Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kétségbe vagyok esve, szerinte...

Kétségbe vagyok esve, szerintetek mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Van egy kb 4 hónapos, utcáról hozott staffordshire/pitbull fele keverék kutyusunk.

Nagyon szeretjük, viszont, ha kajáról van szó, teljesen megőrül, megmorog engem is nagyon csúnyán, valamint sokszor megkap minket a kaja miatt. Vagy például mindig kukázni akar, és azt aki, aki a kuka közelébe megy, megmorogja, ha olyanja van.

Etetésnél próbáltuk azt, hogy én etetem őt kézből, hogy tudja, hogy adok neki a kaját, nem elveszem, olyankor normálisan viselkedik. De ha más eszik valamit akkor is megkapja. Azt is észrevettem, hogy szerintem nem bízik bennem, mert például a játékát félti tőlem, ha a közelébe megyek, fogja magát és arrébb megy vele. Vagy volt, hogy feküdt, az egyik fiam (7 eves), a közelébe ment, és megmorogta.

Nagyokat sétálunk hátha az a baj, hogy feszült és nem tudja levezetni, de nincs változás.

Hívtunk hozza oktatót, eleinte hagyta magát a kutyus, de aztán már őt is megkapta. Ráadásul meg se kottyan neki, ha rasózunk egyet. Volt, hogy le kellett öntenünk 2 pohár vízzel, hogy lenyugodjon. Ha pedig lenyomjuk, nagyon csúnyán morog és még neki áll följebb.

Volt már párszor az oktató, és legutóbb sajnos azt mondta, hogy lehet, hogy valami gond van az idegrendszerevel, és nem javasolja, hogy megtartsuk, viszont ő odaadni sem adna senkinek. Azt mondta vagy el kell altatni, vagy menhelyre vinni. 3 gyerek van nálunk féltem őket, ők az elsők, de a végsőkig bízom benne, hogy kinevezhetjük ezt a kutyusból. Egyébként, ha nincs kaja, akkor egy pusziszkodo, szeretetteljes kis gombóc. Van egy kifejezetten pitbullokra szakosodott oktató, vele mindenképp beszélek még.

Végső elkeseredésemben kérdem, hogy ti mit csinalnatok a helyemben? Nagyon nagyon szeretjük ezt a kis szarost, de közben féltem a gyerekeimet is, mert mi van, ha mar nagyobb lesz, és ugyanilyen marad.

Köszönöm a válaszokat előre is!



2019. ápr. 4. 15:08
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még persze még ott van az ivartalanítás, ami talán kicsit visszavehet, az agressziójából, de mi van, ha az sem segít?
2019. ápr. 4. 15:12
 2/15 anonim ***** válasza:
44%

Abszolút nem való nektek ez a fajta kutya. Most nem megyek bele a részletekbe, de nem a kutyával van a baj hanem veletek.

Keressétek fel a stafford fajtamentőket és rajtuk keresztül keressetek új gazdát a kutyának.

2019. ápr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Mindenképp beszélj más oktatóval, vidd el kutyasuliba. Ha csak a kaja miatt morog, akkor kétlem, hogy idegrendszeri probléma lenne. Nincs megnevelve és ő a falkavezér. Kérdés, hogy ezt megtudjátok-e fordítani, vagy jobb lenne hozzáértőre bízni.
2019. ápr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Az ivartalanítás sokat segít. Ahogy lehet, meg kell csináltatni.
2019. ápr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nevelem, mióta itt van nálunk, ahogy csak lehet. Nem ő az első kutyám,régen is volt, most is van egy labi-roti keverék még mellette, tudom mivel jár egy kutya tartása. Rengeteget foglalkozom vele, de amikor rá van szólva, mintha átváltozna egy másik kutyává, agresszív lesz és vad.

A fajtát egyébként nem én választottam egy ismerősöm találta, és tudta, hogy szeretnénk egy kutyust, szolt nekünk és érte mentünk, nem tudtuk milyen fajta.

Valószínűleg szopizni sem tudott elég ideig.

2019. ápr. 4. 15:36
 6/15 anonim ***** válasza:
6%

Szereted a gyerekeid?


Ha a válasz igen, akkor altasd el, mielőtt baj lesz!

