Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik dolgoznak, hogy oldják...

Akik dolgoznak, hogy oldják meg a kutyasétáltatást?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kiskutyát. Régebben voltak kutyáink, de már egy sem él sajnos.


8 órát dolgozom egy nap, plusz az útidő kb 2-3 óra (busszal járok).


A szüleim nyugdíjasok, ők bevállalták a bébiszitterkedést amíg dolgozom. Van egy telkünk is- egyébként társasházban lakunk- ahová ki tudnak menni napközben.


Aki 8-10 órákat dolgozik, hogy oldotta meg a sétákat?

Az nem opció, hogy vadidegent beengedjek a lakásba.

Nálunk se kutyaovi se napközi nincs mint Pesten.


2019. ápr. 3. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Alapjaraton van kert és amíg dolgozom ki-be jár. Amikor hazaérek (6 körül), akkor megyünk 1,5-2 órát sétálni. :)


Reggel pedig engedelmesezünk 30 percet és játszunk.

2019. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nem lehet kint hogy egész napra? Akkor elég lenne napi egy nagyobb séta.


Persze ezek után még kell fizikailag, szellemileg fárasztani, de az a kutyától függ, mennyire igényli

2019. ápr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Reggel 5-kor átvinném a szüleimhez séta után, ott mondjuk pihenne 8ig, és anyuékkal menne a kertbe.

De éjszakára nem maradhat ott.

2019. ápr. 3. 18:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha 12 órázok akkor vagy nincs séta vagy ha van energiám hajnalba futunk. Ha 8 órába melozok akkor vagy előtte futunk vagy utána egy nagy séta. Ha itthon vagyok akkor meg kb az egész délutánt kújtorgással töltjük. Amúgy kinti kutyus. Családtagjaim 3-5 óra között haza érnek és játszanak vele ha esetleg túl órázom de sétálni nem viszik. Nagy testű, egy gazdás kutya. Itthon tök jól elvannak vele de nem érdekli a kutya nevelés őket tehát nem is engedem hogy elvigyék nehogy baj történjen.
2019. ápr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vannak idősebb kutyáim, meg fiatal energiabombák.

Reggel az aktívakkal vag fél óra biciklis futás vagy én futok velük egy órát, utána tanulásos tréning labdázással, hogy elfáradjanak. Nappal udvaron vannak. Munka után estefele meg jön az egész falka 3/4-1 órás sétára, aztán még egy óra szabadon a mezőn/parkban/vízparton, van labda, birkózás, kergetőzés, némi fegyelemmel, hogy ne uralkodjon el a káosz, aztán haza.

2019. ápr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, a reggeli futás után a tréning fél óra.
2019. ápr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Te még jobb helyzetben vagy, mert nekem csak arra az esetre van segítségem, ha elutazok. Én reggel, munka előtt és este, munka után viszem le a kutyát, hétvégén belefér több is, esetleg nagyobb túra. Séták alkalmával van futás, tanítás, errefelé sokan szintén azokban az időszakokban viszik sétálni a kutyáikat, mint én, szóval van kutyatársaság is. Nekem nincs kert, udvar, úgyhogy az például nem opció. Amúgy szobatiszta, már így került hozzám menhelyről, 1-2 baleset volt, de az kaja miatt. Amúgy itthon, amíg dolgozom, nyugton van. Eleinte a szomszédok nagy része nem is tudta, hogy van kutyám, csak mikor megláttak vele, pedig vékonyak a válaszfalak.

Tanítani amúgy videók segítségével is tudod, én is azt csinálom, és jól működik. Illetve valamelyik tévécsatornán van egy jó kutyanevelős sorozat, nem tudom a címét, de majd rá fogok keresni, csak egyszer pont ott ragadtam. Problémás kutyákhoz mennek ki segíteni a gazdiknak, például hogyan sétáljon szépen, vagy a fiatalabb idegesíti az idős ebet, és hogy ezt hogyan oldják meg, hogy ne legyen belőle baj. Nekem nagyon tetszett.

2019. ápr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én még egyetemre járok, de nálunk a nagyszülők engedik ki dél körül a kutyákat télen vagy hidegbe/esőbe. 15 fok felett pedig kint vannak az udvaron.

Délutánonként meg aktívkodunk valamit :) séta, túra, bicikli stb.

2019. ápr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2019. ápr. 13. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!