Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartók, akik lakásban...

Kutyatartók, akik lakásban tartják a kedvenceiket?

Figyelt kérdés

Azokhoz intézném elsősorban a kérdéseimet, akik lakásban (pl. panel) tartanak kutyát.

Az alábbiakkal kapcsolatban hálás lennék ha megosztanátok a tapasztalataitokat:)

-Napi hányszor, hogyan oldjátok meg a sétát/"pisiltetést" , illetve hogy ezeket mihez kötötten (gondolok itt pl hogy etetés/ébredés előtt/után)

-Történt olyan, hogy munkából hazaérve otthon a kutyus "meglepetéssel" fogadott (bepisilt per kakilt a lakásba) (akár abban az időszakban, mikor először maradt otthon egyedül)

- Zavarja-e a szomszédokat, illetve szóváteszik-e ha ugat a kutya, valamint mielőtt befogadtátok az állatot, ilyenkor illik megkérdezni a szomszédos lakásokban lakókat arról, hogy őket hogyan érintené?

- A kutya hogyan tudja elfoglalni magát, illetve ha lehet valamennyire ezt tudni, mit szokott csinálni, ha tegyük fel 8-9 órát egyedül van otthon a nap folyamán?

- Séta után a kutyusok mancsa nem szokott koszos lenni? Például földes, és aztán azt behordja a lakásba, vagy valahogyan ezt ki lehet küszöbölni?

- Ha menhelyről örökbefogadunk (nem kiskölyök) kutyust, az első egyedüllétén (a gazdinak muszáj dolgozni menni) várhatóan nagyon félni fog/mit tud kezdeni a helyzettel?

- Milyen gyakran szoktátok fürdetni a kutyust?

- Van olyan, hogy hazafele menet még elugranátok ide-oda, de nem, mert haza kell menni a kutyához?

- Azt hogy lehet biztosítani, hogy a kutyának 8-9 órára elegendő vize legyen?

- Munka előtt hogy fér bele az időbe, hogy levidd a kutyust?

- Mi van akkor, ha a dêlután folyamán hazaérkezés után nincs energiád elvinni egy rendes, kiadós sétára?


Előre is nagyon köszönöm azoknak akik időt szánnak rá és kifejtik, és utólag is bocsánat ha tudatlanságomban valami nagyon bugyutát kérdeztem:)



2019. ápr. 8. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

4 alkalommal viszem le. Ebből 3 csak 10 perces kis séta amikor elvégzi a dolgát. Egy nagy, akor sétálunk, kirándulunk, kinti játék, kinti tanítás, bantázás...


Igen, 9 hetes volt mikor idekerült. Keríts el egy szobát neki vagy rakd szobakennelbe, így az "ajándékcsomag" viszonylag kezelhető területen lesz :D


Eleinte 1-2 hétig normális a nem túlzott ugatás/nyüszítés főleg kölyökkorban mikor hirtelen kikerül a falkából valami tök más helyre. De fokozatosan szoktasd hozzá a távollétedhez, a szeparációs szorongás nem kis kellemetlenség.

A szomszédokat felesleges ilyenekkel stresszelni, az első gondolatuk úgyis az lesz hogy majd ugatni fog mint a veszedelem :D


Alszik. Én előtte hagyok 2 szarvasagancsot. Imádja rágni és tartós is, sajnos viszont nem olcsó mulatság


Ó dehogynem :D de ezt meg lehet oldani egy pár perces langyosvizes mancs mosással. Inkább arra készülj hogy napi szinten mániákusan alaposan átkeféld a bundáját és a lakás minden szegletét 2 naponta.


Ezt nem lehet megmondani. Nyilván szokatlan lesz neki. Próbáld meg úgy elhozni hogy hétvége előtt hogy már tudd a távollétedhez szoktatni. De emiatt szabadnapot ne vegyél ki.


2-3 havonta. Ennél gyakrabban nem szabad. Bár van hogy két hétig mindennap kell mert mindenhova belemegy a barma -.-


Ha 1-2 óránál nem vesz igénybe több időt általában el is ugrok.


Hamarabb kelek


Ilyen nincs ;) a kutyát akkor is le kell vinni ha depis vagy, ha nincs energiád, ha fagy van, ha meleg van, ha esik, ha fúj...

2019. ápr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Nekünk vizslánk van társasházban, de nincs egyedül, mivel itthon dolgozunk a kisvállalkozásunkban és szinte mindig van vele itthon valaki. Mivel nagy a mozgásigényük napi minimum négyszer van lent sétálni este pedig egy órát szoktunk sétálni de ez kell az egész napos meló után és jól is esik még télen a -10-ben is, amit azelőtt, hogy kutyánk lett nem nagyon tudzam volna elképzelni. A kakilás visszatartása az utcára lemenetelig már három, négy hónapos korában ment, bepisilni még bepisilt főleg örömében, de gyorsan szobatiszta lett, ami érdekes, hogy soha semmit nem tett tönkre pici kora óta a lakásba, voltak, vannak játékai amivel elszórakozott, plüss kutyajátékok, kutyafrizbi és rágócsontokat kapott mindig ami marhabőr és ezért nem akart soha mást megcsócsálni.