2019. ápr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon szép dolog hogy megmentettétek, de ez a kutyus nem valò a ti csalàdotokba. Keressetek màsik gazdit vagy a fajtamentést keressétek fel!
2019. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

1. ivartalanítás

2. kutyasuli (ha nem elég, akkor kutyakiképző)

3. ha sehogyan sem bírtok vele, akkor keressetek olyan gazdit neki, aki jól bánik az ilyen típusú kutyákkal (nem minden kutya való mindenkinek)

2019. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Az ivartalanítás nagyon fontos, de azért itt elég nagy gondok vannak, jól látod. Soha semmilyen körülmények között nem moroghatna a kutya a gazdájára.

Keressetek egy olyan kiképzőt, aki tényleg tud segíteni, vagy próbáljatok neki másik gazdit találni. Egy bull típusú kutyákhoz értő gazdit, aki elég "erős", hogy kordában tudjon tartani egy ilyen kutyát. Ha nem boldogultok vele, jobb még az elején meghozni ezt a döntést, amíg még ilyen fiatal a kutya.

2019. ápr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg kutya volt már a kezeim között (idiztetek, plusz sajátok, bár értelem szerűen az idis kutyákból volt több).

Ez a kutya a fejetekre nőtt, valószínűleg egy erőteljesebb jellem, már most hozza a dominancia megnyilvánulásait. Az, hogy a játékával elvonul, nem azt jelenti, hogy nem bízik benned, hanem ez egy esély neked, mint alatta levő személynek, hogy tartsd magad távol. Összességében a kajaféltés néhány szituációban elfogadott addig (!!!), ameddig a szájából való elvétel nem tetszik neki, illetve a kezdeti kapcsolat elején, de az, hogy nem hagy titeket élni, tehát nem sétálhattok körülötte, ha eszik, stb, az megengedhetetlen. A kiképző elbukott, kutya közelébe nem engedném, ez a kutya nem idegrendszeri beteg és semmi szükség elaltatásra. Az idegrendszeri agresszió teljesen más, nálatok szituációkba vannak, ott meg full kiszámíthatatlan (és most ne keverjük össze azzal, hogy egy bizalmatlan kutya kiszámíthatatlanul reagál bizonyos szitukra, eseményekre, tárgyakra, stb az megint más).

Javaslataim

1. Rehabilitációra járjatok, de ott kőkeményen csak is az igazat mondjátok az oktatónak, akár jó vagy rossz, hogy ne fussatok felesleges köröket. Ha az oktató javasol valamit, akkor azt tartsátok tiszteletben, feltéve ha nem fizikai bántalmazásról van szó, mert egy kutyának sem kell, még a nagy hatalmas kaukat is lehet kezelni anélkül!

Ha a rehabot választjátok, érdemes felállítani szabályokat, amiket neten is megtalálsz, illetve segítenek az oktatók. Emellett fontos megemlítenem, hogy egy bull tipusú kutyának nem elég egy kis séta vagy kocogás, őket brutálisan fárasztani kell (persze van, aki 1 óra intenzív mozgás után kidől, kutyája válogatja), plusz az agyi trénerezés, amit 2-3 naponta elég gyakorolni, hogy ne égjen ki idő előtt. A fárasztásnál addig kell, amíg már látod, hogy nem bír fitten mozogni, na akkor még ráteszel egy lapáttal, hogy érezze, te mibt vezér erősebb vagy. Akár biciklizhetsz is stb, az mindegy. Mozgásnál fokozatosan hozzászoktatni a terheléshez, nem egyik napról a másikra illetve érdemes (minél természetesebb) vitamint szednie a csontokra, ízületekre.

Gyerekekkel felügyelet nélkül soha nem lehet és nekik is be kell tartani a szabályokat!

Pl ajtón nem rohanhat ki, előbb ti emberek, aztán neki le kell nyugodnia, majd hívásra ő. Játéknál én elteszem, én veszem elő, kezdek játszani, majd ha látom, kicsit unja, akkor elveszem és elteszem, én döntök.

Az a baj, mindent nehéz lenne leírnom, de nem menthetetlen viszont kemény procedúra, nem fogok hazudni. A döntés nálatok van. Én mindenképp a rehabot javaslom első körben, ahol tényleg viselkedésproblémával foglalkoznak, nem csak amolyan mezei kutyakiképző (az a legkönnyebb, a viselkedéstan jóval komplikáltabb).

Ha nem megy, akkor add örökbe, vagy menhelyre vagy fajtamentőkhöz. Ivartalanítás pedig minél hamarabb, lényeges!!

Kérdésed van írj nyugodtan. 🙂

2019. ápr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!