Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foresto helyett mit javasoltok?

Foresto helyett mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Egy hónapja van rajta és a nyakörvhöz közel találtam benne egy kullancsot, pedig elvileg ez repellens hatású.

Hosszú szőrű és vastag bundájú közepes kutya, esetleg a spoton jobban beválhat?

Bármit írhattok, ami véd kullancsok ellen(bolhát sosem kapta el, akkor sem, ha nem hatott a szer kullancs ellen, szóval elsősorban a kullancsok zavarnak).

Előre is köszönöm a tanácsokat.


2019. ápr. 9. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak a spot-on-nak van repellens hatása. De ha tömött bundája van akkor a nyakörv nem is biztos, hogy jó.

A tabletta kb ugyan azt tudja mint a nyakörv, tehát annak sincs repellens hatása de megbízhatóbb nagy bundánál.

Én spot ont használok evek óta (vectra 3d) és még sosem volt benne kullancs de szerencsére nálunk amúgy sincs olyan sok.

2019. ápr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hosszú szőrű kutyám van, eddig 3 ilyen nyakörvet próbáltunk, jól került fel mind, az előírásoknak megfelelően, de mindegyikkel volt valami baja, az egyiknél nyelési problémák, a másiknál hányás, a harmadiknál állandó vakarózás jelentkezett, ezek a nyakörv eltávolítása után meg is szűntek, én nem kísérletezek nyakörvekkel tovább, spot-on marad, illetve még kikérem az állatorvos tanácsát, úgyis el akarom vinni egy vizitre a közeledő szúnyogszezon miatt.
2019. ápr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vectra 3D, geranium olaj minden séta előtt.


Van amelyiknel ez nem vált be. Ő neostomosan- víz (70-30% arány) fujás vált be, 1-2 naponta.


Tablettát nem adok, egyiknek sem.


17 kutyánk van “kicsiny” mehelyünkön. Ezek váltak eddig be. :)

2019. ápr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekünk az Ex-spot illetve az Advantix vált be. Állatorvossal szoktunk egyeztetni mikor melyiket javasolja, mert valamiért megfigyelhető egy ciklikusság ahol mi lakunk. Ami egyik évben tökéletes az 1-2 év múlva semmit nem ér, ilyenkor váltunk. Viszont napra pontosan 4 hétig jó, bármit is használunk.
2019. ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Alap hogy hosszú szőrű kutyàra nem teszünk bolhanyakörvet, mert ezeknek a lényege, hogy a bőrhöz dörzsölődve fejti ki a hatását.
2019. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
"Alap hogy hosszú szőrű kutyàra nem teszünk bolhanyakörvet, mert ezeknek a lényege, hogy a bőrhöz dörzsölődve fejti ki a hatását." - Igen, csak aki ebben nem tájékozott, az nem fogja alapból tudni, nincs rajta a tájékoztatón. Legalábbis annál a 3-nál nem volt, amit én próbáltam, és volt köztük drágább, sokak által dicsért típus is.
2019. ápr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. ápr. 9. 14:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Még 1 szavazat a Vectra 3Dre.

Amellett, hogy bevált, szúnyogok ellen is véd, ezáltal elkerülhető a szívférgesség.

2019. ápr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én azért a szívférgesség elleni védelemében nem bízok, nincs is rá törzskönyvezve a szer. Mi milbemaxot adunk még.
2019. ápr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nexgard spectrát adok. :)
2019. ápr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!