Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vágtat és ás, vágtat és...

Miért vágtat és ás, vágtat és ás, mint aki megkergült?

Figyelt kérdés

Esti órákban figyeltem meg, 3eves kutya, nemrég került hozzám. Nincs különbség ha sétáltunk előtte, vagy ha nem, ha nagyon elfáradt vagy ha közepesen, evett vagy nem. "berosszul", elkezd először ásni, tudja, hogy nem szabad, ilyen játékos kajla pózokat csinál, majd elkezd futni, körbe, közben kapar és fut tovább. Ha kint vagyok, rászólok, leesik neki és azonnal játékért fut, hozzá nekem,hív játszani. Ha meg nem érek ki, csak látom mi megy, kb magának dobál játékot. De akkor főleg ás. Nekem a vehemencia az ijesztő. Mint aki bedilizett. Ennél is többet kell mozgatnom?

Úgy szoktuk, hogy reggel egy jó másfél órás kör, akkor nem megyunk erdőbe, mert nincs annyi időm, de hétvégén szinte egész nap csavargunk, szabadon futhat. Hétköznap délután még egy óra séta, előtte udvari játék,seta után eszik és mikor bemegyek, utána áll neki a dilihoppnak.


2019. ápr. 7. 22:27
 1/7 A kérdező kommentje:

Haha, most kaptam :

[link]

2019. ápr. 7. 22:34
 2/7 A kérdező kommentje:
Mintha rólunk írták volna. Még több mozgás ezek szerint..
2019. ápr. 7. 22:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A miénk ezt örömében csinálja, pl télen ha leesett az első hó, vagy ha kirándulásnál olyan helyre érünk, ahol el lehet engedni, és "mehetsz" van, akkor örömében rohan így pár kört. :) Én sosem tartottam ezt rossz viselkedésnek.
2019. ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fel van pörögve és vidám. Fiatal kutya, nincs ok a meglepődésre. Én sem könyvelem el soha rossz viselkedésnek.
2019. ápr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem rosszalkodás, örömében csinálja.Jól érzi magát, játszana még.Igen, játsszál vele amennyit csak tudsz.De ha egyedül is így játszik, ne szólj rá hogy nem szabad, hadd játsszon szabadon.
2019. ápr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám akkor szokta csinálni,mikor üríteni akar. Mindig egy nagy adag kutyagumi az eredmény :)
2019. ápr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:D köszi
2019. ápr. 11. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!