Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a domináns...

Hogyan neveljem a domináns kiskutyámat?

Figyelt kérdés
Egy hete van nálunk a most 10hetes németjuhászunk. Alapvetően nincs vele semmi baj, viszont vannak dolgai. Kezdjük ott, hogyha tiltom valamitől erélyesen, ellököm a dologtól, ugyanúgy azonnal visszamegy és csinálja, és ezt folyamatosan. Elkezdte azt csinálni az utóbbi napokban, hogy játék közben megugat, tépi a nadrágom, jön utánunk és ott harap ahol ér. Semmi rászólás nem használ nála. Azt mondják még játszik, de ha nagy lesz nem lesz ez már játék. Ma kiosztottam neki egy pofont emiatt, megmondta a doki, hogy nagyszájú németjuhásszal keményen kell bánni. Jelenleg azt alkalmazom a továbbiakban, hogy ilyenkor kap egy nagyobb pofont, és otthagyom. Szerintetek hogyan, milyen nevelési "eszközökkel " lehetne belőle normális kutyát nevelni? Nem szeretnénk nagykorában tartani a saját kutyánktól, szóval most kell még nekünk megfogni. Köszönöm a válaszokat!

2019. ápr. 8. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

Nálunk is ez volt a helyzet csak egy keverékkel.

Én soha nem pofoztam meg hanem lenyomtam a földre a tarkójánál fogva imitálva egy dominánsabb kutya harapását vagy belecsiptem illetve kizökentettem (megböktem)mondjuk ez az utóbbit a kutyákra ugatásról szoktatam le.


Nálunk ez sokat használt azóta már rendesen viselkedik ha rosszat csinálna még is általában a szomszéd cicákkat szokta kergetni akkor elég rászolnom és megadja magát.

2019. ápr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel német juhász (azaz munkakutya, akivel úgyis dolgozni kell majd), érdemes elkezdenetek a kutyaovit, amint az oltásai engedik, elvileg 12 hetesen.

Ott te fogsz megtanulni egy csomó hasznos dolgot, amit rögtön alkalmazhatsz is a kutyán.

A pofont nem tartom jónak, főleg nem ebben az esetben, mivel a kutya egyelőre kölyökkutya módra játszik! Ezért nem jár pofon! Meg kell tanítani, hogyan kell, hogyan szabad emberrel játszani. Rongy, zsinóros labda alapfelszereltség, jutalomfalatokkal el kell kezdeni tanítani az alap dolgokat, mint pl. ültetés stb.

Pórázhoz szoktatást is el kell kezdeni.

Ha nagyon harap, és nem bírsz vele, ragadd meg a nyakbőrénél, és úgy tartsd lenyomva, míg meg nem nyugszik. Mély, morgós hangon szólj rá, de nem kiabálva ilyenkor.

Alapvetően azonban tereld helyes irányba a játékot, azaz ne téged harapjon, hanem rongyot, zsinóros labdát stb.

2019. ápr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. ápr. 9. 05:54
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
A pofon az nem sokat segít, meg se érzik. Ha harap, akkor grabancfogás és lenyomni a földre. De csak akkor ha nem játékból harap. Az én domináns kutyám is erősen harapott játékból, felszisszsentem midnig hangosan, néha sivítottam mint a kiskutyák, ezzel jeleztem, hogy fáj, és idővel megértette és abbahagyta. A rendes harapást viszont nem szabad tolerálni, azonnal megrángattam. Fontos, hogy valószínűleg el fog kezdeni sírni, de te addig nyomd a földhöz és ne ereszd, amíg a sírást abba nem hagyja.
2019. ápr. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha ennyire egyáltalán nem értesz a nevelésèhez, kutyasuli kellene sürgősen!
2019. ápr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tanácsot kértem, mivel még nem volt kutyám. És igen, szándékozzuk kutyasuliba vinni. Nem értem, miért kell azonnal letolni az embert egy kérdés miatt.
2019. ápr. 10. 05:59
 7/10 anonim ***** válasza:
De ezeknek hamarabb is utána nézhettél volna! Ezek a gondok, mint a harapás, a durva játék minden kiskutyával együtt járnak! Illetve tudom, hogy a német juhász divat, de munkakutya is. Domináns, normál esetben magas agresszió és ösztönszintű kutyák, nem épp első kutyának valók! Vagy ha mindenáron ez a fajta kell teljesen kezdőként, akkor pedig nyugodtabb vonalból kellett volna választani.
2019. ápr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert valami előzetes utánanézés elvárható lenne mielőtt állatot vesz az ember magához, pláne egy olyan komplex jószágot, mint egy kutya.


Kezdjük már azt, hogy a 10 hetes, az még baba. Ez most kb. olyan, mintha az egy éves gyereket pofoznád azért, mert az öledben ülve beletép a hajadba. Nem is érti, hogy amit csinál, az nem jó és nem érti, hogy miért kap pofont és nem tudja, hogy mi a helyes. Aztán csodálkozol, hogy nem tudja, mit szeretnél, csak egyre frusztráltabb lesz.

Szóval attól, hogy vered, lökdösöd, lenyomod, még rohadtul nem fogja tudni, hogy mit csináljon.


Ráadásul ez kutyából van, nem várhatod el, hogy sakkozzon veled, amikor játszani akar.


Mondjuk lehet tanítani neki egy "hagyd!"-ot: https://www.youtube.com/watch?v=D9gTe0jPJbU Amíg ez nem megy, lehet játékot a szájába adni, hogy azt szabad nyúzni. Lehet megállni, megvárni amíg lenyugszik a tökbe. Lehet magatokba nézni, hogy foglalkoztok-e eleget a kölyökkel vagy tényleg vicces a nadrág szára.


"játék közben megugat"

Aminek ezer oka lehet, pl. "hé! dobjad már a labdát!" vagy "hű, ez de jó móka!" szóval önmagában nem biztos, hogy gond.

Az én csendeském pl. morgással jelez, ha akar valamit (gazdiii, hasmenésem van, ébredj fel és engedj ki!), ami merőben különbözik attól a morgástól, amikor egy kutyának mondja el, indulatosabban, hogy "másszon ki az arcából, mert különben..."

Te kutyád, neked kell ismerni a kommunikációját.


Ezeket mind-mind-mind tudhatnád már, és lehetne egy csomó "nevelési eszköz" a kezedben, ha utánaolvastál volna. Sajnos még mindig ott tartunk, hogy az embereknek a kutya alapvető ellátásával is baja van, az a legritkább, hogy a nevelésnek is utánajárjon.


Ajánlott szakirodalom:

[link]

[link]

[link]



U.i.: az állatorvos a kutya fizikai gyógyításához ért, a neveléshez, viselkedésmódosításhoz NEM.

2019. ápr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.. De szerintem senki se tud felkészülni 100%osan minden helyzetre tapasztalat nélkül.
2019. ápr. 11. 13:08
 10/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom alkalmazni a leírtakat, viszont azzal szerintem nincs gond, hogy mennyit vagyunk a kutyával, ugyanis minden embernek van dolga, ezért napi 24be nem is tudok vele lenni, de amint van szabadidőm, ami általában egy egész délután, próbálok minél többet játszani vele, tanítgatni játékosan.. De mint írtam, tapasztalatunk nincs, és igen, sokmindennek utánaolvastam, a tenyésztővel tartom a kapcsolatot, elsődlegesen minden információt megkapok tőle is.
2019. ápr. 11. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!