2019. ápr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja a vizet kihagytam.


Reggel és délután kicserélem neki a rálkában.

2019. ápr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Próbálok sorban haladni:D (nagy testű hiperaktív munkakutyám van lakásban)

1. sétáltatni mindig kaja előtt kell, szóval reggel séta után reggeli, 5 magasságában hosszú séta utána vacsora, este mielőtt aludni mennék még egy gyors kör 10-11 magasságában

2. természetesen kölyök korban történt. Meg akár egy vírusos hasmenésnél is lehetnek balesetek, akármennyire szobatiszta a kutya

3. nem zavarja a szomszédokat, amikor nem vagyok otthon, alszik. Én nem kérdezgettem, már nincs a háznak beleszólási joga a lakáson belüli állattartásba, de akinek az jobban tetszik, nyugodtan kérdezze meg a szomszédokat

4. konkrétan nem csinál semmit. Alszik.

5. persze hogy szokott koszos lenni. Erre való a víz és a törülköző

6. ez az adott kutya jellemétől függ

7. amikor piszkos lesz :D

8. persze hogy van. Ezt hívják felelősségvállalásnak. Ha valahova mennem kell, az bizony szervezést igényel.

9. a kutya nem teve, nem fog 10 liter vizet meginni. Egy közepes méretű kutyának 1 l víz untig elég 8-10 órára. Az én 30 kg-os kutyám 1 nap alatt sem iszik meg 1 litert. De ha ettől félsz, kiteszel egy 10 l-es vödröt, és meg van oldva.

10. nagyon egyszerű, korábban kelek :D

11. ilyen nincs. Nem kívánságműsor. Ez szintén a felelősségvállalás része.

2019. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

Ugyan az én kutyám kinti-benti, kertes házban, de van több közeli ismerősöm, barátom, akiknek lakásban él a kutyájuk, és tudom a szokásaikat.

- Napi séta: felnőtt korban minimum 3, ideálisabb a 4. Ebből 3 séta lehet rövidebb, egy viszont hosszú, 1-másfél órás, melynek során szabadon kimozoghatja magát a kutya, más kutyákkal játszhat.

Kölyökkorban eleinte sokkal több eü.séta kell.

- Kölyökkorban gyakran előfordul, felnőttként ritkán, de előfordulhat.

- Ha indokolatlan ugat vagy nyüszít egy kutya, az zavarja a szomszédokat, és joggal. Ha csak néha vakkant párat, pl. mert csöngettek, az nem. Persze mindenhol akad rosszindulatú ember, aki mindenbe bele tud kötni.

- A kutya normális esetben általában pihen, alszik, amikor egyedül van. Ehhez szükséges a megfelelő lemozgatás, lefárasztás és jó nevelés. Kölyökkorban persze még sok a rágcsálás, rombolás, ennek megfelelően kell elpakolni előle, amit lehet, és hagyni neki sok rágcsálnivalót.

- De, koszos szokott lenni. Sőt, van, hogy az egész kutya egy merő sár (jobb esetben, mert előfordulhat, hogy pl. sz.rba fetreng bele). Mancstörlés ajtóban száraz ronggyal, nagyon indokolt esetben fürdetés sima vízzel.

- Menhelyi és más kutyust is, fokozatos kell egyedülléthez szoktatni, azaz napról-napra emelni az időt, míg egyedül van.

- Fürdetés: tiszta vízzel lehet gyakrabban, samponnal csak indokolt esetben, ha nagyon muszáj.

- Nagyon sokszor van ilyen, igen, hogy más program helyett haza kell menni a kutyához.

- Nagyméretű, borulásmentes tálba elég víz fér 8-9 órára.

- Korábban kell felkelni legalább fél órával.

- Kell, hogy legyen. Ha nincs, annak várhatóan a lakás állapota látja kárát :)

2019. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Előző vagyok, véletlen elküldtem mielőtt befejeztem, szóval a séta után pedig rendszeresítve van egy lavór langyos vízzel és lábtörlő ronggyal amivel minden séta után lábmosás van, megtanulta tartja a lábait :), fürdetni 3havonta szoktam, télen a latyakos időben ha nagyon koszos lesz gyakrabban, ruhát nem adunk rá, mert vadászkutya és egyébként is rühelli :), a hasát szoktam megmosni, mert oda veri fel a mocskot. Az egyedülhagyást pedig először úgy gyakoroltuk, hogy rövidbideig mentünk el otthonról és fokozatosan növeltük a távollét időtartamát de max 3-4 órát van egyedül, sok ismerős csinálja azt amit Te kérdezel, de én ezt nem igazán ajánlom, mert egy kutyus társas lény és nagyon sok az a 8-9 óra amíg egyedül kell lennie, főleg kicsi korában amikor még jobban ragadzkodik a gazdi jelenlétéhez és a legtöbbet kellene foglalkoznotok vele és tanítgatni, szocializálni.

