Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Csehszlová...

Mi a véleményetek a Csehszlovák farkaskutyáról?

Figyelt kérdés
Tervezem hogy majd egyszer valamikor szerzek egyet,de még csak tervben van...olvastam,hogy nagyon nehezen kezelhető a benne lévő farkas vér miatt. Hát nemtom mennyire lényeges,most egy kaukázusi juhász keverékem van aminek az apja fajtatiszta és arról is olyanokat hallottam hogy nehezen kezelhető pedig nem az (lehet azért mert "csak" keverék..) Mit gondoltok? Esetleg akinek van is tapasztalatok? Szívesen fogadom őket :)
2010. júl. 4. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép kutya. A természete is csábító. Kivéve az a rész hogy nehezen nevelhető, túl farkasos. Ezért nem tartanám de csak mert nekem fontos a feltétel nélküli szófogadás. Amúgy nagyon tetszik. Megéri egy ilyen kutyával élni bár azt mondják nagyon nehéz.
2010. júl. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy farkasmegszállott vagyok (de tényleg!) úgyhogy engem nem zavarna hogy túl farkasos.Meg a mostani kutyám sem fogad szót feltétel nélkül (konok és önfejű mint a gazdája xD) de elfogadtam így ahogy van és hűséges :) Barátként tekintek rá nem alárendeltként és nem is várom el hogy mindenben szót fogadjon (lehet hogy emiatt majd jön a nem te vagy a falkavezér dolog és meg leszek kövezve de megnyugtatok mindenkit hogy attól még én vagyok a falkavezér:)
2010. júl. 5. 00:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen kutyát soha nem tartanék. Nem szereti a háziállatokat maga körül (ez hatalmas fekete pont nálam), és aki ilyenre adja a fejét az legyen olajsejk vagy triatlonista. Ugyanis náluk 30 km futással kezdődik a tenyészszemle külföldön, aztán amelyik kutya nem nyúlt ki annak DP vizsgálat. Aki kinyúlt, az megbukott. Szóval ez alapján, aki a mozgásigényét ki akarja minden áldott nap elégíteni az felkötheti a gatyáját. Mindennap 30 km-t lenyomni az már nem kis teljesítmény (Ha kimarad, akkor unalmában sok mindenre vetemedhet). Ne felejtsük el azt sem, hogy a farkas falkaállat, tehát egyedül nem érzi jól magát minimum 2-en vagy többen kell lenniük.
2010. júl. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerek személyesen egy cseh farkast sem, de a suliban az egyik srácnak kettő is van. Gyönyörű állat mindkettő! Kicsi kora óta oviztatja nálunk őket, úgyhogy végignéztem ahogy felcseperednek. Szinte az összes kutya piszkálta őket amikor babák voltak. Valahogy nem úgy játszottak velük az óra végén az elengedéskor mint a többi kölyökkel. Nem is ignorálták őket, kifejezetten érdeklődtek irántuk. Ahogy nőttek úgy szaporodtak az összetűzések a többi kutyával, a két cseh farkas folyamatosan piszkálta őket. Állandóan azzal szórakoztak, hogy kipécéztek maguknak egy kutyát és csipkedték. A gazdájuk nagyon keményen fogja őket, mára beértek a kutyák (most olyan 3 év körüliek), de kicsinek azért szenvedett velük. Nehéz volt a figyelmüket fenntartani, minden más jobban érdekelte őket, mint a jutifalat vagy a játék :-)Nem tudom, hogy a mindennapokat hogyan élték/élik meg, én csak hetente kétszer látom őket.
2010. júl. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy szép, de akármennyire szocializálják, kint mindig behúzott farokkal sétál és ezért nem szép olyankor.

És még azt, hogy nagyon kevés embernek szabadna csak megengedni a tartását, extra különleges igényei vannak, lévén félig farkas viselkedésre.

2010. júl. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem kaukázusim van, egy nagy, bamba, jámbor, bújós plüssmackó.

A kau és a csehszlovák farkaskutya össze sem hasonlítható.

50 éves a fajta, nagyon erősen dominál benne a farkas vér. Sokkal erősebbek az ösztönei, nehezebben fogad szót, nehezebben tekint főnöknek, hatalmas mozgás igénye van, és folyamatos benne a szabadság iránti vágy. Mászásban, ásásban, szökésben nem ismer lehetetlent. Ő pont az a fajta, aki simán megharap, ha nem tetszik neki valami.

Én ismerek egy csehszlovák farkaskutyát, kiképző a gazdája, és még ő is küzdött vele. A házuk igencsak megsínylette a kutya első két évét.

Csak tapasztalt, profi kutyásnak ajánlott.

Magyarországon 1 tenyésztő van, tőle tudhatod meg a legtöbb dolgot.

[link]

Fórum: [link]

2010. júl. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen ezt a honlapot nézegettem már,köszi a linkeket :)

A kaukázusit nem összehasonlítgatni akartam,csak azért hoztam fel mert hasonlóakat hallottam róla mint a cseh farkasról. Ezek szerint még nála is nehézfejűbb...

2010. júl. 6. 16:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Na akkor itt van még egy farkasmániás ^^

pont tegnap néztem egy könyvet, hogy elfogadott fajta lett :) Na hát nekem biztos lesz egyszer :)

2011. jan. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!