Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergiás kutyának milyen táp?

Allergiás kutyának milyen táp?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 9 éves német juhászom. Kb 2 éves kora körül jött ki az allergia, azóta folyamatosan szívunk vele.


Kapott már mindenmentes tápot, kapott vegán tápot, struccosat, csak halasat stb.

Ezektől mind véresre rágta magát.


4 éve BARF-ozunk, kap nyulat, marhát, halat, mindenfélét. Viszont azóta meg fülgyulladással küzdünk. Túlvagyunk egy fülműtéten, egy csomó vizsgálaton, antibiotikumon, fülmosón, kenőcsön, homeopátiás szereken.


Most már tényleg ott tartok, hogy egy autó árát elköltöttem a kutyára, ami nem lenne baj, de semmi látszata.


Leszámítva ezeket a hülyeségeket semmilyen más tünet nincs, a kedve nem rossz tőle, csak már engem idegesít ez a folyamatos szívássorozat.


Mivel jelenleg megint mindkét füle be van gyulladva, így arra gondoltam, hogy vennék neki olyan tápot, amiben nincs gabona, csirke, rizs, tartósítószer és semmi ilyesmi.

Tudnàtok ilyesmiket ajánlani?


2019. ápr. 8. 14:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azért akarok BARF-ról tápra visszaváltani, mert inkább a fülgyulladást szüntetném meg, mint a kirágást. Mivel megjártunk már egy csomó dokit, nem akarom, hogy tovább találgassanak és kisérletezgessenek a kutyán, elegem volt.
2019. ápr. 8. 14:21
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Altatás.
2019. ápr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kösz a használhatatlan ideböfögésedet, én inkább a hozzád hasonlókat marhákat altatnám el.
2019. ápr. 8. 14:42
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk a doki szárnyasallergiás kutyának a Hill's gyógytápját javasolja.
2019. ápr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kipróbálom, szerintem azzal még nem kísérleteztem. Köszönöm.

Az a baj, hogy hiába volt az orvosok egybehangzó véleménye az, hogy szárnyas allergia, nem nagyon hiszem el. Mert nem kap szárnyast és mégis visszagyullad a füle...nem értem.

2019. ápr. 8. 15:13
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos azzal kell szembenézni, hogy eleve a fogyasztásra üzemileg "termelt" állatoknak szinte mindegyike tápon nő fel, ami ismét iparilag előállított anyag, tele tartósítószerrel, halliszttel, egyéb hulladékkal, ízfokozóval, valamint a haszonállatok is folyamatos állatorvosi kezelést kapnak (féreghajtó, rovarölő, antibiotikum, hormonok). Így a kutyatápokban is olyan anyagok vannak, amelyekkel egy természetes vadászattal szerzett zsákmányállatban nincsenek benne. Nem csoda hát az allergia.

Ha esetleg be tudsz szerezni önellátó tanyáról emberi célra fel nem használt, nem tápon felnőtt állat valamely testrészét, talán akkor reménykedhetsz.

2019. ápr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél vadhúst, sima, lőtt vadat, akár fagyasztottat. Ha nem hat, akkor altatás.
2019. ápr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Én érzékeny gyomrú kutyával szenvedtem rengeteget, mindig éppen két hasmenés között voltunk, kilókat fogyott napok alatt, rettenetes volt, évekbe tellett mire megtaláltuk a jó tápot, addig hozzád hasonlóan mi is kipróbáltuk az össze állatorvosnál kapható gyógy, hipoallergén, mindenmentes tápot.

Nekünk végül ez vált be, ismerősök pozitív tapasztalata alapján: [link]

de mivel más a probléma, nem biztos, hogy nálatok működni fog.

Én még ezt néztem: [link] ez olyan, amilyet keresel, mindenmentes, nagyon természetes táp, olvasd el a leírását, az alapján tényleg szuper, az egyetlen probléma vele, hogy nem túl ismert, nem nagyon találtam róla tapasztalatokat, de egy próbát szerintem megérne.

Sok allergiás kutyagazdi erre a tápra esküszik: [link] Nekünk ez nem vált be.

A tenyésztőnk nekünk a farmina gyógytápját javasolta, ezt azonban csak állatorvosnál lehet vásárolni, de összetétel alapján sokkal jobbnak tűnik, mint a royal caninos és hasonló gyógytápok.

Boston terrieres ismerősömnek a trovet vált be.

Szóval eléggé egyedfüggő, hogy mi működik, mi nem.


A helyedben a naturavetallal mindenképp tennék egy próbát, se csirke, se gabona, se tartósítószer, se burgonya, se rizs, még hozzáadott szintetikus vitamin sincs benne, könnyen emészthető, mert bomlik, nem puffad, szóval tényleg hihetetlenül jó. Állatorvos tanácsát meg csak akkor fogadnám meg táp kérdésben, ha nagyon megbízom benne, rám már rengetegen próbáltak különböző feleslegesen méregdrága tápokat rám sózni.


Amúgy a fülgyulladás lehet bűzmirigy probléma is, azt vizsgálták a dokik?

2019. ápr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Ne válts vissza tápra. Kezdjétek el az eliminációs diétát. Mondjuk a nyúllal.


Másrészt. Vettek a füléből mintát? Kiderült milyen baktérium van benne, és milyen antibiotikumra érzékeny?

2019. ápr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ezek az altatós majmok honnan jönnek? Tenyésztik a hülyéket vagy csak úgy teremnek?



A normális válaszokat köszönöm.

Vadat is vettem neki, szarvast, őzet, vadnyulat. Muflon is volt, kecske, tényleg minden.


Próbáltam azt is, hogy csak ugyanazt a fajta húst kapja. Nem tudom mitől függ, hogy mikor jön elő az allergia. Az orvos is kérdezte. Volt, amikor huzamosabb ideig nyulat evett és semmi baja nem volt. A következő alkalommal kirágta magát tőle.


Sajna nem falun lakom, így nem ismerek olyan embereket, akiktől lehetne nem nagyüzemi húst beszerezni. :/ állatosnál veszem, eddig ez tűnt a alegmegbízhatóbb forrásnak (több állatost is kipróbáltam).


Vettek a füléből többször is mintát, egyszer valami baktérium volt, aztán gomba. Igazából nem értem azt sem, hogy mitől gyullad be.

Elmúlik teljesen, aztán évente 2x visszatér. Hol télen, hol tavasszal, van amikor nyáron vagy ősszel. Gondoltam arra is, hogy valami növény irritálja a kertben, de már lassan mindent kiirtottam (nem csak miatta, amúgy is átalakításban vagyok).


Folyamatosan ugyanazt írja minden doki a fülére (Clorexiderm), most vettem a patikában kövirózsa cseppet, szerintem 2 nap alatt látványosabb változást értem el, mint az orvosok...

2019. ápr. 8. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!