Reggel meg már rutik a korai séta, hétvégén is, ez nem probléma, viszont Nektek valami kevésbé mozgásigényes fajta jöhet csak szóba de még így is necces, mert ahogy leírtad sokat lesz egyedül és ha vele vagytok sem biztos, hogy lesz rá annyi energiátok amennyi kellene. Ez egy felelős döntés egy kis érző nagyon szeretni tudó kis élőlénnyel kapcsolatban, jól át kell gondolni.

2019. ápr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 Cane Corsom van, így kell mozgás ezerrel.


6-7ig reggeli séta. Ez kb 5-10 perc alatt neg is van a pisi, és kaka dolog. A maradék időben szabadon játszanak, vagy ha iskola idő van, hosszú pórázon hogy ne ijedjenek meg mások. Délután 15-16ig játék, gyakorlás. 20-21,21:30ig játék, pisi, kaka, tanulás. 22 vacsora idő.

Heti 3x futunk, (ez általában a délutáni séta időben történik, 7-10 km.)

És heti 1x kirándulunk. Ez rendszer, nem kőtömböket máshoz. Ritkán borul fel ez, így van a munkaidőm is.


Nem. Amikor kölykök voltak, otthon voltam. Lehetőségem volt hogy szabit vegyek ki, 1 hónap.(tapasztalatom szerint az első néhány hét a kritikus)


Nem. A szomszédoknak is volt. Szóltam hogy nagytestű kutyáim lesznek, amikor kölykök voltak bemutattam mindenkinek aki szerette volna ismerni őket. Szóltam hogy ne engedjék oda kérdés nélkül, mert képzés alatt lesznek, vannak. Illetve ha játszanak, ne rongyoljon kérdés nélkül más oda, mert nagytestű kutya, főleg ha nem egyedül van, durván játszik, kicsire veszélyes is lehet. Nem ugatnak a lakásban. Jeleznek, egy kettő vaklantás, és annyi. kamera van a lakásban, így látom, egész nap alszanak. Szobakennelben vannak. Ha hosszú időt töltenek egyedül, előtte extra mozgás és agytorna van. Ha magukat foglalják le, az nekem csak rossz. Rohantunk már éjjel ügyeletre mert szivacsot ettek...


Minden sáros séta után, alvázmosás, és az előtérben lehetnek 1 órát, utána a lakás többi részében. Kint meg felmosok.


Nem valószínű egyáltalán hogy félni fog, függ az előéletéről legyen egy saját kuckókja, játék, egy nyugis helyen, akar szobakennel, az főleg jó, hogy nem is zabál meg semmit addig.


Évente max 1x.


Van. Felnőttek, így már megtehetem hogy munka után elmegyek fodrászhoz, boltba..akárhová. Persze ez max 1- óra +.


Egy 5.5 literes táljuk van, kb. Az bőven elég nekik, én max 1-2 litert töltök bele, mert nem fogy el.( nyers etetes mellett amigysem isznak sokat.) de van aki egy kisebb méretű vödröt tölt meg.


Elhatározás kérdése. Régen 6kor kezdtem, akkor felkeltem fel5kor. És a délutáni séta volt nagyobb. Bár ember vagyok, én is van hogy elalszok. Olyankor reggel egy 10-15 perc pisi kaka séta van csak. És délután +mozgás.


Van hogy beteg vagyok (most😅) reggel 20 perc séta volt. Most viszem majd le, mert almos vagyok, és később aludni fogok, sétálunk kicsit, és inkabb gyakorolni fogunk, (alapok, BH) majd talán pórázon egy 10-20 percet hagyom őket játszani együtt. És jövünk fel. Teljesen jól viselik, érzik hogy nekem ez nagyon nem ok most, így nyugodtak egész nap.

A heti rendszerességű mozgás miatt nem viseli meg őket ha 1-2 nap nincs annyira aktív program.

2019. ápr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7 honaposan vettem a fiu ivaros amstaffom. Egy hetig tartott,mig a lakasban pisilt es kakilt. Olyankor halkan mondtam neki,h ezt jobb lenne az utcan. Semmi idegesseg semmi orditas.

Futni fogunk majd jarni egyutt. Addig viszem ot futni orakat es en setalokilletve jatszik kutyakkal.

Belvarosi tarsashazban lakunk. Kiraly utcanal. Minden szomszedom imadja a kutyaim. Azt is mondtak,h orulnek,ha ugat es olyankor az egyik mindig kinez,ki jarkal a lepcsohazban.

Seta utan nem mosom a mancsat,nincs szonyegunk es nem vagyunk tisztasagmaniasok.

Minden nap ki van futtatva. Ha keves volt neki,elofordul ,h lerant vmit meg szettepi vagy megragja a butorokat. De ezt sokkal ritkabban,mint kezdetben. ( Novemberben erkezett a kicsike) Ezt is lazan kell venni. A targyak potolhatok. A keszpenzt es iratokat illetve fontosabb holmikat ugyis 2-3 meternel magasabbra rakjuk vagy bezarjuk.


Ha ideges vagy,atveszi a kutya. Ha orditasz a tepesekert,meginkabb csinalja gyakrabban.


Ilyenkor mindig gondolj arra,h halal utan semmit se vihetsz magaddal,csak az emlekeid.

2019. ápr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!