Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A minap elhunyt egy hölgy,...

A minap elhunyt egy hölgy, mert kutya szétkapta. Nem az első, hogy harci kutya megtámad olyat, aki nem bántotta a kutyát. Nem kellene a Pitteket, Amsztaffokat tiltani?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 6. 19:52
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
71%
Én abban a városban lakok ahol ez az eset történt,a kutya támadás közterületen belül történt a néni szó nélkül bemenet a házban a kutyákból pedig előtört a terület védő ösztön. Ez nem kutya fajta függő akár egy német juhász vagy bármilyen kutya lehetett volna.
2019. ápr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim válasza:
72%
Itt nem a kutya a hibás! A gazdájának normálisan kellett volna nevelnie, és akkor nem lett volna agressziv! Semelyik kutya sem születik agresszíven! Nekünk van egy rottweilerünk, németjuhászunk és folyamatosan járatjuk kutyaiskolába, és sosem voltak agresszívek! Nem kell kitiltani semmilyen kutyát. A gazdának kell nevelni, és inkább olyan kuytát választani, amit tud kezelni!
2019. ápr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
77%

Nem kellene tiltani. Mivel nem csak pitek, staffok támadnak emberre, hanem bármely kutya, amelynek elcseszték a nevelését (német juhász, roti, kaukázusi, keverék...).

Sőt ezek a kutyák keverékek, csak bull típusú, azaz fajta jellegű keverékek.

A "harci kutya" kifejezés azt jelentette régen (ill. sajnos még időnként most is, bár illegális), hogy kutya kutya ellen harcolt. Ezeket a kutyákat úgy szelektálták, hogy emberre ne fogjanak még a harc hevében sem! Ezek a fajták kifejezetten emberbarát kutyák.

Ha ilyen (vagy bármilyen) kutya embert öl, akkor ott eleve hatalmas baj volt a gazdájával, ahogyan tartotta, nevelte.

Amit tiltani kellene, az a szaporítás, ill. a tk. nélküli kutyák pénzért való adás-vétele.

Az állattartást pedig (nem csak a kutyatartást) alkalmassági vizsgához kellene kötni.

2019. ápr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
A néni rendszeresen járt oda, és nem igaz hogy m8nden kutya, mert a szetterek még a betörőt is szívesen látják.
2019. ápr. 6. 20:11
 5/51 anonim ***** válasza:
80%
Nem minden kutya, hanem akármelyik kutya lehet agresszív. Igen, egy szetter is, és igen, egy naaagy híres családbarát goldi vagy labi is, sőt! Úgyhogy nem a fajtára kéne apellálni (és a médiának ezt kihangsúlyozni), hanem arra, hogy nem mindenkinek való kutya és normálisan kell foglalkozni velük.
2019. ápr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
36%
Ááá,a kutya nem lehet hibás.Állítólag nagyon barátságosak voltak.
2019. ápr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
45%
Engem meg egy családbarát, kedves, mindenkivel cuki-muki fajta, egy golden retriever harapott meg.
2019. ápr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
De te túlélted. Elképesztő, hogy a kutya megölt egy nénit, és a kutyát véditek. Ez undorító.
2019. ápr. 6. 20:43
 9/51 anonim ***** válasza:
79%

Miért kellett bemenjen?

Nem megyek be máshoz az engedélye nélkül főleg, ha kutya van a területen.

Az én kutyám is szétkapta volna, pedig nem bull típusú kutya. :D Aussie.

2019. ápr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem is ezekez az ocsmány kutyafajtákat ki kellene tiltani az országból!Sokan vannak ezzel így egyébként!Egyik ismerősöm próbált már ezellen tenni és azt mondták neki hogy kezdjen aláírásokat gyűjteni és majd ha meglátják hogy mennyi gyűlik össze meggondolják hogy mit tehetnek.Hát semmi nem lett belőle!(bocsánat hogy így fogalmaztam mert nagy állatszerető vagyok de ezeknek a fajtáknak vissza kellene adni amit ők az emberrel tesznek)Nyugodtan le lehet pontozni mert leírtam a véleményem, sz**ok rá!Azért mégsem egy ember hal bele nap mint nap kutyatámadásokba!
2019. ápr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!