Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust vegyek?

Milyen kutyust vegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Egy 11 éves lány vagyok és jó lenne egy kutya.Mit ajánltok?
2010. júl. 4. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Beagle?=)
2010. júl. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
jó lenne egy kutya? mégis milyen megfogalmazás ez? amúgy miért nem menhelyről?...
2010. júl. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Plüsskutya...Bocs, de ennyiből mégis milyen választ vársz? nem bántani akarlak, ne érts félre, de egy kutya hatalmas felelősség. Első kérdés: jól átgondoltad? Tudod majd nevelni? Lesz rá időd? Nem fog a kutya végül a szüleid nyakán maradni?


Ha minderre igen a válasz, akkor nézzük tovább.


Lakásban, vagy házban? Ha ház, akkor udvaron, vagy beengednétek a lakásba?

Milyen célra? Csak kedvencnek, vagy őrző-védőnek is?

Hosszú, közepes, vagy rövid szőrű tetszene?

Milyen termetű érdekelne?

Lakik veletek más állat, kutya, macska, stb.


Amúgy, én valami kistestűt ajánlanék. Fontos, hogy attól hogy kicsi, még következetes, rendes nevelésre van szüksége.


Szóval, mindenek előtt, én azt tanácsolom, jól gondolj át mindent.

2010. júl. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudni, hogy kinti vagy bentit szeretnél-e.

De szerintem a szobakutya elég nagy felelősség.

A labrador vagy golden retriever nagyon szeretetreméltó, és könnyen betanítható, főleg ha még kicsi. (:

Sajátom is labrador, és nagyon szeretem. :)

2010. júl. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom első kutya lenne, emellett családi kutya, tehát nem akarsz vele semmi különösebbet csinálni. Nagyon ajánlom a golden retrievert, mert nagyon gyerekszerető, embercentrikus kutya, nagyon temperamentumos. Mindenkivel barátságos, de természetesen nevelni kell, mint minden kutyát. Nagyon engedelmes fajta, szeret a gazdája és családja közelében lenni, boldog, ha van feladata, pl. apportírozhat, (eldobod a fát és visszahozza) szeret vízközelben lenni. Azt tudnod kell, hogy nagy a mozgásigénye, így minél többször vinni kell sétálni, legalább napi egyszer 1 órát. Viszonylag nagy kutya, ( marmagassága kb 60 cm) szóval vigyázni kell, nehogy fellökje a kisgyereket (ha van a családban). Nagyon jó fajta, kifejezetten családi kutya, nagyon szeretetre méltó. Jó kutyázást!
2010. júl. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Viszont igen, érdemes mindent átgondolni, Dantes mondja jól. :)
2010. júl. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Akiteki ***** válasza:
Jó lenne egy kutya? Miért?
2010. júl. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Berni pásztor az minden pézt megér az a legjobb hűséges barátságos szép aranyos meg okos meg házvédő
2010. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Hát igen, fogalmazhattál volna kicsit pontosabban és bővebben is, hogy könnyebben tudjunk válaszolni ,melyik fajta lehet a legjobb választás a számodra. Majd ha válaszol azokra a kérdésekre amiket feltettek neked és kicsit kibővíted a kérdésed, akkor biztos több és megfelelő választ fogsz kapni. Én is személy szerint a golden retriever nagyon tudom ajánlani ha nagyobb testűre gondoltál vagy a németjuhászt is, de ha kistestűre, akk a foxi is nagyon jó választás, de kistestűek között népszerű mostanság pl. a yorkshire terrier vagy a mopsz is vagy az uszkár is vagy még esetleg a Bolognese, de mondjuk az ár se mindegy, hogy mennyit szánnál rá, mert hát van olyan kutyafajta amit azér elég jól meg kell fizetni, ha olyat szeretnél. A menhelyeket én is tanácsolnám, hogy menjetek végig a közeletekben található menhelyek keneljei között, mivel a menhelyi kutyák nagyon hálásak a befogadásért és van köztük fajtiszta is ha azt szeretnél de a keverékek állítólag jobban figyelnek a gazdira tehét ők a leghálásabbak a befogadásért. Bár ezt csak hallottam. Na majd ha kicsit bővebben kifejted, hogy milyenre is gondoltál, kistestű - nagytestű, rövid-hosszúszőrű, kinti-benti kutya,stb. majd akk pontosabb válaszokat írunk!! ;)
2010. júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Menhely, sintértelep stb.! Egy fajtatiszta kutyus 80-100ezer Ft-tól indul.
2010. júl. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!