Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foresto nyakörv kullancs...

Foresto nyakörv kullancs elleni védelme átverés?

Figyelt kérdés
Foresto nyakörvet vettem a kutyámnak, múlthét pénteken tettem fel neki és ez után két kullancsot szedtem ki belőle. Egyet kb 5 centire a nyakörvtől a másikat pedig közvetlenül a nyakörv alól. Hogy lehet, hogy ennyire nem ér semmit ez a nyakörv?

2019. ápr. 7. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben válik be bizonyos helyeken, kutyákon a nyakörv. Az sem mindegy, milyen állapotban vetted ki a kullancsot. Mert gyakorlatilag a kullancs megdöglik befúródás közben.
2019. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hat azonnal, rá is van írva. Azt hiszem 1-2 nap kell neki.
2019. ápr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Citromos vizet szoktam kenni a kutyamra heti egyszer. A szunyogokat es kullancsokat is tavoltartja.
2019. ápr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyád van? Mert pl hosszú szörűeknek nem ajánlott a nyakörv.
2019. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Magyar vizsla
2019. ápr. 7. 23:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki bravecto tablettát. A legjobb védelem, sokan nem szeretik, hogy méreg lesz a kutya szervezetében ami megöli az élősködőket. Nos ez igaz, de a nyakörv, vagy spot on mi? Egy bőrön át felszívódó méreg ami nem is mindig hatásos. Bele megy egy kullancs, és babéziás lesz a kutya akkor mi lesz?
2019. ápr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez a két napos dolog nem igazán vált be. Azóta is rajta van a nyakörv, mai kb két órás erdős/mezős séta után 4 kullancsot szedtem le csak a szőre felületéről és még kitudja mennyi lehet belefúródva, amit csak később veszek észre.
2019. ápr. 21. 11:16
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Páran nincsenek tisztában sajnos a kullancsírtók /riasztók fogalmával . Ha 100 csillliárdos kullancs nyakörvet is veszel mindig is belefog menni a kullancs . Az a lényege hogy ahogy bele megy onnan már halva esik ki és a mérgét nem fogja tudni ki ereszteni a kutyába az sem baj ha mászik rajta . Van amelyik strapabíróbb kullancs és bele is megy de ameddig szív probléma nem.lesz ne aggódj . A nyakörvön található vegyszer beleivódik a kutya vérébe /bőrébe és ez a "méreg " megöli a kullancsot .
2019. júl. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!