Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell rászoktati a kiskuty...

Hogy kell rászoktati a kiskutyát arra hogy nyitott kapu mellett se menjen ki? ( pl ha bejövök az udvarra kocsival)

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne!:)
2010. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Akiteki ***** válasza:

Sosem bízhatsz meg 100 %-ig a kutyában ilyen esetekben.

Inkább vedd pórázra addig és fogja meg valaki, vagy kösd meg arra a 2 percre.

Ki sem szökik és el sem ütöd.

2010. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én megmondanám neked, hogy csináltuk,mivel az enyém max a kapuban megáll és kukkol. De sajnos nem tudok segíteni, mert ő mindig is ilyen volt. Sose lép ki a kapun, csak ha póráz van rajta.

Logikusan egyébként a marad parancsot érdemes a tökéletességig fejleszteni,és ezt gyakorolni mindenféle szituációban, adott esetben nyitott kapunál. Sok türelem és sok jutalomfalat:)

2010. júl. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akiteki ***** válasza:

Persze, lehet gyakorolni, de én inkább félek, mint megijedek.

Nem tudom pl. azt a szitut elképzelni, hogy épp állok be kocsival, a kutyám ott fekszik engedelmesen a placc közepén, a szomszéd kóbor macsek meg benyávog a nyitott kapun. Inkább nem kockáztatok:))

2010. júl. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen rászólok hogy nem szabad és belevésődik hogy nem jöhet ki engedély nélkül. Nem kell megvárni amíg tudja a marad parancsot, már a pici kutya is megérti hogy nem szabad. De én sosem hagynám nyitva az ajtót úgy hogy közben a kocsiban ülök vagy ilyesmi mert bármi történhet! Jöhewt egy falka kutya, vagy egy idegesítő ember.
2010. júl. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tökéletes a kapcsolat kettőtök között, akkor az első alkalommal, mikor engedély nélkül kilép a kapun visszazavarod, és többet meg sem próbálja. Ha vannak hiányosságok a kapcsolatotokban, akkor fizikailag kell megakadályozni, hogy kimenjen, mert különben nem lehetsz biztos benne, hogy épp mikor nincs kedve szótfogadni.
2010. júl. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi minddenkinek a választ.még picurka csak 5hetes ugyh van időnk gyakorolni
2010. júl. 5. 10:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első pillanattól fogva mondd neki, hogy nem, nem szabad, ha megpróbálna utánad menni a nyitott kapun. Türelem, következetesség. Idősebb korában a marad paranccsal lehet még kombinálni (mondod, hogy marad, vele szemben távolítasz pár métert, ha még mindig marad, visszamész és jutalom, dicséret, és ezt milliószor gyakoroljátok, egyre nagyobb távolsággal. Lehet bonyolítani a dolgot távol ültetéssel és fektetéssel is :D), de már egy 3-4 hónapos kutya is tudhatja, hogy póráz nélkül tilos kimennie a kapun.
2010. júl. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!