Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legsportosabb,...

Melyek a legsportosabb, strapabíróbb kutyafajták?

Figyelt kérdés

Továbbá ha nem is erőssége de

-bírja a ritkább, hegyi levegőt

-eszes

-semmiképpen sem kistestű



2019. ápr. 10. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fajtától függetlenül azt mondanám, hogy azok a kutyák ilyenek, akiknek a felmenőivel dolgoznak. Ha fajtaválasztás miatt kérdezed, akkor azt mindenképpen vedd figyelembe, hogy a munkakutyák általában tapasztalt, hozzáértő gazdát igényelnek! Na meg az sem mindegy, hogy sportosság és strapabíróság alatt azt érted, hogy órákon keresztül képes legyen futni (nagy pásztorkutyák kilőve), vagy hóban-fagyban lehessen vele túrázni (rövid szőrű vizslák nem játszanak).

Eszes: sok kutyának megvan a magához való esze, csak túl önálló vagy makacs ahhoz, hogy mindig a szavadat lesse.

2019. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 az "eszes"-en eleve gondolkoztam hogy beleirjam-e a kerdesbe mert itt en nagyjából csak annyira gondoltam hogy az alapvető kifejezeseket/utasitasokat meg lehessen tanitani neki.

A strapabíró alatt pedig főleg a hosszabb tavolsagok birasa a fontosabb am az idojaras sem utolso: „eleg“ ha mondjuk Mo. idojarasi szelsosegeit foleg homersekletben negativ iranyban birja(pl ne jelentsen gondot neki mondjuk minusz fokokban futni) am azokat nagyobb gond nelkul

2019. ápr. 10. 20:35
 3/9 A kérdező kommentje:
Kicsit leegyszerűsítve szibériai huskyhoz hasonló tulajdonságokkal rendelkező kutyákat keresek
2019. ápr. 10. 20:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Szibériai husky, alaszkai malamut
2019. ápr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
magyarul minden nagytestű hegyi és pásztorkutya jó lenne neked. Minden kutyának van annyi esze, hogy nevelni lehessen, egyiknél sem lehetetlen. Vannak makcs kutyák pl tibeti masztiff
2019. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívósságban, bevállalósságban a vadászkutyák is szóba jöhetnek. Csak a kulcsszavak miatt mondom, odaírtad, hogy kirándulás, hát hacsak nem Norvégiában akarsz kirándulni, vagy állandóan kemény mínuszokban, akkor pl egy angol pointerrel lépést tartani... hát enyhén szólva is kihívás. :)

Mondjuk a ritkább levegőt nem tudom hogy bírják, de azt tudom, hogy nyáron mondjuk egy husky fél óra alatt túlmelegszik.

2019. ápr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az energiaszint számít. Egy pörgős, aktív, magas energiájú kutyával km-eket vándorolhatsz, akkor is kéri az esti labdázást.

Alapból aktívabb fajták a munkakutyák. A komoly munkakutyák, akiket terelésre, vadászatra, cipelésre, vontatásra tenyésztettek régen. Pl a juhász-és pásztorkutyák(mudi, sheltie, belga juhász), nagytestű erős fajták(rottweiler, cane corso, bordoi dog), vizslafélék(szetterek, pointerek, vizslák), szánhúzók(samoyed, malamut, husky).

2019. ápr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

En annakidejen a simaszoru foximmal futottam poraz nelkul minusz 15 fokokban is meg hoesesben meg esoben is. Soha nem volt megfazva es soha nem fajtak az izuletei.


Tudom,h neked o kicsi. Csak szemleltettem,ha jol van etetve es rendszeres sport van,akkor egeszseges. Fontos,h keverek kutya volt. A mostani tenyesztos kutyam sokszor megfazik meg lesantul.

2019. ápr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

a keverékek...

hosszabb szőrű, német juhász típus, akár annak keveréke :)

A fajtiszták kevésbé strapabíróak, inkább ments meg egy menhelyi kutyut!

2019. ápr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!