füves részt keresi, nem a homokot, szemben a macskával.

4. A gyereket is tanítani kell, és eleinte valóban rájuk kell szólni, hogy ne egyék meg a homokot, mert az nem arra való, ne töröljék meg koszosan a szemüket... stb. Szóval előfordulhat ilyenek miatt probléma.

2019. ápr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Mi igaz belőle, nem tudom, de hatvan éves elmúltam és gyerekkoromba nekem is mondták. Az igaz, kicsi gyerekként az ember, lazán megkóstol mindent. Valószínű, ezért mondogatták kicsi gyereknek kerülje el és ne kóstolgassa.
2019. ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
#3 az szép, de most nem a felelős gazdikról van szó, hanem aki hagyja a kutyát a homokozóba végezni a dolgát.
2019. ápr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2019. ápr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
"#3 az szép, de most nem a felelős gazdikról van szó, hanem aki hagyja a kutyát a homokozóba végezni a dolgát." - Ez rendben van, csak ugye vannak olyanok is, akik nem szelektálnak, hogy felelős gazdi vagy problémás, egyeseknek minden kutyás egyforma, és csúnya szemmel néznek rád, ha nem hajolsz le felszedni a semmit akkor is, ha a kutyád csak pisil, mert ők nem tudják megkülönböztetni mondjuk szuka kutyáknál, hogy az a guggoló testtartás éppen melyik végterméket eredményezi. Aztán volt, aki szólt, én meg mondtam, hogy a pisit nem tudom összeszedni, akkor csendben maradt.
2019. ápr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm 6-os, akkor ezek szerint van alapja, csak kicsit túlzó az "évente jó néhány" kifejezés.

Ma is tanultam valamit.

2019. ápr. 3. 16:01
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem a kutyaürülék, hanem az esetleg benne lévő toxocaria féregpetékből fejlődő lárvák a veszélyesek.


"Emberben a peték lenyelését követően a lárvák a tápcsatornán áthatolva eljutnak a májba, tüdőbe, és néha egyéb területekre (központi idegrendszer, szem, vese, és szív). E stádiumnál tovább az emberi szervezetben a lárvák nem fejlődnek tovább. A toxocariasis az 1-4 év közötti gyermekekben a leggyakoribb, közöttük is azokban, akik fonák étvágyúak (értsd: furcsa dolgokat pl. földet esznek), szoros kapcsolatban vannak a kutyákkal és macskákkal; - a szem toxocariasisa idősebb gyermekben a leggyakoribb.


Részletek: [link]


Tehát egészséges, jól tartott, rendszeresen féregtelenített kutyák ürüléke nem fertőzhet, mert azok nem bélférgesek. A kóbor kutyák miatt már lehet aggódni, nem helyes, ha agyermek megeszi a homokot, vagy ha játék után kézmosás nélkül kezd kiflit majszolni.

2019. ápr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Bár ne lenne alapja!

De (véleményem szerint) a "városi" emberre messze nem a kutya, még csak nem is a kóbor macska a legrizikósabb veszélyforrás.

A macskáknál pl. előfordulhat a toxoplazma.

"Spórás véglény, melynek gazdája a macska, köztigazdája számos állatfajon kívül az ember. A macskák többsége tünetmentesen hordozza és ürülékével terjeszti a véglényt. A fertőzés szájon át történik. Az emésztőcsatornából bármely más életfontosságú szervbe vándorolhat (agyvelő, gerincvelő, szem, bármely más belső szerv, magzat). Az emberi fertőzés többnyire tünetmentes lehet, azonban a fertőzés a magzatra terjedve súlyos fejlődési rendellenességet is okozhat. A látszólag egészséges újszülött szemében megbúvó parazita akár évek múlva is okozhat vakságot. A csecsemő vízfejűségének vagy vetélésnek is gyakori okozója."

-------------------------------------------------------

De nem véletlenül hívják a galambokat "repülő patkánynak".

Ha pl. Cryptococcus meningitissel fertőzött madár hagyja az ürülékét ott, ahová a gyerkőc homokozni jár, akkor igen, akár a látás elvesztése is lehet az eredmény. Gombás fertőzés, ami erős fejfájással, hányással, étvágytalansággal hívja fel a figyelmet a bajra. Aztán jöhet a kettőslátás, az idegroham és a látás elveszítése.

Vírus-, baktérium-, féreg-, gombafertőzés, szalmonella, és egyéb más veszélyes betegség hordozója, forrása lehet a "házi galamb".

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__5568565-a-g..

-------------------------------------------------------

Mifelénk is van "olyan játszótér, ahová "kutyabarát" gazdák hordják kedvenceiket a biológiai szükségleteik elvégzésére.

Nálunk azt a helyet kutyafuttatónak hívják. Bekerítve, tisztán tartva, gyűjtőeényekkel, rendszeresen ellenőrizve, táblával mindenre felhívva a gazdik figyelmét. Ha olyan játszóteretek, homokozótok van, ahová illetéktelenek járnak, jelentsétek, mint mi tettük! Ne hagyjátok magatokat!

------------------------------------------------------

Nálunk sok éve, de hónapokon át használt óvszerrel, fecskendővel, véres tamponnal-, betéttel, csikkel, törött üveggel, emberállatok ürülékével volt tele az egyik, egyébként igényesen felszerelt játszótér.

Rendbetették, zárják, közterületisek néha járőröznek, állítólag kamerát is kap.

(Mielőtt vki gyorsan ítélkezne: nem, nem "csövesek voltak"! Néhány ValóVilág-típusú, jól szituált, kockaagyú kigyúrt állat az éppen aktuális szukáikkal)

Magam is kutyás vagyok és nem túl népszerű azok körében, akiket én nevelgetek a felelős kutyatartásra. Volt, aki (többszöri, tehát tudatos mulasztása) után összeszedtem, odaballagtam hozzá, beletettem a zsebébe a zacsit, mondván, hogy "el tetszett hagyni valamit"....

De a legtöbbjüket csak megkérem, hogy ha nem hoztak magukkal zacsit, szívesen adok.

A legtöbbje "kapcsol"...és tanulékonynak bizonyul.

Szóval, mielőtt elfogadnánk, hogy a befőtt teszi el a nagymamát, komoly szankciókat kell hozatni a kutyák érdekében, azaz néhány kutyás (gazdi) ellenében!

Ugyanis, nem a kutya a hibás, ha... a fb.-posztot írónak csak a kutyások és a kutyáik jutnak eszébe, ha ilyen, egyébként fontos és létező problémára hívja föl a figyelmet.

Üdv mindenkinek, további szépet! :)

2019. ápr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!